2017-2018 Boys Basketball


1 Risco (19-7)
Class 1 District 1 
2 Scott County Central (11-17)
Class 1 District 1 
  Class 1 District 1 Tournament 7:00 PM
1 Advance (22-6)
Class 1 District 2 
3 Oak Ridge (14-11)
Class 1 District 2 
  Class 1 District 2 Tournament 6:00 PM
1 Eminence (27-1)
Class 1 District 3 
2 South Iron (22-5)
Class 1 District 3 
  Class 1 District 3 Tournament 7:30 PM
1 Walnut Grove (17-10)
Class 1 District 5 
4 Golden City (9-17)
Class 1 District 5 
  Class 1 District 5 Tournament 7:00 PM
2 Hurley (21-6)
Class 1 District 5 
3 Greenfield (17-9)
Class 1 District 5 
  Class 1 District 5 Tournament 8:15 PM
1 Drexel (17-9)
Class 1 District 6 
4 Ballard (12-13)
Class 1 District 6 
  Class 1 District 6 Tournament 5:45 PM
2 Sheldon (15-10)
Class 1 District 6 
3 Montrose (14-12)
Class 1 District 6 
  Class 1 District 6 Tournament 8:15 PM
1 Lakeland (23-3)
Class 1 District 7 
4 Macks Creek (9-15)
Class 1 District 7 
  Class 1 District 7 Tournament 5:30 PM
2 Weaubleau (18-8)
Class 1 District 7 
3 Halfway (21-5)
Class 1 District 7 
  Class 1 District 7 Tournament 7:00 PM
1 Green Ridge (15-9)
Class 1 District 8 
4 Northwest (Hughesville) (7-18)
Class 1 District 8 
  Class 1 District 8 Tournament 7:30 PM
2 Chilhowee (19-6)
Class 1 District 8 
3 Leeton (14-10)
Class 1 District 8 
  Class 1 District 8 Tournament 9:00 PM
1 Jamestown (23-2)
Class 1 District 9 
8 Bunceton (2-21)
Class 1 District 9 
  Class 1 District 9 Tournament 4:00 PM
4 Prairie Home (15-12)
Class 1 District 9 
5 Tuscumbia (3-20)
Class 1 District 9 
  Class 1 District 9 Tournament 5:30 PM
2 St. Elizabeth (13-11)
Class 1 District 9 
7 Pilot Grove (3-21)
Class 1 District 9 
  Class 1 District 9 Tournament 7:00 PM
3 Glasgow (14-11)
Class 1 District 9 
6 Higbee (14-10)
Class 1 District 9 
  Class 1 District 9 Tournament 8:30 PM
1 Winston (24-2)
Class 1 District 13 
2 Southwest (Livingston County) (21-4)
Class 1 District 13 
  Class 1 District 13 Tournament 7:30 PM
1 Bernie (21-6)
Class 2 District 1 
2 Hayti (19-5)
Class 2 District 1 
  Class 2 District 1 Tournament 7:30 PM
1 St. Vincent (21-4)
Class 2 District 2 
2 Oran (20-5)
Class 2 District 2 
  Class 2 District 2 Tournament 7:30 PM
1 Thayer (24-4)
Class 2 District 3 
2 Neelyville (22-4)
Class 2 District 3 
  Class 2 District 3 Tournament 7:30 PM
1 Mansfield (20-5)
Class 2 District 4 
5 Seymour (12-13)
Class 2 District 4 
  Class 2 District 4 Tournament 6:00 PM
2 Hartville (20-7)
Class 2 District 4 
3 Gainesville (16-10)
Class 2 District 4 
  Class 2 District 4 Tournament 7:30 PM
2 Eugene (18-6)
Class 2 District 8 
7 Calvary Lutheran (6-15)
Class 2 District 8 
  Class 2 District 8 Tournament 4:30 PM
1 Vienna (19-7)
Class 2 District 9 
4 Newburg (15-11)
Class 2 District 9 
  Class 2 District 9 Tournament 6:00 PM
