2010-2011 Fall Season Softball


West Plains (21-4)
Class 4 District 11 
12
Ava (14-8)
Class 3 District 10 
0
Ava Final
Brunswick with Keytesville, Northwestern (Mendon) (10-10)
Class 1 District 8 
6
Bevier (8-4)
Class 1 District 12 
7
Bevier Final
Lee's Summit (17-11)
Class 4 District 14 
0
Blue Springs (18-0)
Class 4 District 14 
9
Blue Springs Final
Camdenton (10-7)
Class 4 District 9 
8
Bolivar (18-7)
Class 3 District 11 
5
Bolivar Final
Centralia (22-3)
Class 3 District 7 
4
Boonville (15-9)
Class 3 District 13 
0
Boonville Final
New Haven (12-7)
Class 1 District 10 
10
Bourbon (3-20)
Class 2 District 4 
0
Bourbon Final
Milan (8-5)
Class 2 District 14 
2
Brookfield (12-12)
Class 2 District 13 
8
Brookfield Final
Knox County (11-6)
Class 1 District 11 
0
Canton (7-13)
Class 1 District 11 
1
Canton Final (7)
Lamar (15-6)
Class 2 District 11 
1
Carthage (12-13)
Class 4 District 12 
7
Carthage Final
Webb City (25-1)
Class 4 District 12 
6
Carthage (12-13)
Class 4 District 12 
0
Carthage Final
Greenville (3-10)
Class 2 District 1 
1
Chaffee (4-14)
Class 1 District 1 
16
Chaffee Final
Trenton (13-6)
Class 2 District 15 
0
Chillicothe (22-4)
Class 3 District 16 
1
Chillicothe Final
Louisiana (5-15)
Class 2 District 6 
0
Clark County (11-11)
Class 2 District 14 
13
Kahoka Final
Warrensburg (7-9)
Class 3 District 13 
5
Clinton (9-7)
Class 3 District 13 
4
Clinton Final
Logan-Rogersville (12-13)
Class 3 District 11 
18
Conway (6-15)
Class 2 District 9 
2
Conway Final
Ash Grove (12-9)
Class 2 District 9 
4
Crane (12-5)
Class 2 District 9 
2
Crane Final
Farmington (19-4)
Class 4 District 1 
16
DeSoto (7-16)
Class 3 District 2 
5
Desoto Final
Carl Junction (16-11)
Class 3 District 12 
11
Diamond (9-18)
Class 2 District 10 
1
Diamond Final
Thayer (5-10)
Class 2 District 1 
8
Dora (10-7)
Class 1 District 2 
9
Dora Final
Poplar Bluff (2-14)
Class 4 District 1 
2
East Carter (19-3)
Class 2 District 1 
12
Ellsinore Final
Tuscumbia (3-18)
Class 1 District 4 
5
Eldon (4-11)
Class 3 District 8 
20
Eldon Final
Warrenton (12-12)
Class 3 District 8 
3
Elsberry (8-12)
Class 2 District 6 
2
Elsberry Final
Osage (13-9)
Class 3 District 8 
10
Eugene (6-9)
Class 2 District 8 
285
Eugene Final
Purdy (16-6)
Class 2 District 10 
13
Exeter (0-10)
Class 1 District 3 
0
Exeter Final
Sarcoxie (12-11)
Class 2 District 10 
0
Fair Grove (7-12)
Class 2 District 9 
290
Fair Grove Final
Stockton (16-5)
Class 2 District 11 
13
Fair Play with Dadeville (12-11)
Class 1 District 3 
1
Fair Play Final
St. Clair (3-11)
Class 3 District 9 
12
Festus (20-5)
Class 3 District 2 
23
Festus Final
Belton (17-7)
Class 4 District 13 
2
Fort Osage (13-13)
Class 4 District 15 
0
Independence Final
Ft. Zumwalt East (17-7)
Class 4 District 7 
2
Fox (10-11)
Class 4 District 2 
3
Arnold Final
Lafayette (Wildwood) (15-12)
Class 4 District 3 
3
Francis Howell (12-9)
Class 4 District 7 
13
St. Charles Final
Timberland (14-10-1)
Class 4 District 8 
11
Francis Howell Central (8-14)
Class 4 District 7 
0
St. Charles Final
Duchesne (9-11)
Class 3 District 6 
0
Francis Howell North (14-11)
Class 4 District 7 
12
St. Charles Final
Crystal City (11-11)
Class 2 District 2 
12
Fredericktown (7-15)
Class 3 District 1 
