2015-2016 Spring Season Baseball


Zalma (3-7)
Class 1 District 2 
1
Advance (6-16)
Class 1 District 2 
10
Advance Final
Summersville (2-18)
Class 1 District 4 
8
Alton (15-7)
Class 2 District 2 
17
Alton Final
Adrian (15-8)
Class 2 District 15 
4
Archie (8-13)
Class 2 District 15 
3
Archie Final
Ash Grove (13-9)
Class 3 District 12 
2
Ava (15-8)
Class 3 District 10 
4
Ash Grove Classic,  Ash Grove Final
Pleasant Hill (17-7)
Class 4 District 14 
4
Benton (12-10)
Class 4 District 16 
1
St. Joseph Final
Purdy (20-5)
Class 2 District 12 
5
Blue Eye (7-11)
Class 2 District 11 
4
Blue Eye Final
Lee's Summit West (18-9)
Class 5 District 13 
5
Blue Springs (16-13)
Class 5 District 14 
3
Blue Springs Final
Marionville (12-11)
Class 2 District 11 
4
Bolivar (21-3)
Class 4 District 10 
6
Ash Grove Classic,  Ash Grove Final
Whitfield (11-3)
Class 3 District 6 
3
Bowling Green (17-5)
Class 3 District 7 
2
Bowling Green Final
Hillcrest (14-13)
Class 5 District 10 
2
Branson (13-12)
Class 5 District 11 
9
Branson Final
Fair Grove (14-14)
Class 3 District 11 
1
Buffalo (11-14)
Class 4 District 10 
2
Buffalo Final
Versailles (14-7)
Class 3 District 13 
7
Camdenton (12-17)
Class 5 District 9 
8
Camdenton Final
Lathrop (12-6)
Class 3 District 16 
10
Cameron (9-16)
Class 4 District 16 
2
Cameron Final
Saint Mary's Colgan (Pittsburg, KS)
 
1
Carl Junction (24-7)
Class 4 District 12 
2
Carl Junction Final
Lutheran (Kansas City) (1-14)
Class 2 District 16 
4
Center (3-16)
Class 4 District 14 
14
Kansas City Final
Christian Brothers College (16-16)
Class 5 District 5 
12
Chaminade College Prep (12-8)
Class 5 District 5 
3
Creve Coeur Final
Trinity Catholic (9-15)
Class 3 District 5 
3
Christian (11-11)
Class 4 District 7 
4
O'fallon Final (11)
Greenville (18-2)
Class 2 District 3 
1
Cooter (12-14)
Class 2 District 1 
3
Cooter Final
Billings (13-11)
Class 1 District 5 
11
Crane (10-14)
Class 2 District 11 
9
Crane Final
Iberia (8-11)
Class 2 District 8 
11
Crocker (17-5)
Class 2 District 9 
7
Crocker Final
Stockton (21-3)
Class 3 District 12 
15
Dadeville (6-18)
Class 1 District 7 
0
Dadeville Final
Vienna (14-8)
Class 2 District 8 
8
Dixon (16-7)
Class 3 District 9 
6
Dixon Final
Ellington (12-6)
Class 2 District 3 
1
Dora (7-14)
Class 1 District 4 
0
Dora Final
Butler (20-2)
Class 3 District 13 
2
Drexel (6-10)
Class 1 District 13 
1
Drexel Final
Tipton (0-18)
Class 2 District 14 
0
Eldon (8-18)
Class 4 District 10 
10
Eldon Final
Central (Springfield) (8-16)
Class 5 District 10 
2
Fordland (18-8)
Class 2 District 11 
4
Fordland Final
Mt. Vernon (16-8)
Class 4 District 11 
4
Forsyth (18-7)
Class 3 District 11 
8
19th Annual Forsyth Tournament,  Forsyth Final
Lafayette (Wildwood) (17-5)
Class 5 District 3 
6
Francis Howell Central (10-16)
Class 5 District 7 
0
St. Charles Final
Ft. Zumwalt North (17-6)
Class 5 District 7 
0
Ft. Zumwalt West (22-9)
Class 5 District 8 
6
O'fallon Final
Kirksville (16-10)
Class 4 District 8 
7
Fulton (13-9)