2 Crocker (19-8)
Class 2 District 9 
3 Iberia (15-11)
Class 2 District 9 
  Class 2 District 9 Tournament 7:30 PM
1 Spokane (15-10)
Class 2 District 10 
4 New Covenant Academy with The Summit Preparatory (13-13)
Class 2 District 10 
  Class 2 District 10 Tournament 6:00 PM
2 Skyline (17-8)
Class 2 District 10 
3 Fair Play (17-8)
Class 2 District 10 
  Class 2 District 10 Tournament 7:30 PM
1 Blue Eye (19-5)
Class 2 District 11 
5 Verona (18-8)
Class 2 District 11 
  Class 2 District 11 Tournament 6:00 PM
2 Crane (11-15)
Class 2 District 11 
6 Marionville (11-14)
Class 2 District 11 
  Class 2 District 11 Tournament 7:30 PM
3 Thomas Jefferson Independent (15-8)
Class 2 District 12 
6 Sarcoxie (9-16)
Class 2 District 12 
  Class 2 District 12 Tournament 5:00 PM
1 Wellington-Napoleon (19-7)
Class 2 District 15 
4 Santa Fe (15-11)
Class 2 District 15 
  Class 2 District 15 Tournament 7:30 PM
2 Concordia (16-10)
Class 2 District 15 
6 North Platte (6-17)
Class 2 District 15 
  Class 2 District 15 Tournament 9:00 PM
1 Charleston (21-8)
Class 3 District 1 
2 Malden (22-6)
Class 3 District 1 
  Class 3 District 1 Tournament 7:30 PM
1 Central (Park Hills) (19-9)
Class 3 District 3 
2 Steelville (21-4)
Class 3 District 3 
  Class 3 District 3 Tournament 7:30 PM
1 Blair Oaks (20-5)
Class 3 District 9 
4 Father Tolton Regional Catholic (12-13)
Class 3 District 9 
  Class 3 District 9 Tournament 5:30 PM
2 Southern Boone (19-7)
Class 3 District 9 
3 St. James (19-7)
Class 3 District 9 
  Class 3 District 9 Tournament 7:00 PM
1 Mountain Grove (26-1)
Class 3 District 10 
4 Conway (17-7)
Class 3 District 10 
  Class 3 District 10 Tournament 7:00 PM
2 Liberty (Mountain View) (15-8)
Class 3 District 10 
3 Licking (21-6)
Class 3 District 10 
  Class 3 District 10 Tournament 8:30 PM
1 Springfield Catholic (19-8)
Class 3 District 11 
5 Clever (15-11)
Class 3 District 11 
  Class 3 District 11 Tournament 6:00 PM
2 Strafford (21-6)
Class 3 District 11 
3 Fair Grove (17-10)
Class 3 District 11 
  Class 3 District 11 Tournament 7:30 PM
3 Summit Christian Academy (14-9)
Class 3 District 14 
6 Southeast (11-13)
Class 3 District 14 
  Class 3 District 14 Tournament 3:00 PM
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (20-3)
Class 3 District 15 
4 Lexington (13-10)
Class 3 District 15 
  Class 3 District 15 Tournament 6:00 PM
2 Richmond (20-6)
Class 3 District 15 
3 Lawson (15-11)
Class 3 District 15 
  Class 3 District 15 Tournament 9:00 PM
Miller Career Academy (11-12)
Class 4 District 4 
Battle (18-6)
Class 5 District 7 
7:00 PM
Staley (13-11)
Class 5 District 16 
Benton (7-16)
Class 4 District 16 
7:00 PM
Ozark (20-5)
Class 5 District 11 
Bolivar (12-10)
Class 4 District 9 
7:30 PM
McDonald County (10-15)
Class 4 District 10 
Carl Junction (8-15)
