East Prairie High School

2018-2019 Boys Basketball Schedule Class 3 District 1


Last Game
2/16 vs East Prairie  
Varsity:   Loss 63 - 74

Date Opponent Outcome Score Matchup
11/27 at Kennett   (13-13) L   49 - 62  
11/27 at Kennett   (13-13) W   48 - 37  
11/30 at Portageville   (22-7) L   63 - 76  
11/30 at Portageville   (22-7) W   35 - 33  
12/4 Chaffee   (13-14) W   70 - 54  
12/4 Chaffee   (13-14) W   60 - 36  
12/7 North Pemiscot   (0-23) W   74 - 20  
12/7 North Pemiscot   (0-23) W   70 - 23  
12/10-14 Advance JV Tournament    
 »  12/10 Chaffee   (13-14) W   38 - 17  
12/11 at Oran   (30-2) L   74 - 87  
12/11 at Oran   (30-2) W   52 - 48 (2 OT)  
 »  12/12 Woodland   (11-13) L   44 - 49  
 »  12/13 Bloomfield   (6-18) W   41 - 37  
12/14 at Oak Ridge   (20-8) L   69 - 85  
12/14 at Oak Ridge   (20-8) W   70 - 30  
12/18 at Bell City   (0-22) W   85 - 32  
12/18 at Bell City   (0-22)    
12/20 at Central (New Madrid County)   (12-14) L   46 - 68  
12/20 at Central (New Madrid County)   (12-14) L   50 - 53  
12/26-29 Bloomfield Christmas 62nd Annual Tournament    
 »  12/26 Gideon   (11-13) W   58 - 43  
 »  12/27 Doniphan   (18-10) W   56 - 53  
 »  12/28 Hayti   (19-5) L   67 - 69  
 »  12/29 Bernie   (22-7) L   44 - 65  
1/4 Bloomfield   (6-18) W   56 - 42  
1/4 Bloomfield   (6-18) L   45 - 49 (1 OT)  
1/8 at Scott County Central   (15-13) W   87 - 84 (1 OT)  
1/8 at Scott County Central   (15-13) W   56 - 48  
1/11 Caruthersville   (11-14) W   77 - 66  
1/11 Caruthersville   (11-14) L   63 - 69  
1/15 Scott City   (17-9) W   86 - 64  
1/15 Scott City   (17-9) W   60 - 43  
1/22 at Twin Rivers   (19-8) L   48 - 63  
1/22 at Twin Rivers   (19-8) W   29 - 28  
1/25 Delta   (17-10) W   94 - 71  
1/25 Delta   (17-10) W   66 - 61  
1/26-2/1 Scott-Mississippi County Conference Tournament    
 »  1/26 Scott City   (17-9) W   80 - 76 (2 OT)  
1/26-2/1 Scott Mississippi County Conference Tournament (JV)    
 »  1/29 Oran   (30-2) L   75 - 82  
 »  1/29 Kelly   (9-16) L   47 - 49  
 »  1/30 Scott City   (17-9) L   46 - 59  
 »  2/1 Oak Ridge   (20-8) W   81 - 58  
2/5 Campbell   (18-7) L   62 - 70  
2/5 Campbell   (18-7) W   56 - 20  
2/8 at Kelly   (9-16) W   63 - 58  
2/8 at Kelly   (9-16) L   52 - 59  
2/12 at Malden   (2-21) W   79 - 43  
2/12 at Malden   (2-21) W   49 - 46  
2/14 South Pemiscot   (14-11) W   68 - 61  
2/14 South Pemiscot   (14-11) W   52 - 50  
2/16-22 Class 3 District 1 Tournament    
 »  2/16 Kennett   (13-13) L   63 - 74