2017-2018 Boys Basketball


Oran (21-6)
Class 2 District 2 
57
Hayti (21-5)
Class 2 District 1 
72
Class 2 State Tournament, Jackson Final
Thayer (25-5)
Class 2 District 3 
25
Hartville (23-7)
Class 2 District 4 
37
Class 2 State Tournament, Mountain Grove Final
Spokane (17-11)
Class 2 District 10 
69
Crocker (22-8)
Class 2 District 9 
77
Class 2 State Tournament, Lebanon Final
Blue Eye (21-6)
Class 2 District 11 
63
Purdy (23-6)
Class 2 District 12 
69
Class 2 State Tournament, Carthage Final
Van-Far (26-3)
Class 2 District 6 
61
Elsberry (14-14)
Class 2 District 5 
39
Class 2 State Tournament, Hannibal Final
Milan (27-2)
Class 2 District 7 
89
Harrisburg (22-7)
Class 2 District 8 
79
Class 2 State Tournament, Mexico Final
Sacred Heart (28-1)
Class 2 District 14 
68
Liberal (18-11)
Class 2 District 13 
55
Class 2 State Tournament, Clinton Final
Wellington-Napoleon (21-8)
Class 2 District 15 
47
Mid-Buchanan (25-4)
Class 2 District 16 
64
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
Saxony Lutheran (22-8)
Class 3 District 2 
53
Charleston (23-8)
Class 3 District 1 
74
Class 3 State Tournament, Dexter Final
Whitfield (21-7)
Class 3 District 4 
63
Central (Park Hills) (20-10)
Class 3 District 3 
49
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Father Tolton Regional Catholic (14-14)
Class 3 District 9 
53
Mountain Grove (29-1)
Class 3 District 10 
77
Class 3 State Tournament, Rolla Final
Springfield Catholic (22-8)
Class 3 District 11 
52
Mt. Vernon (21-9)
Class 3 District 12 
49
Class 3 State Tournament, Willard Final
Carnahan (11-14)
Class 3 District 5 
54
Transportation and Law (21-7)
Class 3 District 6 
61
Class 3 State Tournament, St. Charles Final
Christian (20-9)
Class 3 District 7 
47
Monroe City (24-5)
Class 3 District 8 
30
Class 3 State Tournament, Moberly Final
Versailles (16-13)
Class 3 District 13 
65
Hogan Prep Academy Charter (23-4)
Class 3 District 14 
82
Class 3 State Tournament, Harrisonville Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (22-4)
Class 3 District 15 
55
Maryville (24-4)
Class 3 District 16 
70
Class 3 State Tournament, Excelsior Springs Final
1 Raytown South (21-5)
Class 4 District 13 
77
4 Marshall (11-14)
Class 4 District 13 
46
Class 4 District 13 Semifinal 1, Oak Grove Final
2 Oak Grove (19-6)
Class 4 District 13 
57
3 Grain Valley (23-4)
Class 4 District 13 
51
Class 4 District 13 Semifinal 2, Oak Grove Final
4 Lincoln College Prep (8-16)
Class 4 District 14 
57
5 Van Horn (9-15)
Class 4 District 14 
59
Class 4 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Pembroke Hill (10-14)
Class 4 District 14 
56
6 East (Kansas City) (3-20)
Class 4 District 14 
47
Class 4 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final



Processing. Please wait.