2015-2016 Boys Soccer


Perryville (22-4)
Class 2 District 1 
4
Hancock (15-11)
Class 2 District 2 
1
Class 2 State Tournament, Perryville Final
Fatima (13-14)
Class 2 District 10 
0
Southern Boone (24-1-1)
Class 2 District 9 
2
Class 2 State Tournament, Ashland Final
Springfield Catholic (17-9)
Class 2 District 11 
0
Monett (22-4)
Class 2 District 12 
1
Class 2 State Tournament, Springfield Final
Missouri Military Academy (18-3)
Class 2 District 8 
1
St. Francis Borgia (18-4-1)
Class 2 District 7 
3
Class 2 State Tournament, Washington Final
Pembroke Hill (15-8)
Class 2 District 14 
2
O'Hara (20-7)
Class 2 District 13 
4
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
St. Pius X (Kansas City) (16-6)
Class 2 District 15 
3
Maryville (14-9)
Class 2 District 16 
0
Class 2 State Tournament, Platte City Final
1 North County (15-6)
Class 3 District 2 
10
4 Festus (1-20)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Hillsboro Final
2 Hillsboro (9-14)
Class 3 District 2 
3
3 DeSoto (13-11)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Hillsboro Final
2 Rockwood Summit (16-8)
Class 3 District 3 
5
3 Windsor (Imperial) (14-9)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, Fenton Final
1 St. Mary's (St. Louis) (8-15-2)
Class 3 District 4 
4
2 Gateway (7-1)
Class 3 District 4 
1
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Priory (10-11-1)
Class 3 District 6 
0
4 Westminster Christian Academy (7-14)
Class 3 District 6 
3
Class 3 District 6 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway Central (13-9-2)
Class 3 District 6 
0
3 Parkway West (12-12-2)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Tournament, Chesterfield Final
1 St. Dominic (13-10-2)
Class 3 District 8 
4
4 Warrenton (7-14-1)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, O'Fallon Final
2 Hannibal (15-10)
Class 3 District 8 
1
3 Liberty (Wentzville) (17-8-1)
Class 3 District 8 
10
Class 3 District 8 Tournament, O'Fallon Final
1 Helias Catholic (14-10)
Class 3 District 9 
7
4 Union (8-14)
Class 3 District 9 
1
Class 3 District 9 Tournament, Camdenton Final
1 Glendale (16-8)
Class 3 District 11 
4
4 Branson (8-18)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Springfield Final
2 West Plains (9-14)
Class 3 District 11 
1
3 Republic (12-10)
Class 3 District 11 
4
Class 3 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Carthage (17-8)
Class 3 District 12 
10
4 Webb City (6-18)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Carl Junction Final
2 Carl Junction (16-8-1)
Class 3 District 12 
3
3 Neosho with Neosho Christian (10-10)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Tournament, Carl Junction Final
1 Smithville (16-7-1)
Class 3 District 16 
10
4 Benton (2-16)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Smithville Final
2 Platte County (17-6-1)
Class 3 District 16 
4
3 Lafayette (St. Joseph) (4-10)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Smithville Final
1 St. Louis University (24-2)
Class 4 District 3 
7
4 Ritenour (6-15-1)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Tournament, St. Louis Final
2 Chaminade College Prep (20-4-2)
Class 4 District 3 
8
3 McCluer North (9-12-1)
Class 4 District 3 
1
Class 4 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 DeSmet (18-7-1)
Class 4 District 4 
5
4 Parkway North (6-15-2)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, Creve Coeur Final
2 Christian Brothers College (23-4-1)
Class 4 District 4 
1
3 Marquette (11-12)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, Creve Coeur Final
1 Ft. Zumwalt West (14-7)
Class 4 District 6 
3
4 Francis Howell (15-7-1)
Class 4 District 6 
4
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final 1 OT
2 Francis Howell Central (14-9)
Class 4 District 6 
2
3 Ft. Zumwalt North (19-6)
Class 4 District 6 
1
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final 1 OT
1 Mehlville (16-6)
Class 4 District 8 
1
4 Fox (6-19)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, St. Louis Final
2 Lindbergh (15-8)
Class 4 District 8 
2
3 Oakville (7-16-2)
Class 4 District 8 
1
Class 4 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Central (Springfield) (15-3)
Class 4 District 9 
3
4 Lebanon (5-18-3)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Waynesville Final
2 Waynesville (11-14)
Class 4 District 9 
11
3 Parkview (9-17)
Class 4 District 9 
2
Class 4 District 9 Tournament, Waynesville Final
1 Oak Park (19-6)
Class 4 District 16 
4
4 Central (St. Joseph) (7-15)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Park Hill (12-12)
Class 4 District 16 
3
3 Staley (5-15-2)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.