Class 4 District 8 
17
Fulton Final
Ozark (17-9)
Class 5 District 11 
3
Glendale (17-9)
Class 5 District 11 
2
Springfield Final
Harrisonville (12-11)
Class 4 District 14 
1
Grain Valley (13-9)
Class 5 District 14 
2
Grain Valley Final (9)
Walnut Grove (19-6)
Class 1 District 7 
13
Halfway (11-12)
Class 1 District 7 
3
Halfway Final
Weaubleau (8-16)
Class 1 District 8 
2
Halfway (11-12)
Class 1 District 7 
12
Halfway Final
Jamestown (9-9)
Class 1 District 9 
6
Harrisburg (6-13)
Class 2 District 7 
4
Harrisburg Final
Excelsior Springs (13-13)
Class 4 District 15 
0
Harrisonville (12-11)
Class 4 District 14 
6
Grain Valley Final
University Academy Charter with Ewing Marion Kauffman HS (1-15)
Class 3 District 15 
2
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
17
Olathe, KS Final
Southern Boone (16-7)
Class 4 District 10 
7
Hickman (21-9)
Class 5 District 9 
8
Columbia Final
Mansfield (15-4)
Class 2 District 10 
10
Houston (11-13)
Class 3 District 10 
0
Houston Final
Exeter (3-17)
Class 1 District 5 
1
Hurley (14-7)
Class 1 District 5 
19
Hurley Final
Miller (3-15)
Class 2 District 13 
15
Jasper (4-15)
Class 2 District 13 
19
Jasper Final
Crystal City (6-8)
Class 2 District 4 
6
Jefferson (Festus) (8-12)
Class 3 District 3 
16
Festus Final
Westminster Christian Academy (20-8)
Class 4 District 4 
12
John Burroughs (7-13)
Class 4 District 4 
2
St. Louis Final
Webb City (16-13)
Class 5 District 12 
9
Kickapoo (22-7)
Class 5 District 11 
6
Springfield Final (10)
Francis Howell Central (10-16)
Class 5 District 7 
0
Lafayette (Wildwood) (17-5)
Class 5 District 3 
6
Wildwood Final
Lexington with Norborne (15-6)
Class 3 District 14 
11
Lafayette County (12-10)
Class 3 District 14 
1
Higginsville Final
Rich Hill (8-12)
Class 2 District 13 
1
Lakeland (17-7)
Class 1 District 8 
2
Deepwater Final
West Platte (13-6)
Class 2 District 16 
5
Lawson (16-7)
Class 3 District 16 
3
Lawson Final
Blue Springs South (16-11)
Class 5 District 14 
7
Lee's Summit North (15-13)
Class 5 District 14 
6
Lee's Summit Final
Barat Academy (4-13)
Class 2 District 4 
2
Liberty (Wentzville) (11-13)
Class 4 District 7 
6
Lake St. Louis Final
Plato (21-4)
Class 2 District 9 
1
Licking (14-12)
Class 3 District 10 
0
Licking Final
McAuley Catholic (9-6)
Class 2 District 12 
1
Lockwood (13-4)
Class 1 District 6 
4
Lockwood Final
Republic (10-12)
Class 5 District 12 
13
Logan-Rogersville (11-14)
Class 4 District 11 
0
Rogersville Final
Principia (5-13)
Class 3 District 6 
4
Lutheran South (21-10)
Class 4 District 3 
11
St. Louis Final
Humansville (11-7)
Class 1 District 8 
2
Marion C. Early (16-9)
Class 2 District 13 
13
Morrisville Final
Nixa (11-18)
Class 5 District 11 
5
Marshfield (3-20)
Class 4 District 11 
1
Marshfield Final
Bishop LeBlond (8-12-1)
Class 3 District 16 
6
Maryville (12-13)
Class 4 District 16 
5
Maryville Final
Marshall (12-12)
Class 4 District 13 
7
Moberly (7-15)
Class 4 District 8 
2
Moberly Final
Conway (25-3)
Class 3 District 11 
