2008-2009 Boys Basketball


1 Eskridge (19-6)
Class 2 District 5 
2
8 Logos (0-1)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Final
2 St. Vincent (13-10)
Class 2 District 5 
2
7 Lift for Life Academy Charter (0-1)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Final
1 Lutheran South (10-14)
Class 4 District 3 
69
4 Windsor (Imperial) (9-13)
Class 4 District 3 
54
Class 4 District 3 Tournament, Final
2 St. Mary's (St. Louis) (9-10)
Class 4 District 3 
52
3 Bishop DuBourg (10-16)
Class 4 District 3 
43
Class 4 District 3 Tournament, Final
1 Miller Career Academy (11-10)
Class 4 District 5 
85
4 Vashon (6-6)
Class 4 District 5 
82
Class 4 District 5 Tournament, Final
2 Soldan International Studies (13-4)
Class 4 District 5 
59
3 Beaumont (9-13)
Class 4 District 5 
50
Class 4 District 5 Tournament, Final
1 Jennings (18-9)
Class 4 District 6 
61
5 Westminster Christian Academy (10-19)
Class 4 District 6 
48
Class 4 District 6 Tournament, Final
2 Clayton (17-6)
Class 4 District 6 
64
3 McCluer South-Berkeley (15-9)
Class 4 District 6 
67
Class 4 District 6 Tournament, Final
1 Moberly (22-4)
Class 4 District 8 
83
4 Boonville (10-13)
Class 4 District 8 
46
Class 4 District 8 Tournament, Final
2 Kirksville (16-9)
Class 4 District 8 
57
3 Mexico (15-12)
Class 4 District 8 
54
Class 4 District 8 Tournament, Final
1 Warrensburg (14-12)
Class 4 District 14 
51
4 Odessa (11-14)
Class 4 District 14 
44
Class 4 District 14 Tournament, Final
2 Pleasant Hill (20-6)
Class 4 District 14 
46
3 Grain Valley (14-12)
Class 4 District 14 
42
Class 4 District 14 Tournament, Final
1 Poplar Bluff (16-9)
Class 5 District 1 
71
4 Seckman (11-14)
Class 5 District 1 
60
Class 5 District 1 Tournament, Final
2 Jackson (11-17)
Class 5 District 1 
54
3 Central (Cape Girardeau) (10-16)
Class 5 District 1 
65
Class 5 District 1 Tournament, Final
1 Webster Groves (22-4)
Class 5 District 3 
63
4 Kirkwood (13-10)
Class 5 District 3 
71
Class 5 District 3 Tournament, Final
1 Chaminade College Prep (22-4)
Class 5 District 4 
48
4 DeSmet (12-16)
Class 5 District 4 
28
Class 5 District 4 Tournament, Final
2 Christian Brothers College (17-10)
Class 5 District 4 
76
3 Ritenour (16-7)
Class 5 District 4 
50
Class 5 District 4 Tournament, Final
1 Hazelwood Central (23-4)
Class 5 District 6 
65
4 Riverview Gardens (13-14)
Class 5 District 6 
48
Class 5 District 6 Tournament, Final
2 McCluer (23-4)
Class 5 District 6 
67
3 McCluer North (22-7)
Class 5 District 6 
63
Class 5 District 6 Tournament, Final
1 Oakville (17-7)
Class 5 District 7 
68
4 Lindbergh (1-24)
Class 5 District 7 
31
Class 5 District 7 Tournament, Final
2 Mehlville (14-11)
Class 5 District 7 
45
3 Fox (6-19)
Class 5 District 7 
37
Class 5 District 7 Tournament, Final
1 Ft. Zumwalt South (22-8)
Class 5 District 8 
50
4 Ft. Zumwalt North (9-12)
Class 5 District 8 
32
Class 5 District 8 Tournament, Final
2 Ft. Zumwalt West (11-6)
Class 5 District 8 
46
3 Francis Howell (15-9)
Class 5 District 8 
50
Class 5 District 8 Tournament, Final
1 Rock Bridge (24-3)
Class 5 District 9 
71
5 Holt (9-13)
Class 5 District 9 
44
Class 5 District 9 Tournament, Final
2 Hickman (15-8)
Class 5 District 9 
54
3 Troy Buchanan (17-7)
Class 5 District 9 
51
Class 5 District 9 Tournament, Final
1 Central (Springfield) (20-2)
Class 5 District 12 
61
4 Joplin (13-13)
Class 5 District 12 
44
Class 5 District 12 Tournament, Final
2 Hillcrest (16-5)
Class 5 District 12 
65
3 Willard (13-13)
Class 5 District 12 
50
Class 5 District 12 Tournament, Final
1 Grandview (25-1)
Class 5 District 13 
85
4 Raytown (7-7)
Class 5 District 13 
51
Class 5 District 13 Tournament, Final
2 Raytown South (17-9)
Class 5 District 13 
68
3 Rockhurst (17-11)
Class 5 District 13 
64
Class 5 District 13 Tournament, Final
1 Lee's Summit West (23-3)
Class 5 District 14 
70
5 Smith-Cotton (13-14)
Class 5 District 14 
47
Class 5 District 14 Tournament, Final
2 Lee's Summit (10-15)
Class 5 District 14 
55
6 Blue Springs South (8-18)
Class 5 District 14 
51
Class 5 District 14 Tournament, Final
1 Park Hill South (21-5)
Class 5 District 16 
56
4 Park Hill (14-13)
Class 5 District 16 
33
Class 5 District 16 Tournament, Final
2 Liberty (21-5)
Class 5 District 16 
45
3 Oak Park (17-8)
Class 5 District 16 
38
Class 5 District 16 Tournament, Final
Linn County (6-12)
Class 1 District 12 
50
Brashear (20-4)
Class 1 District 11 
77
Brashear Final
Gateway Academy (7-17)
Class 1 District 4 
40
Crossroads College Preparatory (10-11)
Class 2 District 5 
516
St. Louis Final
Moberly (22-4)
Class 4 District 8 
(, )
 
6:00 PM
Kirksville (16-9)
Class 4 District 8 
(, )
 
9:00 PM
Elsberry (12-10)
Class 3 District 6 
Orchard Farm (15-5)
Class 3 District 5 
St. Charles TBD
Tipton (8-12)
Class 2 District 7 
Southern Boone (6-12)
Class 3 District 8 
Ashland TBD



Processing. Please wait.