5
Fredericktown Final
Seymour (6-15)
Class 2 District 3 
2
Gainesville (12-7)
Class 2 District 3 
11
Gainesville Final
Cleveland NJROTC (8-4)
Class 2 District 5 
22
Gateway (2-5)
Class 4 District 4 
4
St. Louis Final
Meadville (13-2)
Class 1 District 13 
17
Hardin-Central (2-10)
Class 1 District 6 
4
Hardin Final
Mehlville (6-17)
Class 4 District 2 
12
Hazelwood West (9-10)
Class 4 District 6 
81
St. Louis Final
Climax Springs (6-9)
Class 1 District 5 
7
Hermitage (1-21)
Class 1 District 5 
3
Hermitage Final
Bakersfield (16-5)
Class 1 District 2 
8
Houston (10-9)
Class 2 District 3 
1
Houston Final
Ladue Horton Watkins (9-12)
Class 4 District 5 
1
Incarnate Word Academy (12-5)
Class 4 District 5 
11
St. Louis Final
Bunceton (9-9)
Class 1 District 7 
2
Jamestown (8-4)
Class 1 District 7 
5
Jamestown Final
South Harrison (12-12)
Class 2 District 15 
0
Jefferson (Conception) with South Nodaway (21-1)
Class 1 District 15 
4
Conception Jct. Final
St. Dominic (15-7-1)
Class 4 District 8 
0
John F. Kennedy (21-2)
Class 3 District 4 
1
Manchester Final
Waynesville (10-16)
Class 4 District 10 
0
Joplin (21-8)
Class 4 District 12 
10
Joplin Final
Staley (7-11)
Class 4 District 16 
1
Kearney (22-3)
Class 4 District 16 
2
Kearney Final
Jackson (11-15)
Class 4 District 1 
2
Kelly (15-11)
Class 2 District 2 
3
Benton Final
Nixa (20-4)
Class 4 District 11 
16
Kickapoo (10-13)
Class 4 District 11 
0
Springfield Final
Iberia (16-6)
Class 2 District 8 
14
Laquey (11-11)
Class 2 District 4 
0
Laquey Final
Bishop LeBlond (15-8)
Class 2 District 15 
12
Lawson (15-9)
Class 2 District 16 
7
Lawson Final
Blue Springs South (13-11)
Class 4 District 14 
7
Liberty (21-6)
Class 4 District 16 
6
Liberty Final
Parkway West (4-17)
Class 4 District 3 
1
Lindbergh (15-10)
Class 4 District 2 
11
St. Louis Final
Vienna (13-5)
Class 1 District 4 
3
Linn (12-8)
Class 2 District 8 
13
Linn Final
North Platte (17-8)
Class 2 District 16 
15
Lone Jack (14-5)
Class 1 District 6 
4
Lone Jack Final
Pattonville (6-4)
Class 4 District 6 
7
Lutheran South (12-11)
Class 3 District 3 
8
St. Louis Final
Winona (3-6)
Class 1 District 2 
26
Lutie (0-4)
Class 1 District 2 
130
Theodosia Final
Stover (0-17)
Class 2 District 7 
1
Macks Creek (4-14)
Class 1 District 5 
21
Macks Creek Final
Linn County (4-12)
Class 1 District 12 
6
Macon County with Bucklin (1-5)
Class 1 District 12 
350
New Cambria Final
Fayette (4-12)
Class 2 District 13 
0
Madison (3-10)
Class 1 District 9 
15
Madison Final
Hartville (13-11)
Class 2 District 3 
12
Mansfield (4-13)
Class 2 District 3 
10
Mansfield Final
Weaubleau (19-6)
Class 1 District 5 
12
Marion C. Early (6-16)
Class 2 District 11 
1
Morrisville Final
North Shelby (13-7)
Class 1 District 11 
20
Marion County (1-14)
Class 1 District 11 
4
Philadelphia Final
Central (Springfield) (6-5)
Class 4 District 10 
1
Marionville (8-15)
Class 2 District 9 
12
Marionville Final
Kirksville (18-7)
Class 3 District 7 
12
Marshall (1-12)
Class 3 District 13 
360
Marshall Final
Skyline (11-13)
Class 2 District 11 
2
Marshfield (13-4)
Class 3 District 11 
107
Marshfield Final
Normandy Collaborative (1-10)
Class 4 District 5 
5
McCluer South-Berkeley
Class 3 District 5 
