Boys Basketball

2024 Boys Basketball


Follow us on Social Media for all Final Four game updates!


1 Ste. Genevieve (12-15)
Class 4 District 1 
48
4 Fredericktown (9-17)
Class 4 District 1 
31
Class 4 District 1 Semifinal 1, Ste Genevieve Final
2 Dexter (9-17)
Class 4 District 1 
52
3 Kennett (6-20)
Class 4 District 1 
48
Class 4 District 1 Semifinal 2, Ste Genevieve Final
1 Potosi (20-6)
Class 4 District 2 
99
4 Herculaneum (10-16)
Class 4 District 2 
36
Class 4 District 2 Semifinal 1, Potosi Final
2 Central (Park Hills) (20-7)
Class 4 District 2 
86
3 Affton (13-15)
Class 4 District 2 
31
Class 4 District 2 Semifinal 2, Potosi Final
1 Blair Oaks (17-8)
Class 4 District 3 
69
4 Salem (15-13)
Class 4 District 3 
49
Class 4 District 3 Semifinal 1, St James Final
2 Cuba (16-11)
Class 4 District 3 
46
3 Owensville (10-16)
Class 4 District 3 
43
Class 4 District 3 Semifinal 2, St James Final
1 John Burroughs (23-4)
Class 4 District 4 
78
4 Maplewood-Richmond Hts. (20-8)
Class 4 District 4 
55
Class 4 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 MICDS (21-6)
Class 4 District 4 
63
3 Principia (20-7)
Class 4 District 4 
60
Class 4 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Vashon (21-6)
Class 4 District 5 
80
4 KIPP St. Louis Sr. (13-9)
Class 4 District 5 
24
Class 4 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Confluence Prep Academy Charter (11-14)
Class 4 District 5 
54
3 Miller Career Academy (13-14)
Class 4 District 5 
72
Class 4 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 University City (18-9)
Class 4 District 6 
74
5 Jennings (4-23)
Class 4 District 6 
41
Class 4 District 6 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Lutheran North (13-14)
Class 4 District 6 
76
3 Normandy Collaborative (10-17)
Class 4 District 6 
68
Class 4 District 6 Semifinal 2, St. Louis Final
1 St. Francis Borgia (24-3)
Class 4 District 7 
66
5 Lutheran St. Charles (9-19)
Class 4 District 7 
62
Class 4 District 7 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Orchard Farm (21-6)
Class 4 District 7 
59
3 St. Charles West (16-11)
Class 4 District 7 
52
Class 4 District 7 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Mexico (25-2)
Class 4 District 8 
54
4 Kirksville (17-9)
Class 4 District 8 
46
Class 4 District 8 Semifinal 1, Centralia Final
2 Hallsville (17-10)
Class 4 District 8 
46
3 Centralia (17-11)
Class 4 District 8 
54
Class 4 District 8 Semifinal 2, Centralia Final
1 Father Tolton Regional Catholic (16-9)
Class 4 District 9 
63
4 California (17-11)
Class 4 District 9 
33
Class 4 District 9 Semifinal 1, Ashland Final
2 Southern Boone (19-7)
Class 4 District 9 
43
3 Boonville (19-9)
Class 4 District 9 
48
Class 4 District 9 Semifinal 2, Ashland Final
1 Springfield Catholic (21-5)
Class 4 District 10 
57
4 Osage (10-16)
Class 4 District 10 
53
Class 4 District 10 Semifinal 1, Strafford Final
2 Strafford (15-12)
Class 4 District 10 
67
3 Bolivar (7-21)
Class 4 District 10 
73
Class 4 District 10 Semifinal 2, Strafford Final 1 OT
1 Logan-Rogersville (24-3)
Class 4 District 11 
62
4 Ava (6-22)
Class 4 District 11 
25
Class 4 District 11 Semifinal 1, Rogersville Final
2 Mountain Grove (13-13)
Class 4 District 11 
64
3 Clever (11-17)
Class 4 District 11 
49
Class 4 District 11 Semifinal 2, Rogersville Final
1 Seneca (19-8)
Class 4 District 12 
70
4 Mt. Vernon (14-13)
Class 4 District 12 
40
Class 4 District 12 Semifinal 1, Mount Vernon Final
2 Aurora (16-11)
Class 4 District 12 
87
6 East Newton (12-16)
