2010-2011 Fall Season Softball


1 Naylor (16-7)
Class 1 District 1 
8
2 Oran (8-13)
Class 1 District 1 
3
Class 1 District 1 Championship, Oran Final
1 Bakersfield (17-6)
Class 1 District 2 
3
2 Norwood (19-7)
Class 1 District 2 
13
Class 1 District 2 Championship, Dora Final
1 Walnut Grove (19-7)
Class 1 District 3 
6
3 Dadeville (8-15)
Class 1 District 3 
2
Class 1 District 3 Championship, Billings Final
1 Crocker (24-1)
Class 1 District 4 
3
2 St. Elizabeth (15-9)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Championship, Vienna Final
1 Weaubleau (20-6)
Class 1 District 5 
5
5 Wheatland (9-15)
Class 1 District 5 
3
Class 1 District 5 Semifinal 1, Weaubleau Final
2 Montrose with Appleton City (16-4)
Class 1 District 5 
2
3 Humansville (13-10)
Class 1 District 5 
9
Class 1 District 5 Semifinal 2, Weaubleau Final
1 Brunswick with Keytesville, Northwestern (Mendon) (13-10)
Class 1 District 8 
10
2 Hale with Bosworth (9-5)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Championship, Brunswick Final
1 Harrisburg (14-9)
Class 1 District 9 
10
2 Sturgeon (18-8)
Class 1 District 9 
6
Class 1 District 9 Championship, Huntsville Final
1 Clopton (21-5)
Class 1 District 10 
5
2 Silex (18-7)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Championship, Clarksville Final
3 Princeton (8-11)
Class 1 District 16 
7
4 Mercer (9-8)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Championship, Mercer Final
1 East Carter (21-3)
Class 2 District 1 
4
2 Twin Rivers (18-5)
Class 2 District 1 
3
Class 2 District 1 Championship, Poplar Bluff Final
1 Kelly (17-11)
Class 2 District 2 
4
3 St. Pius X (Festus) (16-9)
Class 2 District 2 
3
Class 2 District 2 Championship, Festus Final
2 Hartville (16-11)
Class 2 District 3 
12
5 Mansfield (6-14)
Class 2 District 3 
11
Class 2 District 3 Championship, Hartville Final
1 Pierce City (18-7)
Class 2 District 10 
11
2 Purdy (18-7)
Class 2 District 10 
10
Class 2 District 10 Championship, Purdy Final
1 Warsaw (21-4)
Class 2 District 12 
15
3 Adrian (11-11)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Championship, Warsaw Final
1 Festus (23-5)
Class 3 District 2 
7
2 Herculaneum (13-13)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Championship, Ste. Genevieve Final
1 Affton (15-12)
Class 3 District 3 
9
4 Bishop DuBourg (1-3)
Class 3 District 3 
6
Class 3 District 3 Semifinal 1, St Louis Final
2 Lutheran South (14-11)
Class 3 District 3 
10
3 St. Elizabeth Academy (10-13)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Semifinal 2, St Louis Final
1 John F. Kennedy (23-2)
Class 3 District 4 
9
3 Westminster Christian Academy (12-9)
Class 3 District 4 
8
Class 3 District 4 Championship, St. Louis Final
1 Trinity Catholic with Lutheran North (8-16)
Class 3 District 5 
16
3 Lutheran North (3-9)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Championship, St. Louis Final
1 Winfield (17-5)
Class 3 District 6 
6
3 Duchesne (11-12)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Championship, St. Charles Final
1 Carl Junction (18-11)
Class 3 District 12 
6
3 Aurora (11-9)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Championship, Cassville Final
1 Boonville (18-9)
Class 3 District 13 
5
2 Warrensburg (9-10)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Championship, Warrensburg Final
1 Grain Valley (19-7-1)
Class 3 District 14 
7
3 Oak Grove (16-13)
Class 3 District 14 
10
Class 3 District 14 Championship, Oak Grove Final
1 Parkway South (22-5)
Class 4 District 3 
9
3 Eureka (14-7)
Class 4 District 3 
3
Class 4 District 3 Championship, Wildwood Final
1 Incarnate Word Academy (13-6)
Class 4 District 5 
0
2 St. Joseph's Academy (18-8)
Class 4 District 5 
5
Class 4 District 5 Championship, St. Louis Final
1 McCluer North (21-2)
Class 4 District 6 
11
3 Pattonville (8-5)
Class 4 District 6 
1
Class 4 District 6 Championship, Florissant Final
1 Ft. Zumwalt South (24-3)
Class 4 District 7 
4
3 Ft. Zumwalt East (21-7)
Class 4 District 7 
5
Class 4 District 7 Championship, Cottleville Final
1 Troy Buchanan (27-2)
Class 4 District 8 
11
2 Holt (17-9)
Class 4 District 8 
1
Class 4 District 8 Championship, Troy Final
1 Rock Bridge (26-3)
Class 4 District 9 
3
2 Helias Catholic (19-4)
Class 4 District 9 
2
Class 4 District 9 Championship, Jefferson City Final (8)
1 Rolla (20-5)
Class 4 District 10 
6
4 Willard (9-18)
Class 4 District 10 
1
Class 4 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Lebanon (12-10)
Class 4 District 10 
5
3 Hillcrest (9-17)
Class 4 District 10 
2
Class 4 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
1 Nixa (22-4)
Class 4 District 11 
12
2 Ozark (20-9)
Class 4 District 11 
4
Class 4 District 11 Championship, Nixa Final
1 Webb City (28-1)
Class 4 District 12 
12
3 McDonald County (19-9)
Class 4 District 12 
2
Class 4 District 12 Championship, Carthage Final
2 Belton (19-7)
Class 4 District 13 
6
4 Notre Dame de Sion (9-12)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Championship, Belton Final
1 Blue Springs (19-1)
Class 4 District 14 
0
2 Lee's Summit (20-11)
Class 4 District 14 
2
Class 4 District 14 Championship, Lee's Summit Final
2 Liberty (23-6)
Class 4 District 16 
9
4 Park Hill (15-14)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Championship, Kansas City Final



Processing. Please wait.