5
Mountain Grove (19-5)
Class 3 District 10 
8
Mountain Grove Final
East Newton (6-17)
Class 4 District 12 
8
Neosho (15-12)
Class 5 District 12 
18
Neosho Final
North Callaway (11-17)
Class 3 District 8 
8
New Bloomfield (15-7)
Class 2 District 8 
14
New Bloomfield Final
Laquey (0-23)
Class 2 District 9 
0
Newburg (7-15)
Class 2 District 9 
5
Newburg Final
Braymer with Breckenridge (10-4)
Class 1 District 16 
10
North Harrison (1-9)
Class 1 District 16 
2
Eagleville Final
St. Pius X (Kansas City) (13-9)
Class 4 District 15 
17
North Kansas City (10-16)
Class 5 District 15 
6
North Kansas City Final
Seymour (6-17)
Class 2 District 10 
1
Norwood (13-10)
Class 2 District 10 
11
Norwood Final
Hermitage (15-5)
Class 1 District 8 
17
Osceola (0-19)
Class 2 District 13 
4
Osceola Final
Bunceton (9-6)
Class 1 District 9 
13
Otterville (5-8)
Class 1 District 9 
3
Otterville Final
Louisiana (5-18)
Class 2 District 5 
0
Palmyra (18-6)
Class 3 District 7 
10
Palmyra Final
North Shelby (3-10)
Class 1 District 11 
1
Paris with Faith Walk (14-3)
Class 2 District 5 
13
Paris Final
SLUH (16-5)
Class 5 District 4 
4
Parkway South (15-11)
Class 5 District 3 
5
Manchester Final
Summit Christian Academy (21-2)
Class 3 District 15 
7
Pembroke Hill (10-15-1)
Class 4 District 14 
3
Kansas City Final
Fayette (3-12)
Class 2 District 7 
0
Pilot Grove (12-7)
Class 1 District 10 
10
Pilot Grove Final
Clever (14-12)
Class 3 District 12 
8
Pleasant Hope (1-24)
Class 3 District 11 
2
Pleasant Hope Final
Lutheran North (12-13)
Class 3 District 5 
4
Priory (10-12)
Class 4 District 4 
3
St. Louis Final
Lee's Summit (15-10)
Class 5 District 13 
7
Raytown (15-11)
Class 5 District 14 
4
Raytown Final
Central (Springfield) (8-16)
Class 5 District 10 
2
Reeds Spring (10-12)
Class 4 District 11 
4
Fordland Final
Fatima (15-11)
Class 3 District 9 
4
Rock Bridge (25-7)
Class 5 District 9 
6
Columbia Final
Liberty North (18-12)
Class 5 District 15 
4
Rockhurst (21-9)
Class 5 District 13 
7
Kansas City Final
New Franklin (19-1)
Class 1 District 10 
5
Sacred Heart (15-7)
Class 2 District 14 
4
Sedalia Final
Wheaton (2-14)
Class 1 District 5 
11
Sarcoxie (6-16)
Class 2 District 12 
9
Sarcoxie Final
Lafayette (St. Joseph) (17-4)
Class 4 District 16 
3
Savannah (12-11)
Class 4 District 16 
2
Savannah Final
DeSmet (13-16)
Class 5 District 5 
1
Seckman (13-14)
Class 5 District 2 
2
Imperial Final
New Franklin (19-1)
Class 1 District 10 
5
Smith-Cotton (25-4)
Class 5 District 9 
4
Sedalia Final
Chillicothe (11-10)
Class 4 District 16 
1
Smithville (16-9)
Class 4 District 15 
6
Smithville Final
Seneca (7-19)
Class 4 District 12 
0
Springfield Catholic (20-6)
Class 3 District 11 
10
Springfield Final
Ft. Zumwalt East (9-15)
Class 5 District 7 
8
St. Charles (11-11)
Class 4 District 6 
2
St. Charles Final
St. Mary's (St. Louis) (6-20)
Class 4 District 3 
4
St. Dominic (14-9)
Class 4 District 7 
7
O'fallon Final
Duchesne (6-17)
Class 4 District 6 
6
