2018-2019 Girls Soccer

1 Metro (13-3)
Class 1 District 2 
1
2 Maplewood-Richmond Hts. (15-6-1)
Class 1 District 2 
10
Class 1 District 2 Tournament, Maplewood Final
1 Duchesne (10-8)
Class 1 District 4 
2
2 Principia (7-8)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Crocker (13-5-1)
Class 1 District 5 
5
3 Laquey (11-11-1)
Class 1 District 5 
3
Class 1 District 5 Tournament, Westphalia Final
1 Lone Jack (16-4)
Class 1 District 7 
4
2 St. Paul Lutheran (Concordia) (11-5)
Class 1 District 7 
3
Class 1 District 7 Tournament, Columbia Final 1 OT
1 Rosati-Kain (16-7)
Class 2 District 4 
6
2 University City (16-7)
Class 2 District 4 
2
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 St. Charles West (17-8)
Class 2 District 7 
6
2 Lutheran St. Charles (16-8-1)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, O'fallon Final
1 Logan-Rogersville (17-6-1)
Class 2 District 10 
4
3 Cassville (11-10)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Tournament, Monett Final
1 Springfield Catholic (15-5-3)
Class 2 District 11 
2
2 Stover with Cole Camp (14-6)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Clinton Final
1 Pleasant Hill (21-1)
Class 2 District 12 
5
2 Oak Grove (18-4)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Odessa Final
1 St. Pius X (Kansas City) (18-3)
Class 2 District 14 
5
2 Lincoln College Prep (5-10-1)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Maryville (12-7)
Class 2 District 16 
5
2 Savannah (11-7)
Class 2 District 16 
4
Class 2 District 16 Tournament, Maryville Final 2 OT
1 Hillsboro (14-8-1)
Class 3 District 2 
0
2 Windsor (Imperial) (11-12)
Class 3 District 2 
1
Class 3 District 2 Tournament, Festus Final
1 Rockwood Summit (16-3-3)
Class 3 District 3 
4
2 Webster Groves (9-10-1)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, Fenton Final
1 St. Joseph's Academy (18-2)
Class 3 District 4 
3
3 Clayton (11-8)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Westminster Christian Academy (9-11)
Class 3 District 6 
1
2 Parkway Central (4-21)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, Chesterfield Final
1 Union (24-1-1)
Class 3 District 9 
2
2 Washington (17-9)
Class 3 District 9 
0
Class 3 District 9 Tournament, Pacific Final
1 Camdenton (11-12-1)
Class 3 District 10 
0
2 Rolla (10-11-3)
Class 3 District 10 
2
Class 3 District 10 Tournament, Camdenton Final
1 Carl Junction (13-10)
Class 3 District 12 
2
3 Webb City (8-12)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Tournament, Anderson Final 1 OT
1 Kearney (18-2)
Class 3 District 16 
4
3 Smithville (16-8)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Smithville Final
1 Jackson (17-2)
Class 4 District 1 
2
3 Northwest (Cedar Hill) (13-10-2)
Class 4 District 1 
1
Class 4 District 1 Tournament, Cedar Hill Final 2 OT
1 Lindbergh (15-8)
Class 4 District 2 
1
2 Mehlville (13-8-1)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, St. Louis Final 1 OT
3 Eureka (10-7-3)
Class 4 District 4 
2
4 Marquette (9-10)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, Chesterfield Final
1 Hazelwood West (9-9)
Class 4 District 5 
2
2 McCluer North (17-5)
Class 4 District 5 
3
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final 1 OT
1 Pattonville (16-7-1)
Class 4 District 6 
0
3 Francis Howell Central (13-8-1)
Class 4 District 6 
2
Class 4 District 6 Tournament, Maryland Heights Final
3 Holt (16-6-2)
Class 4 District 7 
0
4 Francis Howell (11-8-1)
Class 4 District 7 
1
Class 4 District 7 Tournament, Wentzville Final -1 OT
1 Republic (16-9)
Class 4 District 10 
1
3 Central (Springfield) (15-6-1)
Class 4 District 10 
2
Class 4 District 10 Tournament, Springfield Final
1 Liberty (19-2)
Class 4 District 15 
2
3 Liberty North (14-9)
Class 4 District 15 
1
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final



Processing. Please wait.