Class 4 District 12 
53
Class 4 District 12 Semifinal 2, Mount Vernon Final
1 St. Michael the Archangel (17-10)
Class 4 District 13 
77
4 Knob Noster (16-12)
Class 4 District 13 
46
Class 4 District 13 Semifinal 1, Pleasant Hill Final
2 Nevada (16-11)
Class 4 District 13 
75
3 Harrisonville (21-6)
Class 4 District 13 
56
Class 4 District 13 Semifinal 2, Pleasant Hill Final
1 Barstow (20-7)
Class 4 District 14 
60
5 Southeast (5-17)
Class 4 District 14 
28
Class 4 District 14 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Center (15-11)
Class 4 District 14 
55
3 Ewing Marion Kauffman (20-14)
Class 4 District 14 
36
Class 4 District 14 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Central (Kansas City) (20-6)
Class 4 District 15 
91
4 Odessa (5-23)
Class 4 District 15 
41
Class 4 District 15 Semifinal 1, Oak Grove Final
2 Richmond (16-9)
Class 4 District 15 
3 Oak Grove (9-17)
Class 4 District 15 
Class 4 District 15 Semifinal 2, Oak Grove 7:00 PM
1 Benton (21-6)
Class 4 District 16 
62
4 Lafayette (St. Joseph) (16-12)
Class 4 District 16 
63
Class 4 District 16 Semifinal 1, St. Joseph Final
2 Maryville (17-7)
Class 4 District 16 
56
3 Chillicothe (21-5)
Class 4 District 16 
32
Class 4 District 16 Semifinal 2, St. Joseph Final
1 Sikeston (26-1)
Class 5 District 1 
90
8 North County (3-23)
Class 5 District 1 
35
Class 5 District 1 Quarterfinal 1, Bonne Terre Final
4 Poplar Bluff (16-11)
Class 5 District 1 
75
5 Hillsboro (18-7)
Class 5 District 1 
66
Class 5 District 1 Quarterfinal 2, Bonne Terre Final
2 Central (Cape Girardeau) (18-8)
Class 5 District 1 
99
7 DeSoto (9-18)
Class 5 District 1 
45
Class 5 District 1 Quarterfinal 3, Bonne Terre Final
3 Farmington (21-6)
Class 5 District 1 
60
6 Festus (14-12)
Class 5 District 1 
58
Class 5 District 1 Quarterfinal 4, Bonne Terre Final
1 St. Mary's South Side (24-3)
Class 5 District 2 
110
8 Roosevelt with Carnahan (2-16)
Class 5 District 2 
41
Class 5 District 2 Quarterfinal 1, St. Louis Final
4 Clayton (19-8)
Class 5 District 2 
66
5 Windsor (Imperial) (19-8)
Class 5 District 2 
62
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, St. Louis Final
2 Vianney (21-6)
Class 5 District 2 
80
7 Rockwood Summit (13-13)
Class 5 District 2 
49
Class 5 District 2 Quarterfinal 3, Webster Groves Final
3 Webster Groves (21-6)
Class 5 District 2 
73
6 Lutheran South (8-19)
Class 5 District 2 
31
Class 5 District 2 Quarterfinal 4, Webster Groves Final
1 Ladue Horton Watkins (25-1)
Class 5 District 3 
70
8 Parkway West (8-18)
Class 5 District 3 
49
Class 5 District 3 Quarterfinal 1, Chesterfield Final
4 Westminster Christian Academy (17-10)
Class 5 District 3 
57
5 Parkway Central (14-13)
Class 5 District 3 
41
Class 5 District 3 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
2 De Smet Jesuit (22-5)
Class 5 District 3 
73
7 McCluer (6-21)
Class 5 District 3 
43
Class 5 District 3 Quarterfinal 3, Chesterfield Final
3 Hazelwood East (18-8)
Class 5 District 3 
75
6 McCluer North (15-11)
Class 5 District 3 
58
Class 5 District 3 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
1 Ft. Zumwalt South (19-6)
Class 5 District 4 
78
8 North Point (6-20)
Class 5 District 4 
50
Class 5 District 4 Quarterfinal 1, St. Charles Final
4 St. Charles (15-11)
Class 5 District 4 
57
5 Ft. Zumwalt East (14-13)
Class 5 District 4 
62
Class 5 District 4 Quarterfinal 2, St. Charles Final
2 Holt (15-10)
Class 5 District 4 
67
7 Hannibal (7-18)
Class 5 District 4 
51
Class 5 District 4 Quarterfinal 3, St. Charles Final
