2008-2009 Boys Basketball


1 Advance (21-5)
Class 2 District 3 
67
8 Chaffee (4-14)
Class 2 District 3 
33
Class 2 District 3 Quarterfinal 1, Final
4 Meadow Heights (16-9)
Class 2 District 3 
76
5 Oak Ridge (15-9)
Class 2 District 3 
58
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Final
2 Bernie (21-3)
Class 2 District 3 
69
7 Oran (11-14)
Class 2 District 3 
33
Class 2 District 3 Quarterfinal 3, Final
3 Saxony Lutheran (21-4)
Class 2 District 3 
67
6 Puxico (6-14)
Class 2 District 3 
55
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Final
1 South Iron (23-3)
Class 2 District 4 
76
8 East Carter (1-16)
Class 2 District 4 
27
Class 2 District 4 Quarterfinal 1, Final
4 Viburnum (8-11)
Class 2 District 4 
53
5 Valley (6-11)
Class 2 District 4 
57
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Final
8 New Covenant Academy (12-13)
Class 2 District 9 
72
9 Fordland (1-18)
Class 2 District 9 
45
Class 2 District 9 Championship, Final
8 Sarcoxie (4-18)
Class 2 District 10 
43
9 College Heights Christian (4-16)
Class 2 District 10 
53
Class 2 District 10 Championship, Final
2 Arcadia Valley (21-7)
Class 3 District 2 
75
7 Woodland (2-15)
Class 3 District 2 
53
Class 3 District 2 Quarterfinal 3, Final
3 Twin Rivers (12-9)
Class 3 District 2 
66
6 Greenville (4-14)
Class 3 District 2 
30
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, Final
8 Cleveland NJROTC (2-10)
Class 3 District 4 
47
9 Construction Careers Charter (1-20)
Class 3 District 4 
43
Class 3 District 4 Championship, Final
1 Aurora (26-1)
Class 4 District 11 
50
2 Republic (12-13)
Class 4 District 11 
38
Class 4 District 11 Championship, Final
1 Webb City (19-12)
Class 4 District 12 
73
2 Harrisonville (13-10)
Class 4 District 12 
53
Class 4 District 12 Championship, Final
1 Hazelwood Central (24-4)
Class 5 District 6 
58
2 McCluer (23-5)
Class 5 District 6 
57
Class 5 District 6 Championship, Final
1 Branson (22-2)
Class 5 District 11 
59
3 Nixa (22-7)
Class 5 District 11 
55
Class 5 District 11 Championship, Final
1 Park Hill South (21-6)
Class 5 District 16 
47
2 Liberty (22-5)
Class 5 District 16 
61
Class 5 District 16 Championship, Final
Chaffee (4-14)
Class 2 District 3 
33
Advance (21-5)
Class 2 District 3 
6
Final
(, )
 
 
TBD
Oran (11-14)
Class 2 District 3 
Bernie (21-3)
Class 2 District 3 
TBD
Construction Careers Charter (1-20)
Class 3 District 4 
Cleveland NJROTC (2-10)
Class 3 District 4 
12:30 PM
Oak Ridge (15-9)
Class 2 District 3 
Meadow Heights (16-9)
Class 2 District 3 
TBD
Saxony Lutheran (21-4)
Class 2 District 3 
Puxico (6-14)
Class 2 District 3 
TBD



Processing. Please wait.