Class 4 District 10 
7:30 PM
West Plains (9-15)
Class 4 District 9 
Central (Springfield) (0-20)
Class 5 District 10 
7:30 PM
Park Hill South (17-4)
Class 5 District 14 
Central (St. Joseph) (8-15)
Class 5 District 16 
7:00 PM
Lincoln College Prep (8-15)
Class 4 District 14 
Central Academy (13-8)
Class 4 District 14 
TBD
Westminster Christian Academy (14-11)
Class 4 District 5 
Clayton (6-18)
Class 4 District 4 
TBD
Central (Cape Girardeau) (21-4)
Class 4 District 1 
Dexter (17-8)
Class 4 District 1 
7:30 PM
Odessa (7-17)
Class 4 District 13 
Harrisonville (13-10)
Class 4 District 12 
7:00 PM
Savannah (4-15)
Class 4 District 16 
Harrisonville (13-10)
Class 4 District 12 
6:30 PM
Hillcrest (14-9)
Class 4 District 9 
Joplin (15-9)
Class 5 District 12 
7:30 PM
Central Academy (13-8)
Class 4 District 14 
Lincoln College Prep (8-15)
Class 4 District 14 
TBD
Lindbergh (11-14)
Class 5 District 6 
Marquette (17-8)
Class 5 District 4 
7:00 PM
Moberly (6-16)
Class 4 District 13 
Marshall (9-12)
Class 4 District 13 
7:30 PM
Confluence Prep Academy Charter (21-4)
Class 4 District 3 
McCluer (5-19)
Class 4 District 7 
5:30 PM
Ft. Zumwalt North (4-16)
Class 5 District 8 
McCluer North (13-11)
Class 5 District 2 
TBD
Neosho (6-17)
Class 5 District 12 
Nixa (17-8)
Class 5 District 12 
7:30 PM
-1
 
Normandy Collaborative (10-15)
Class 4 District 4 
TBD
Excelsior Springs (4-20)
Class 4 District 15 
Oak Grove (17-6)
Class 4 District 13 
7:00 PM
Smithville (6-17)
Class 4 District 15 
Oak Park (21-2)
Class 5 District 16 
7:00 PM
Farmington (16-9)
Class 4 District 2 
Pacific (20-4)
Class 4 District 6 
7:00 PM
Parkway Central (19-5)
Class 4 District 5 
Parkway North (9-14)
Class 4 District 5 
7:00 PM
Ste. Genevieve (9-15)
Class 4 District 1 
Perryville (9-14)
Class 4 District 1 
8:00 PM
Grain Valley (21-3)
Class 4 District 13 
Pleasant Hill (13-11)
Class 4 District 12 
7:00 PM
MICDS (13-11)
Class 4 District 5 
Priory (13-10)
Class 4 District 5 
TBD
Oakville (11-9)
Class 5 District 6 
Rockwood Summit (9-14)
Class 5 District 5 
7:00 PM
Chaminade (21-2)
Class 5 District 3 
Sikeston (23-1)
Class 4 District 1 
7:30 PM
St. Dominic (11-13)
Class 4 District 8 
St. Charles West (9-15)
Class 4 District 7 
7:30 PM
Lafayette (St. Joseph) (18-7)
Class 4 District 16 
Van Horn (Independence) (8-14)
Class 4 District 14 
6:30 PM
Hazelwood Central (23-2)
Class 5 District 2 
Vashon (19-4)
Class 4 District 4 
7:00 PM
Christian Brothers College (10-13)
Class 5 District 5 
Vianney (14-10)
Class 5 District 6 
7:00 PM
Ft. Zumwalt East (13-11)
Class 4 District 7 
Washington (10-14)
Class 5 District 4 
7:30 PM
Rolla (21-3)
Class 4 District 11 
Waynesville (16-8)
Class 5 District 10 
7:00 PM
Logan-Rogersville (20-5)
Class 4 District 9 
Willard (11-11)
Class 5 District 10 
TBD


Loading