3 Parkway North (14-13)
Class 5 District 4 
36
6 Warrenton (15-12)
Class 5 District 4 
47
Class 5 District 4 Quarterfinal 4, St. Charles Final
1 Helias Catholic (18-8)
Class 5 District 5 
51
8 Pacific (9-18)
Class 5 District 5 
14
Class 5 District 5 Quarterfinal 1, Jefferson City Final
4 Warrensburg (12-15)
Class 5 District 5 
53
5 Union (14-12)
Class 5 District 5 
60
Class 5 District 5 Quarterfinal 2, Jefferson City Final
2 Jefferson City (8-19)
Class 5 District 5 
87
7 Camdenton (5-21)
Class 5 District 5 
53
Class 5 District 5 Quarterfinal 3, Jefferson City Final
3 Capital City (14-13)
Class 5 District 5 
75
6 Washington (6-21)
Class 5 District 5 
42
Class 5 District 5 Quarterfinal 4, Jefferson City Final
1 Parkview (17-10)
Class 5 District 6 
62
8 McDonald County (12-15)
Class 5 District 6 
43
Class 5 District 6 Quarterfinal 1, Marshfield Final
4 Willard (18-9)
Class 5 District 6 
78
5 West Plains (10-16)
Class 5 District 6 
64
Class 5 District 6 Quarterfinal 2, Marshfield Final
2 Rolla (22-5)
Class 5 District 6 
60
7 Marshfield (15-13)
Class 5 District 6 
47
Class 5 District 6 Quarterfinal 3, Marshfield Final
3 Hillcrest (14-13)
Class 5 District 6 
73
6 Branson (12-15)
Class 5 District 6 
62
Class 5 District 6 Quarterfinal 4, Marshfield Final
1 Grandview (22-4)
Class 5 District 7 
78
8 Hogan Prep Academy Charter (8-13)
Class 5 District 7 
62
Class 5 District 7 Quarterfinal 1, Kansas City Final
4 Raytown South (15-12)
Class 5 District 7 
37
5 Pembroke Hill (11-15)
Class 5 District 7 
51
Class 5 District 7 Quarterfinal 2, Kansas City Final
2 Raytown (19-6)
Class 5 District 7 
69
7 Carl Junction (10-15)
Class 5 District 7 
32
Class 5 District 7 Quarterfinal 3, Kansas City Final
3 Webb City (21-6)
Class 5 District 7 
60
6 Belton (9-18)
Class 5 District 7 
50
Class 5 District 7 Quarterfinal 4, Kansas City Final
1 Winnetonka (22-5)
Class 5 District 8 
1
8 East (Kansas City) (5-13)
Class 5 District 8 
0
Class 5 District 8 Quarterfinal 1, Kansas City Forfeit
4 Smithville (14-12)
Class 5 District 8 
55
5 Platte County (13-13)
Class 5 District 8 
48
Class 5 District 8 Quarterfinal 2, Kansas City Final
2 Kearney (13-13)
Class 5 District 8 
68
7 Van Horn (8-19)
Class 5 District 8 
76
Class 5 District 8 Quarterfinal 3, Independence Final
3 William Chrisman (14-13)
Class 5 District 8 
54
6 Lincoln College Prep (11-15)
Class 5 District 8 
42
Class 5 District 8 Quarterfinal 4, Independence Final
1 Cardinal Ritter (16-11)
Class 6 District 1 
55
8 Fox (10-16)
Class 6 District 1 
27
Class 6 District 1 Quarterfinal 1, St. Louis Final
4 SLUH (7-19)
Class 6 District 1 
49
5 Oakville (7-17)
Class 6 District 1 
46
Class 6 District 1 Quarterfinal 2, St. Louis Final
2 Jackson (18-9)
Class 6 District 1 
54
7 Seckman (13-14)
Class 6 District 1 
52
Class 6 District 1 Quarterfinal 3, St. Louis Final
3 Lindbergh (22-5)
Class 6 District 1 
72
6 Mehlville (11-16)
Class 6 District 1 
56
Class 6 District 1 Quarterfinal 4, St. Louis Final
1 Eureka (17-10)
Class 6 District 2 
54
8 Waynesville (9-18)
Class 6 District 2 
26
Class 6 District 2 Quarterfinal 1, Manchester Final
4 Lebanon (16-11)
Class 6 District 2 
39
5 Lafayette (Wildwood) (11-16)
Class 6 District 2 
53
Class 6 District 2 Quarterfinal 2, Manchester Final
2 Kirkwood (15-10)
Class 6 District 2 
58
7 Northwest (Cedar Hill) (11-11)
Class 6 District 2 
47
Class 6 District 2 Quarterfinal 3, Manchester Final
3 Marquette (13-13)
Class 6 District 2 
53
6 Parkway South (10-17)
Class 6 District 2 
31
Class 6 District 2 Quarterfinal 4, Manchester Final