23
St. Louis Final
Silex (17-6)
Class 1 District 10 
0
Montgomery County (4-8-1)
Class 3 District 8 
0
Montgomery City Final
Sikeston (13-7)
Class 4 District 1 
12
Naylor (13-7)
Class 1 District 1 
9
Naylor Final
Seneca (5-15)
Class 3 District 12 
0
Neosho (14-12)
Class 4 District 12 
15
Neosho Final
Cuba (14-8)
Class 2 District 4 
3
Newburg (17-3)
Class 1 District 4 
4
Newburg Final
Cameron (1-20)
Class 3 District 16 
17
North Andrew (3-12)
Class 1 District 14 
3
Rosendale Final
Mexico (10-11)
Class 3 District 7 
3
North Callaway (8-9)
Class 3 District 8 
6
Kingdom City Final
North Daviess (0-10)
Class 1 District 13 
8
North Harrison (12-6)
Class 1 District 15 
20
Eagleville Final
Marquette (12-12)
Class 4 District 3 
6
Northwest (Cedar Hill) (8-13)
Class 4 District 2 
4
Cedar Hill Final
Plato (1-12)
Class 2 District 3 
0
Norwood (16-7)
Class 1 District 2 
15
Norwood Final
McCluer North (19-2)
Class 4 District 6 
8
Notre Dame (St. Louis) (5-18)
Class 3 District 2 
3
St. Louis Final
Winfield (15-5)
Class 3 District 6 
11
Orchard Farm (10-7)
Class 3 District 6 
0
St. Charles Final
William Chrisman (6-20)
Class 4 District 15 
1
Park Hill (13-13)
Class 4 District 16 
11
Kansas City Final
Pacific (18-6)
Class 4 District 3 
3
Parkway Central (19-6)
Class 4 District 7 
8
Chesterfield Final
Webster Groves (8-13)
Class 4 District 4 
7
Parkway North (8-16)
Class 4 District 7 
5
Creve Coeur Final
Mid-Buchanan (13-9)
Class 2 District 16 
7
Penney (19-5)
Class 2 District 15 
6
Hamilton Final
Delta (5-15)
Class 1 District 1 
2
Perryville (20-3)
Class 3 District 1 
17
Perryville Final
Grain Valley (18-6-1)
Class 3 District 14 
15
Pleasant Hill (12-8)
Class 3 District 14 
8
Pleasant Hill Final
Hollister (6-14)
Class 3 District 10 
1
Pleasant Hope (18-6)
Class 2 District 11 
11
Pleasant Hope Final
Otterville (7-14)
Class 1 District 6 
11
Prairie Home (5-10)
Class 1 District 7 
7
Prairie Home Final
Stanberry (12-7)
Class 1 District 15 
16
Princeton (5-11)
Class 1 District 16 
8
Princeton Final
Grandview (8-17)
Class 4 District 13 
3
Raytown South (5-13)
Class 4 District 14 
10
Raytown Final
Monett (15-10)
Class 3 District 12 
1
Reeds Spring (23-3)
Class 3 District 10 
10
Reeds Spring Final
Stoutland (11-8)
Class 1 District 4 
23
Richland (1-17)
Class 2 District 4 
0
Richland Final
Lafayette County (15-3)
Class 2 District 13 
12
Richmond (7-9)
Class 3 District 15 
426
Richmond Final
Metro (20-3)
Class 2 District 5 
21
Riverview Gardens (6-7)
Class 4 District 6 
185
St. Louis Final
Trinity Catholic with Lutheran North (6-16)
Class 3 District 5 
9
Rosati-Kain (5-8-1)
Class 4 District 5 
541
St. Louis Final
Sturgeon (17-7)
Class 1 District 9 
5
Salisbury (12-10)
Class 2 District 13 
6
Salisbury Final
DeKalb (8-8)
Class 1 District 14 
7
Savannah (10-9)
Class 3 District 16 
11
Savannah Final
Lafayette (St. Joseph) (9-12)
Class 3 District 16 
11
Savannah (10-9)
Class 3 District 16 
8
Savannah Final
Doniphan (3-8)
Class 3 District 1 
8
Saxony Lutheran (1-16)
Class 2 District 2 
18
Jackson Final
Schuyler County (12-4)
Class 2 District 14 
17
Scotland County (6-8)
Class 1 District 11 
1
Memphis Final
Butler (7-12)
Class 2 District 12 
4
Sherwood (7-1)
Class 2 District 12 
