2010-2011 Boys Basketball


4 North County (14-11)
Class 4 District 2 
65
5 Potosi (10-16)
Class 4 District 2 
66
Class 4 District 2 Quarterfinal 2, Park Hills Final
4 Lutheran South (12-13)
Class 4 District 3 
66
5 Affton (7-18)
Class 4 District 3 
62
Class 4 District 3 Quarterfinal 2, Hillsboro Final
3 Hillsboro (16-10)
Class 4 District 3 
72
6 Windsor (Imperial) (2-22)
Class 4 District 3 
46
Class 4 District 3 Quarterfinal 4, Hillsboro Final
4 MICDS (13-11)
Class 4 District 6 
56
5 Priory (9-15)
Class 4 District 6 
26
Class 4 District 6 Quarterfinal 2, Clayton Final
4 St. Charles West (7-15)
Class 4 District 7 
64
5 Warrenton (5-16)
Class 4 District 7 
48
Class 4 District 7 Quarterfinal 2, St. Charles Final
4 Marshall (8-17)
Class 4 District 8 
63
5 Kirksville (6-20)
Class 4 District 8 
51
Class 4 District 8 Quarterfinal 2, Mexico Final
4 Fulton (12-11)
Class 4 District 10 
57
5 Osage (4-19)
Class 4 District 10 
34
Class 4 District 10 Quarterfinal 2, Eldon Final
4 Warrensburg (14-12)
Class 4 District 13 
54
5 Pleasant Hill (11-14)
Class 4 District 13 
52
Class 4 District 13 Quarterfinal 2, Harrisonville Final
3 Clinton (12-11)
Class 4 District 13 
61
6 Nevada (11-13)
Class 4 District 13 
49
Class 4 District 13 Quarterfinal 4, Harrisonville Final
4 Northeast (Kansas City) HS (10-11)
Class 4 District 14 
65
5 East (Kansas City) (10-13)
Class 4 District 14 
53
Class 4 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Southwest Early College (11-12)
Class 4 District 14 
53
6 Central (Kansas City) HS (7-16)
Class 4 District 14 
69
Class 4 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Savannah (12-12)
Class 4 District 16 
44
5 Chillicothe (4-19)
Class 4 District 16 
29
Class 4 District 16 Quarterfinal 2, Platte City Final
3 Lafayette (St. Joseph) (18-8)
Class 4 District 16 
50
6 Benton (4-21)
Class 4 District 16 
46
Class 4 District 16 Quarterfinal 4, Platte City Final 1 OT
4 Northwest (Cedar Hill) (7-16)
Class 5 District 1 
95
5 Seckman (6-18)
Class 5 District 1 
86
Class 5 District 1 Quarterfinal 2, Cape Girardeau Final
4 Hazelwood East (10-16)
Class 5 District 2 
60
5 Normandy Collaborative (10-12)
Class 5 District 2 
71
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, Florissant Final
3 McCluer North (23-4)
Class 5 District 2 
75
6 Riverview Gardens (7-19)
Class 5 District 2 
40
Class 5 District 2 Quarterfinal 4, Florissant Final
4 Ladue Horton Watkins (16-9)
Class 5 District 3 
70
5 SLUH (9-15)
Class 5 District 3 
75
Class 5 District 3 Quarterfinal 2, Webster Groves Final
3 Webster Groves (22-4)
Class 5 District 3 
73
6 Roosevelt (9-7)
Class 5 District 3 
49
Class 5 District 3 Quarterfinal 4, Webster Groves Final
4 Eureka (10-12)
Class 5 District 4 
56
5 Parkway West (12-14)
Class 5 District 4 
45
Class 5 District 4 Quarterfinal 2, Wildwood Final
3 Marquette (16-10)
Class 5 District 4 
50
6 Rockwood Summit (10-15)
Class 5 District 4 
48
Class 5 District 4 Quarterfinal 4, Wildwood Final
4 Parkway North (14-12)
