2014-2015 Boys Basketball


Valle Catholic (20-7)
Class 2 District 3 
67
Crystal City (18-9)
Class 2 District 4 
55
Class 2 State Tournament, Hillsboro Final
Hartville (25-3)
Class 2 District 9 
50
Gainesville (22-5)
Class 2 District 10 
66
Class 2 State Tournament, Lebanon Final
Pierce City (20-8)
Class 2 District 12 
38
Crane (27-2)
Class 2 District 11 
68
Class 2 State Tournament, Carthage Final
Central (Park Hills) (23-6)
Class 3 District 3 
45
Maplewood-Richmond Hts. (18-7)
Class 3 District 4 
40
Class 3 State Tournament, Cedar Hill Final
Licking (24-5)
Class 3 District 10 
71
Blair Oaks (21-8)
Class 3 District 9 
81
Class 3 State Tournament, Rolla Final
Strafford (27-3)
Class 3 District 11 
67
Mt. Vernon (23-7)
Class 3 District 12 
56
Class 3 State Tournament, Willard Final
1 Farmington (14-12)
Class 4 District 2 
62
4 North County (13-16)
Class 4 District 2 
50
Class 4 District 2 Tournament, Ste Genevieve Final
2 Potosi (19-7)
Class 4 District 2 
71
3 Ste. Genevieve (17-12)
Class 4 District 2 
63
Class 4 District 2 Tournament, Ste Genevieve Final
1 Lutheran South (18-9)
Class 4 District 3 
80
3 Affton (17-10)
Class 4 District 3 
72
Class 4 District 3 Tournament, Imperial Final
1 Jennings (20-5)
Class 4 District 6 
49
4 Riverview Gardens (12-12)
Class 4 District 6 
56
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 Soldan International Studies (12-13)
Class 4 District 6 
69
3 McCluer South-Berkeley (11-13)
Class 4 District 6 
54
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Moberly (22-3)
Class 4 District 8 
63
4 Kirksville (13-12)
Class 4 District 8 
40
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
2 Mexico (14-10)
Class 4 District 8 
64
3 Fulton (17-11)
Class 4 District 8 
62
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
1 Rolla (24-2)
Class 4 District 10 
90
4 Salem (14-11)
Class 4 District 10 
60
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
2 Helias Catholic (20-5)
Class 4 District 10 
83
3 Marshfield (16-10)
Class 4 District 10 
63
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
1 Logan-Rogersville (14-12)
Class 4 District 11 
51
4 Hillcrest (15-12)
Class 4 District 11 
62
Class 4 District 11 Tournament, Aurora Final
2 West Plains (16-11)
Class 4 District 11 
72
3 Glendale (15-13)
Class 4 District 11 
61
Class 4 District 11 Tournament, Aurora Final
1 McDonald County (16-11)
Class 4 District 12 
46
4 Carl Junction (12-15)
Class 4 District 12 
45
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
2 Webb City (11-16)
Class 4 District 12 
58
3 Carthage (12-14)
Class 4 District 12 
59
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
1 Bolivar (23-4)
Class 4 District 13 
71
4 Pleasant Hill (12-15)
Class 4 District 13 
41
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
2 Harrisonville (14-10)
Class 4 District 13 
60
3 Warrensburg (13-13)
Class 4 District 13 
54
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
1 Lafayette (St. Joseph) (20-5)
Class 4 District 16 
51
4 Platte County (12-15)
Class 4 District 16 
52
Class 4 District 16 Tournament, Savannah Final 1 OT
2 Kearney (12-13)
Class 4 District 16 
57
3 Smithville (14-12)
Class 4 District 16 
45
Class 4 District 16 Tournament, Savannah Final
1 Lafayette (Wildwood) (23-3)
Class 5 District 8 
66
4 Washington (12-15)
Class 5 District 8 
36
Class 5 District 8 Tournament, Washington Final
2 Marquette (16-10)
Class 5 District 8 
46
3 Parkway Central (16-7)
Class 5 District 8 
57
Class 5 District 8 Tournament, Washington Final
1 Blue Springs South (25-2)
Class 5 District 9 
70
3 Rock Bridge (17-5)
Class 5 District 9 
62
Class 5 District 9 Tournament, Blue Springs Final
1 Jefferson City (17-8)
Class 5 District 10 
39
2 Waynesville (19-7)
Class 5 District 10 
37
Class 5 District 10 Tournament, Camdenton Final
1 Nixa (26-1)
Class 5 District 12 
55
4 Willard (6-19)
Class 5 District 12 
30
Class 5 District 12 Tournament, Republic Final
2 Republic (14-12)
Class 5 District 12 
63
3 Neosho (9-17)
Class 5 District 12 
43
Class 5 District 12 Tournament, Republic Final
1 Liberty North (16-10)
Class 5 District 15 
53
4 Winnetonka (8-19)
Class 5 District 15 
40
Class 5 District 15 Tournament, North Kansas City Final 1 OT
2 Liberty (13-13)
Class 5 District 15 
60
3 North Kansas City (9-16)
Class 5 District 15 
44
Class 5 District 15 Tournament, North Kansas City Final
1 Park Hill South (22-3)
Class 5 District 16 
74
4 Central (St. Joseph) (9-16-1)
Class 5 District 16 
40
Class 5 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Park Hill (21-5)
Class 5 District 16 
74
3 Staley (16-9)
Class 5 District 16 
49
Class 5 District 16 Tournament, St. Joseph Final



Processing. Please wait.