2015-2016 Boys Soccer


1 Webster Groves (20-5-2)
Class 3 District 3 
6
4 Pacific (8-12)
Class 3 District 3 
1
Class 3 District 3 Semifinal 1, Webster Groves Final
1 Ladue Horton Watkins (20-5)
Class 3 District 5 
10
4 University City (6-17)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Clayton (9-11)
Class 3 District 5 
0
3 MICDS (13-11)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final -1 OT
1 Ft. Zumwalt South (13-7-1)
Class 3 District 7 
6
4 McCluer (8-14)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Semifinal 1, St. Peters Final
2 St. Charles (17-6-1)
Class 3 District 7 
2
3 Ft. Zumwalt East (4-19-1)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Semifinal 2, St. Peters Final
1 Bolivar (11-10)
Class 3 District 10 
9
4 Hillcrest (1-22)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Willard (8-14)
Class 3 District 10 
0
3 Marshfield (14-9-1)
Class 3 District 10 
1
Class 3 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
1 Smith-Cotton (22-3)
Class 3 District 13 
9
4 Warrensburg (7-17)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Semifinal 1, Sedalia Final
2 Grain Valley (17-6)
Class 3 District 13 
4
3 Marshall (18-7)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Semifinal 2, Sedalia Final
1 Belton (19-5-1)
Class 3 District 14 
10
4 Grandview (7-14-2)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Semifinal 1, Grandview Final
2 Harrisonville (17-5-2)
Class 3 District 14 
7
3 Raytown South (15-11)
Class 3 District 14 
3
Class 3 District 14 Semifinal 2, Grandview Final
1 Kearney (10-11-1)
Class 3 District 15 
7
4 Winnetonka (1-17)
Class 3 District 15 
1
Class 3 District 15 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Excelsior Springs (13-7-2)
Class 3 District 15 
1
3 Van Horn (8-11)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Eureka (16-6-1)
Class 4 District 1 
1
4 Northwest (Cedar Hill) (11-16)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Semifinal 1, Imperial Final
2 Seckman (13-10)
Class 4 District 1 
1
3 Jackson (15-3-2)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Semifinal 2, Imperial Final
1 Lafayette (Wildwood) (21-0-1)
Class 4 District 2 
2
4 Parkway South (11-11-1)
Class 4 District 2 
1
Class 4 District 2 Semifinal 1, Manchester Final -1 OT
2 Vianney (11-14)
Class 4 District 2 
2
3 Kirkwood (11-11-2)
Class 4 District 2 
1
Class 4 District 2 Semifinal 2, Manchester Final -1 OT
1 Hazelwood West (17-6)
Class 4 District 5 
2
4 Hazelwood Central (10-10)
Class 4 District 5 
1
Class 4 District 5 Semifinal 1, Maryland Heights Final 1 OT
2 Francis Howell North (8-13-1)
Class 4 District 5 
2
3 Pattonville (6-15-2)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Semifinal 2, Maryland Heights Final
1 Timberland (13-10)
Class 4 District 7 
3
4 Washington (8-14)
Class 4 District 7 
1
Class 4 District 7 Semifinal 1, Troy Final
2 Holt (14-7-1)
Class 4 District 7 
6
3 Troy Buchanan (5-18-1)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Semifinal 2, Troy Final
1 Nixa (22-1)
Class 4 District 10 
6
4 Joplin (9-15-1)
Class 4 District 10 
0
Class 4 District 10 Semifinal 1, Joplin Final
2 Ozark (16-8)
Class 4 District 10 
1
3 Kickapoo (18-5-1)
Class 4 District 10 
4
Class 4 District 10 Semifinal 2, Joplin Final
1 Hickman with Columbia Independent (18-1)
Class 4 District 11 
4
4 Battle (1-21)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Semifinal 1, Columbia Final
2 Jefferson City (12-9-3)
Class 4 District 11 
0
3 Rock Bridge (16-6-1)
Class 4 District 11 
1
Class 4 District 11 Semifinal 2, Columbia Final
1 Lee's Summit West (17-5)
Class 4 District 12 
1
4 Lee's Summit North (10-11)
Class 4 District 12 
4
Class 4 District 12 Semifinal 1, Peculiar Final
2 Lee's Summit (15-3)
Class 4 District 12 
1
3 Raymore-Peculiar (16-9)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Semifinal 2, Peculiar Final
1 Rockhurst (17-6-2)
Class 4 District 13 
10
4 Ruskin (1-20)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Truman (15-7)
Class 4 District 13 
1
3 Raytown (5-17)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Blue Springs South (7-18)
Class 4 District 14 
3
4 Fort Osage (8-13-1)
Class 4 District 14 
1
Class 4 District 14 Semifinal 1, Independence Final
2 Blue Springs (3-20)
Class 4 District 14 
2
3 William Chrisman (12-10-1)
Class 4 District 14 
3
Class 4 District 14 Semifinal 2, Independence Final
1 Park Hill South (22-3)
Class 4 District 15 
3
4 North Kansas City (15-10)
Class 4 District 15 
1
Class 4 District 15 Semifinal 1, Riverside Final
2 Liberty North (16-9)
Class 4 District 15 
0
3 Liberty (17-8)
Class 4 District 15 
4
Class 4 District 15 Semifinal 2, Riverside Final



Processing. Please wait.