Class 5 District 5 
62
5 Pattonville (11-13)
Class 5 District 5 
38
Class 5 District 5 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Parkway Central (11-13)
Class 5 District 5 
52
6 Ritenour (3-21)
Class 5 District 5 
37
Class 5 District 5 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 Ft. Zumwalt West (10-15)
Class 5 District 7 
69
5 Timberland (2-20)
Class 5 District 7 
40
Class 5 District 7 Quarterfinal 2, Troy Final
4 Francis Howell North (13-12)
Class 5 District 8 
60
5 Ft. Zumwalt East (3-20)
Class 5 District 8 
33
Class 5 District 8 Quarterfinal 2, St. Peters Final
4 Washington (11-11)
Class 5 District 9 
50
5 Hickman (8-14)
Class 5 District 9 
73
Class 5 District 9 Quarterfinal 2, Jefferson City Final
4 Lebanon (8-14)
Class 5 District 10 
52
5 West Plains (5-16)
Class 5 District 10 
45
Class 5 District 10 Quarterfinal 2, Waynesville Final
4 Branson (18-9)
Class 5 District 11 
64
5 Parkview (20-7)
Class 5 District 11 
54
Class 5 District 11 Quarterfinal 2, Nixa Final
3 Kickapoo (23-3)
Class 5 District 11 
75
6 Ozark (13-11)
Class 5 District 11 
63
Class 5 District 11 Quarterfinal 4, Nixa Final
4 Blue Springs South (19-6)
Class 5 District 14 
70
5 Raytown (14-12)
Class 5 District 14 
58
Class 5 District 14 Quarterfinal 2, Independence Final
3 Truman (16-8)
Class 5 District 14 
64
6 Blue Springs (6-18)
Class 5 District 14 
65
Class 5 District 14 Quarterfinal 4, Independence Final
4 Kearney (12-14)
Class 5 District 15 
48
5 Fort Osage (6-18)
Class 5 District 15 
39
Class 5 District 15 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 North Kansas City (7-18)
Class 5 District 15 
70
6 William Chrisman (8-16)
Class 5 District 15 
83
Class 5 District 15 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Oak Park (11-14)
Class 5 District 16 
54
5 Staley (3-20)
Class 5 District 16 
58
Class 5 District 16 Quarterfinal 2, Kansas City Final
Greenwood (14-6)
Class 2 District 11 
80
Ash Grove (4-16)
Class 3 District 12 
48
Ash Grove Final
Appleton City (12-7)
Class 2 District 13 
61
Ballard (7-14)
Class 1 District 7 
43
Butler Final
Marquand-Zion (6-13)
Class 1 District 3 
49
Bismarck (12-10)
Class 2 District 4 
57
Bismarck Final
Vienna (11-11)
Class 2 District 9 
64
Bourbon (8-13)
Class 3 District 9 
67
Bourbon Final
Wright City (5-17)
Class 3 District 8 
22
Bowling Green (9-14)
Class 3 District 7 
46
Bowling Green Final
Hurley (9-7)
Class 1 District 4 
74
Bradleyville (3-15)
Class 2 District 10 
48
Bradleyville Final
Keytesville (8-13)
Class 1 District 10 
64
Brunswick (6-17)
Class 1 District 10 
50
Brunswick Final
Stet (0-16)
Class 1 District 13 
41
Bucklin (7-14)
Class 1 District 12 
83
Bucklin Final
Clopton (6-15)
Class 2 District 5 
46
Canton (16-6)
Class 2 District 6 
56
Canton Final
Barat Academy (1-18)
Class 3 District 8 
35
Christian (15-7)
Class 3 District 8 
64
O'fallon Final
Pleasant Hope (10-11)
Class 3 District 11 
59
Clever (7-13)
Class 3 District 12 
267
Clever Final