1 Chaminade College Prep (18-9)
Class 6 District 3 
73
8 Francis Howell North (4-20)
Class 6 District 3 
25
Class 6 District 3 Quarterfinal 1, St Louis Final
4 Pattonville (13-11)
Class 6 District 3 
62
5 Hazelwood West (7-19)
Class 6 District 3 
65
Class 6 District 3 Quarterfinal 2, St Louis Final
2 Christian Brothers College (14-13)
Class 6 District 3 
84
7 Riverview Gardens (5-22)
Class 6 District 3 
57
Class 6 District 3 Quarterfinal 3, St Louis Final
3 Hazelwood Central (12-13)
Class 6 District 3 
65
6 Ritenour (7-19)
Class 6 District 3 
55
Class 6 District 3 Quarterfinal 4, St Louis Final
1 Francis Howell (24-3)
Class 6 District 4 
76
8 Ft. Zumwalt West (6-18)
Class 6 District 4 
57
Class 6 District 4 Quarterfinal 1, Troy Final
4 Timberland (17-9)
Class 6 District 4 
46
5 Troy Buchanan (15-12)
Class 6 District 4 
51
Class 6 District 4 Quarterfinal 2, Troy Final
2 St. Dominic (18-9)
Class 6 District 4 
61
7 Francis Howell Central (8-17)
Class 6 District 4 
38
Class 6 District 4 Quarterfinal 3, Troy Final
3 Liberty (Wentzville) (19-7)
Class 6 District 4 
74
6 Ft. Zumwalt North (11-14)
Class 6 District 4 
67
Class 6 District 4 Quarterfinal 4, Troy Final
1 Central (Springfield) (21-6)
Class 6 District 5 
90
8 Neosho (7-20)
Class 6 District 5 
54
Class 6 District 5 Quarterfinal 1, Springfield Final
4 Glendale (17-10)
Class 6 District 5 
66
5 Republic (15-12)
Class 6 District 5 
63
Class 6 District 5 Quarterfinal 2, Springfield Final
2 Kickapoo (24-3)
Class 6 District 5 
75
7 Joplin (4-23)
Class 6 District 5 
21
Class 6 District 5 Quarterfinal 3, Springfield Final
3 Nixa (21-6)
Class 6 District 5 
64
6 Ozark (11-16)
Class 6 District 5 
63
Class 6 District 5 Quarterfinal 4, Springfield Final
1 Lee's Summit West (21-6)
Class 6 District 6 
98
8 Ruskin (8-17)
Class 6 District 6 
55
Class 6 District 6 Quarterfinal 1, Independence Final
4 Raymore-Peculiar (15-12)
Class 6 District 6 
62
5 Carthage (15-11)
Class 6 District 6 
47
Class 6 District 6 Quarterfinal 2, Independence Final
2 Rockhurst (18-7)
Class 6 District 6 
79
7 Truman (10-16)
Class 6 District 6 
59
Class 6 District 6 Quarterfinal 3, Independence Final
3 Lee's Summit North (16-11)
Class 6 District 6 
80
6 Lee's Summit (11-15)
Class 6 District 6 
64
Class 6 District 6 Quarterfinal 4, Independence Final
1 Rock Bridge (21-5)
Class 6 District 7 
79
8 Smith-Cotton (7-20)
Class 6 District 7 
41
Class 6 District 7 Quarterfinal 1, Blue Springs Final
4 Battle (19-8)
Class 6 District 7 
89
5 Grain Valley (14-12)
Class 6 District 7 
55
Class 6 District 7 Quarterfinal 2, Blue Springs Final
2 Hickman (19-7)
Class 6 District 7 
67
7 Fort Osage (7-18)
Class 6 District 7 
57
Class 6 District 7 Quarterfinal 3, Blue Springs Final
3 Blue Springs South (17-10)
Class 6 District 7 
47
6 Blue Springs (6-21)
Class 6 District 7 
60
Class 6 District 7 Quarterfinal 4, Blue Springs Final 1 OT
1 Oak Park (24-3)
Class 6 District 8 
85
8 Central (St. Joseph) (9-18)
Class 6 District 8 
50
Class 6 District 8 Quarterfinal 1, Kansas City Final
4 Liberty (16-10)
Class 6 District 8 
72
5 Park Hill (13-14)
Class 6 District 8 
60
Class 6 District 8 Quarterfinal 2, Kansas City Final
2 Staley (22-5)
Class 6 District 8 
60
7 Park Hill South (7-19)
Class 6 District 8 
43
Class 6 District 8 Quarterfinal 3, North Kansas City Final
3 North Kansas City (21-6)
Class 6 District 8 
47
6 Liberty North (9-16)
Class 6 District 8 
38
Class 6 District 8 Quarterfinal 4, North Kansas City Final 1 OT



Processing. Please wait.