2016-2017 Boys Basketball


1 Sikeston (22-4)
Class 4 District 1 
56
4 Dexter (17-11)
Class 4 District 1 
54
Class 4 District 1 Semifinal 1, Ste Genevieve Final
2 Central (Cape Girardeau) (18-8)
Class 4 District 1 
64
3 Notre Dame (Cape Girardeau) (21-7)
Class 4 District 1 
53
Class 4 District 1 Semifinal 2, Ste Genevieve Final
1 Vashon (22-3)
Class 4 District 4 
89
4 University City (11-15)
Class 4 District 4 
32
Class 4 District 4 Semifinal 1, Clayton Final
2 Miller Career Academy (18-8)
Class 4 District 4 
53
6 Clayton (11-16)
Class 4 District 4 
56
Class 4 District 4 Semifinal 2, Clayton Final
4 Hannibal (9-16)
Class 4 District 8 
50
5 Mexico (7-19)
Class 4 District 8 
44
Class 4 District 8 Quarterfinal 2, Lake St. Louis Final
3 Warrenton (18-8)
Class 4 District 8 
54
6 St. Dominic (8-17)
Class 4 District 8 
60
Class 4 District 8 Quarterfinal 4, Lake St. Louis Final
4 Reeds Spring (18-9)
Class 4 District 9 
51
5 Marshfield (13-14)
Class 4 District 9 
46
Class 4 District 9 Quarterfinal 2, Bolivar Final
3 Logan-Rogersville (16-11)
Class 4 District 9 
70
6 West Plains (7-20)
Class 4 District 9 
51
Class 4 District 9 Quarterfinal 4, Bolivar Final
4 Clinton (9-15)
Class 4 District 12 
62
5 Pleasant Hill (11-13)
Class 4 District 12 
55
Class 4 District 12 Quarterfinal 2, Clinton Final
3 Warrensburg (13-12)
Class 4 District 12 
60
6 Harrisonville (11-15)
Class 4 District 12 
52
Class 4 District 12 Quarterfinal 4, Clinton Final
4 Van Horn (7-17)
Class 4 District 14 
51
5 East (Kansas City) (4-18)
Class 4 District 14 
50
Class 4 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Lincoln College Prep (9-14)
Class 4 District 14 
60
6 Central (Kansas City) HS (5-19)
Class 4 District 14 
34
Class 4 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Ft. Zumwalt North (8-18)
Class 5 District 2 
54
5 Francis Howell Central (6-20)
Class 5 District 2 
60
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, Wentzville Final
4 Blue Springs South (12-14)
Class 5 District 9 
68
5 Smith-Cotton (12-13)
Class 5 District 9 
47
Class 5 District 9 Quarterfinal 2, Columbia Final
1 Kickapoo (22-4)
Class 5 District 11 
67
4 Parkview (18-8)
Class 5 District 11 
49
Class 5 District 11 Semifinal 1, Springfield Final
2 Glendale (20-7)
Class 5 District 11 
76
3 Ozark (19-8)
Class 5 District 11 
77
Class 5 District 11 Semifinal 2, Springfield Final 1 OT
4 Raymore-Peculiar (5-20)
Class 5 District 13 
43
5 Lee's Summit (7-19)
Class 5 District 13 
53
Class 5 District 13 Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
4 Rockhurst (13-13)
Class 5 District 14 
86
5 Ruskin (9-18)
Class 5 District 14 
55
Class 5 District 14 Quarterfinal 2, Riverside Final
4 William Chrisman (6-17)
Class 5 District 15 
46
5 Truman (2-21)
Class 5 District 15 
40
Class 5 District 15 Quarterfinal 2, Liberty Final
Laquey (6-19)
Class 2 District 9 
56
Niangua (2-23)
Class 1 District 4 
29
Conway Invitational,  Conway Final



Processing. Please wait.