Crest Ridge (12-10)
Class 2 District 14 
68
Concordia (10-12)
Class 2 District 14 
64
Concordia Final 1 OT
Butler (9-13)
Class 3 District 13 
47
El Dorado Springs (17-3)
Class 3 District 13 
78
El Dorado Springs Final
Community (11-9)
Class 2 District 5 
42
Elsberry (20-4)
Class 3 District 7 
73
Elsberry Final
Viburnum (18-5)
Class 2 District 4 
77
Eminence (16-9)
Class 1 District 3 
87
Eminence Final
Macks Creek (8-12)
Class 1 District 6 
73
Fair Play (19-4)
Class 1 District 6 
86
Fair Play Final
Walnut Grove (7-12)
Class 1 District 5 
62
Fair Play (19-4)
Class 1 District 6 
74
Fair Play Final
Exeter (6-15)
Class 1 District 4 
76
Fordland (11-11)
Class 2 District 10 
81
Fordland Final
Diamond (14-7)
Class 3 District 12 
79
Golden City (9-14)
Class 1 District 5 
47
Golden City Final
New Haven (20-3)
Class 2 District 4 
40
Hancock (8-11)
Class 3 District 4 
148
St. Louis Final
Koshkonong (5-11)
Class 1 District 4 
50
Hartville (6-15)
Class 2 District 10 
69
Hartville Final
Climax Springs (21-1)
Class 1 District 6 
75
Hermitage (11-12)
Class 1 District 6 
52
Hermitage Final
Pilot Grove (18-5)
Class 2 District 8 
75
Higbee (6-15)
Class 1 District 11 
36
Higbee Final
Macon (14-9)
Class 3 District 7 
62
Highland (16-8)
Class 3 District 7 
59
Ewing Final
South Pemiscot (0-17)
Class 2 District 1 
51
Holcomb (16-7)
Class 2 District 1 
90
Holcomb Final
Weaubleau (5-15)
Class 1 District 6 
43
Humansville (6-15)
Class 2 District 13 
45
Humansville Final
Belle (7-15)
Class 2 District 9 
59
Iberia (11-12)
Class 3 District 10 
75
Iberia Final
Van Buren (15-8)
Class 2 District 2 
84
Koshkonong (5-11)
Class 1 District 4 
61
Koshkonong Final
Richmond (18-5)
Class 3 District 15 
55
Lafayette County (16-7)
Class 3 District 15 
47
Higginsville Final
Montrose (9-11)
Class 1 District 7 
42
Leeton (18-5)
Class 1 District 8 
55
Leeton Final
Richland (Essex) (6-16)
Class 1 District 2 
43
Leopold (17-6)
Class 1 District 3 
76
Leopold Final
East Carter (1-14)
Class 2 District 2 
42
Lesterville (13-10)
Class 2 District 3 
70
Lesterville Final
Holden (8-13)
Class 3 District 13 
54
Lexington (0-22)
Class 3 District 15 
29
Lexington Final
McAuley Catholic (3-17)
Class 2 District 12 
43
Liberal (14-10)
Class 2 District 12 
68
Liberal Final
Calhoun (7-12)
Class 1 District 8 
49
Lutheran (Kansas City) (11-9)
Class 2 District 15 
68
Kansas City Final
New Franklin (9-12)
Class 2 District 7 
64
Madison (6-15)
Class 1 District 11 
40
Madison Final
Louisiana (15-7)
Class 2 District 5 
70
Mark Twain (7-15)
Class 3 District 7 
55
Center Final
Southwest (Washburn) (15-9)
Class 3 District 12 
68
McAuley Catholic (3-17)
Class 2 District 12 
39
Joplin Final
Bosworth (14-8)
Class 1 District 10 
42
Meadville (19-3)
Class 1 District 12 
65
Meadville Final
Archie (20-2)
Class 2 District 13 
68
Miami (13-7)
Class 1 District 7 
39
Amoret Final
Mound City with Craig (17-6)
Class 1 District 14 
35
Mid-Buchanan (21-3)
Class 3 District 16 
69
Faucett Final
Silex (10-10)
