2016-2017 Boys Basketball


Eminence (20-10)
Class 1 District 3 
58
Advance (25-6)
Class 1 District 2 
75
Class 1 State Quarterfinal 1, Van Buren Final
Walnut Grove (28-3)
Class 1 District 5 
75
Hermitage (28-4)
Class 1 District 7 
67
Class 1 State Quarterfinal 3, Clinton Final 1 OT
Meadville (25-5)
Class 1 District 12 
38
Glasgow (28-3)
Class 1 District 9 
49
Class 1 State Quarterfinal 4, Salisbury Final
Oran (21-8)
Class 2 District 2 
55
Hartville (25-6)
Class 2 District 4 
52
Class 2 State Quarterfinal 1, Poplar Bluff Final
Sacred Heart (26-5)
Class 2 District 14 
69
Wellington-Napoleon (27-2)
Class 2 District 15 
66
Class 2 State Quarterfinal 2, Liberty Final 1 OT
Harrisburg (22-8)
Class 2 District 8 
58
Clopton (23-7)
Class 2 District 6 
57
Class 2 State Quarterfinal 3, Moberly Final
Greenwood (25-4)
Class 2 District 10 
48
Crane (19-10)
Class 2 District 11 
49
Class 2 State Quarterfinal 4, Springfield Final
Whitfield (21-9)
Class 3 District 4 
66
Saxony Lutheran (26-4)
Class 3 District 2 
47
Class 3 State Quarterfinal 1, Farmington Final
Maryville (24-5)
Class 3 District 16 
61
Hogan Prep Academy Charter (23-7)
Class 3 District 14 
69
Class 3 State Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
Transportation and Law (19-10)
Class 3 District 6 
65
Montgomery County (28-3)
Class 3 District 7 
53
Class 3 State Quarterfinal 3, Warrenton Final
Mountain Grove (28-2)
Class 3 District 10 
50
Fair Grove (26-6)
Class 3 District 11 
49
Class 3 State Quarterfinal 4, Springfield Final
1 Jennings (23-4)
Class 4 District 7 
66
3 St. Charles (19-9)
Class 4 District 7 
52
Class 4 District 7 Championship, St. Charles Final
1 Bolivar (26-4)
Class 4 District 9 
48
2 Hillcrest (19-8)
Class 4 District 9 
44
Class 4 District 9 Championship, Bolivar Final
1 Aurora (14-13)
Class 4 District 10 
41
2 Webb City (15-12)
Class 4 District 10 
64
Class 4 District 10 Championship, Anderson Final
1 Center (19-6)
Class 4 District 14 
71
3 Lincoln College Prep (10-15)
Class 4 District 14 
58
Class 4 District 14 Championship, Kansas City Final
1 Kearney (19-7)
Class 4 District 15 
57
2 Platte County (10-17)
Class 4 District 15 
43
Class 4 District 15 Championship, Excelsior Springs Final
1 Rock Bridge (21-4)
Class 5 District 9 
81
2 Blue Springs (17-10)
Class 5 District 9 
46
Class 5 District 9 Championship, Columbia Final
1 Raytown (19-7)
Class 5 District 14 
69
3 North Kansas City (21-5)
Class 5 District 14 
80
Class 5 District 14 Championship, Riverside Final
1 Liberty (19-8)
Class 5 District 15 
67
2 Liberty North (14-13)
Class 5 District 15 
54
Class 5 District 15 Championship, Liberty Final



Processing. Please wait.