St. Francis Borgia (17-9)
Class 4 District 9 
5
Washington Final
Central (Cape Girardeau) (13-12)
Class 5 District 1 
1
Ste. Genevieve (12-13)
Class 4 District 2 
6
Ste Genevieve Final
Hallsville (11-13)
Class 3 District 8 
4
Sturgeon (9-8)
Class 2 District 7 
2
Sturgeon Final
Cuba (16-8)
Class 3 District 9 
5
Sullivan (11-13)
Class 4 District 9 
0
Sullivan Final
Vianney (22-10)
Class 5 District 4 
6
Triad (Troy, IL)
 
0
Troy, IL Final
Ft. Zumwalt South (11-18)
Class 5 District 7 
3
Troy Buchanan (19-10)
Class 5 District 8 
9
Troy Final
Madison (4-11)
Class 1 District 11 
3
Van-Far (4-13)
Class 2 District 5 
13
Vandalia Final
California (12-12)
Class 3 District 13 
16
Warsaw (5-17)
Class 3 District 13 
0
Warsaw Final
Helias Catholic (17-8)
Class 4 District 10 
5
Waynesville (9-14)
Class 5 District 10 
4
Waynesville Final
Lebanon (17-8)
Class 5 District 10 
7
West Plains (16-6)
Class 5 District 11 
10
Marshfield/Lebanon Tournament,  Marshfield Final (9)
Lawson (16-7)
Class 3 District 16 
3
West Platte (13-6)
Class 2 District 16 
5
Weston Final
Sarcoxie (6-16)
Class 2 District 12 
9
Wheaton (2-14)
Class 1 District 5 
11
Wheaton Final
Liberty North (18-12)
Class 5 District 15 
3
William Chrisman (8-17)
Class 5 District 15 
0
Independence Final
Community (5-12)
Class 1 District 11 
1
Wright City (16-5)
Class 3 District 6 
506
Wright City Final
Strafford (15-7)
Class 3 District 11 
Aurora (22-3)
Class 4 District 11 
19th Annual Forsyth Tournament,  Forsyth TBD
Linn (12-12)
Class 2 District 8 
Belle (13-11)
Class 2 District 8 
Belle 5:00 PM
Parkview (6-19)
Class 5 District 11 
Carthage (10-18)
Class 5 District 12 
Marshfield/Lebanon Tournament,  Marshfield TBD
Warrensburg (5-11)
Class 4 District 13 
Grain Valley (13-9)
Class 5 District 14 
Grain Valley TBD
Bucklin with Macon County (1-0)
 
Green City (9-1)
Class 1 District 12 
Green City 5:00 PM
McCluer South-Berkeley (5-10)
Class 4 District 6 
Hazelwood East (3-10)
Class 5 District 6 
St. Louis TBD
Pattonville (13-9)
Class 5 District 7 
Hazelwood West (13-11)
Class 5 District 6 
St. Louis 4:00 PM
Hannibal (5-14)
Class 5 District 8 
Highland (10-11)
Class 3 District 7 
Ewing 5:00 PM
Hancock (6-14)
Class 3 District 4 
Jennings (6-12)
Class 4 District 5 
St. Louis 4:15 PM
Brentwood (12-5)
Class 3 District 4 
John F. Kennedy (5-13-1)
Class 3 District 6 
Manchester TBD
Linn County (2-9)
Class 1 District 15 
Northwestern (Mendon) (4-3)
Class 1 District 15 
Mendon 5:00 PM
Bernie (19-6)
Class 2 District 1 
Puxico (5-13)
Class 2 District 3 
Puxico 4:30 PM
Normandy Collaborative (3-9)
Class 4 District 5 
Riverview Gardens (10-8)
Class 4 District 6 
St. Louis 4:00 PM
Pattonville (13-9)
Class 5 District 7 
Rockwood Summit (22-4)
Class 5 District 3 
Fenton 4:15 PM
Washington (10-13)
Class 5 District 3 
St. Clair (6-13)
Class 4 District 9 
St. Clair TBD
Santa Fe (12-7)
Class 1 District 14 
St. Paul Lutheran (Concordia) (11-9)
Class 3 District 14 
Concordia 4:30 PM



Processing. Please wait.