Class 2 District 5 
71
Montgomery County (4-17)
Class 3 District 8 
59
Montgomery City Final
Thayer (14-11)
Class 2 District 2 
56
Mountain Grove (5-14)
Class 3 District 2 
36
Mountain Grove Final
Northeast Nodaway (16-7)
Class 1 District 16 
70
Nodaway-Holt (8-15)
Class 1 District 16 
47
Graham Final
Worth County (16-8)
Class 1 District 16 
45
North Harrison (16-7)
Class 1 District 15 
42
Eagleville Final
Hale with Bosworth (13-10)
Class 1 District 10 
48
Northwestern (Mendon) (13-8)
Class 1 District 10 
57
Mendon Final
Wellington-Napoleon (21-1)
Class 2 District 14 
59
Orrick (5-16)
Class 2 District 15 
43
Orrick Final
Wheatland (12-8)
Class 1 District 6 
49
Osceola (1-16)
Class 2 District 13 
43
Osceola Final
Greenfield (4-19)
Class 2 District 12 
42
Pierce City (16-7)
Class 3 District 12 
71
Pierce City Final
South Harrison (19-4)
Class 3 District 16 
72
Polo (14-9)
Class 2 District 16 
42
Polo Final
Bunceton (8-15)
Class 1 District 8 
70
Prairie Home with Bunceton (9-9)
Class 1 District 9 
420
Prairie Home Final
Midway (5-16)
Class 2 District 13 
53
Rich Hill (10-9)
Class 2 District 13 
61
Rich Hill Final
Maranatha (Shawnee Mission, ks)
 
45
Sherwood (8-13)
Class 3 District 13 
50
Creighton Final
Santa Fe (17-6)
Class 2 District 14 
62
Slater (1-20)
Class 2 District 7 
35
Slater Final
North Nodaway (1-17)
Class 1 District 16 
29
South Nodaway with Jefferson (Conception) (5-16)
Class 1 District 16 
42
Barnard Final
McAuley Catholic (3-17)
Class 2 District 12 
39
Southwest (Washburn) (15-9)
Class 3 District 12 
68
Washburn Final
Crystal City (17-5)
Class 3 District 4 
72
St. Vincent (6-14)
Class 2 District 4 
50
Perryville Final
Newburg HS (13-8)
Class 2 District 9 
59
Steelville (7-14)
Class 3 District 9 
40
Steelville Final
Elwood (Elwood , KS)
 
70
Stewartsville (3-20)
Class 1 District 14 
47
Stewartsville Final
Sarcoxie (9-11)
Class 3 District 12 
48
Stockton (13-9)
Class 3 District 13 
69
Stockton Final
Northwest (Hughesville) (2-22)
Class 2 District 8 
43
Stover (5-17)
Class 2 District 8 
62
Stover Final
La Monte (1-12)
Class 1 District 8 
25
Tipton (14-9)
Class 2 District 8 
60
Tipton Final
Kingston (4-15)
Class 3 District 4 
44
Valle Catholic (13-10)
Class 2 District 4 
71
Ste Genevieve Final
Missouri Military Academy (3-14)
Class 3 District 8 
51
Wellsville-Middletown (2-19)
Class 2 District 5 
44
Wellsville Final
Marceline (10-12)
Class 2 District 6 
42
Westran (14-9)
Class 2 District 7 
57
Huntsville Final
Couch (5-15)
Class 2 District 2 
35
Willow Springs (21-4)
Class 3 District 2 
67
Willow Springs Final
Southwest (Livingston County) (11-11)
Class 1 District 13 
56
Winston (6-17)
Class 1 District 13 
47
Winston Final
Campbell (6-13)
Class 2 District 1 
Cooter (6-11)
Class 2 District 1 
Cooter TBD
Lutheran St. Charles (4-16)
Class 3 District 6 
Principia (8-11)
Class 3 District 6 
St. Louis TBD
Halfway (0-19)
Class 1 District 6 
Walnut Grove (7-12)
Class 1 District 5 
Walnut Grove TBD



Processing. Please wait.