439
Creighton Final
Westran (11-10)
Class 1 District 9 
15
Slater (6-8)
Class 1 District 7 
193
Slater Final
Blair Oaks (15-7)
Class 2 District 7 
5
South Callaway (10-5)
Class 2 District 7 
197
Mokane Final
Palmyra (20-3)
Class 2 District 6 
13
South Shelby (3-17)
Class 2 District 14 
0
Shelbina Final
Aurora (9-8)
Class 3 District 12 
6
Southwest (Washburn) (8-12)
Class 2 District 10 
1
Washburn Final
Hermann (3-18)
Class 2 District 8 
0
St. Francis Borgia (9-13)
Class 3 District 9 
9
Washington Final
Cor Jesu Academy (16-8)
Class 4 District 2 
4
St. Joseph's Academy (15-8)
Class 4 District 5 
3
St. Louis Final (8)
East Prairie (1-7-2)
Class 2 District 1 
4
St. Vincent (6-16)
Class 2 District 2 
15
Perryville Final
St. Pius X (Festus) (14-7)
Class 2 District 2 
11
Ste. Genevieve (8-16)
Class 3 District 2 
7
Ste Genevieve Final
Lathrop (14-9)
Class 2 District 16 
5
Stewartsville with Osborn (8-6)
Class 1 District 14 
2
Stewartsville Final
Macks Creek (4-14)
Class 1 District 5 
21
Stover (0-17)
Class 2 District 7 
1
Stover Final
Potosi (4-16)
Class 3 District 1 
0
Sullivan (19-5)
Class 3 District 9 
14
Sullivan Final
Lee's Summit North (16-12)
Class 4 District 14 
2
Truman (22-5)
Class 4 District 15 
3
Independence Final
Hillsboro (21-4)
Class 4 District 1 
12
Union (11-9)
Class 3 District 9 
1
Union Final
South Nodaway (5-6)
Class 1 District 14 
5
Union Star (1-12)
Class 1 District 14 
2
Union Star Final
Jennings (2-14)
Class 3 District 5 
0
University City (8-11)
Class 4 District 5 
15
St. Louis Final
Clayton (4-10)
Class 3 District 4 
4
Valley Park (12-12)
Class 2 District 5 
19
Valley Park Final
St. Elizabeth Academy (8-12)
Class 3 District 3 
6
Villa Duchesne (16-6)
Class 3 District 4 
9
St. Louis Final
Sparta (5-8)
Class 2 District 9 
0
Walnut Grove (17-7)
Class 1 District 3 
9
Walnut Grove Final
Rock Bridge (24-3)
Class 4 District 9 
5
Warsaw (19-4)
Class 2 District 12 
4
Warsaw Final
Silex (17-6)
Class 1 District 10 
21
Wellsville-Middletown (6-15)
Class 1 District 10 
4
Wellsville Final
Halfway (4-11)
Class 1 District 3 
23
Wheatland (8-14)
Class 1 District 5 
10
Wheatland Final
Miller (3-14)
Class 2 District 10 
3
Wheaton (7-7)
Class 1 District 3 
15
Wheaton Final
Affton (14-12)
Class 3 District 3 
18
Windsor (Imperial) (8-11)
Class 3 District 2 
1
Imperial Final
King City with Union Star (12-8)
Class 1 District 14 
12
Worth County (2-12)
Class 1 District 15 
505
Grant City Final
North Andrew (3-12)
Class 1 District 14 
4
Worth County (2-12)
Class 1 District 15 
505
Grant City Final
Adrian (8-10)
Class 2 District 12 
Archie (1-8)
Class 2 District 12 
Archie TBD
Lutheran St. Charles with Duchesne (5-9-3)
Class 3 District 6 
Bishop DuBourg (0-2)
Class 3 District 3 
St. Louis TBD
New Bloomfield (2-12)
Class 2 District 7 
California (6-10)
Class 3 District 13 
California TBD
West Platte (3-14)
Class 2 District 16 
East Buchanan (12-5)
Class 2 District 16 
Gower TBD
St. Vincent (6-16)
Class 2 District 2 
East Prairie (1-7-2)
Class 2 District 1 
East Prairie TBD
Republic (15-5)
Class 4 District 12 
Glendale (4-15)
Class 4 District 11 
Springfield TBD
Versailles (5-9)
Class 3 District 13 
Hallsville (15-6)
Class 3 District 7 
Hallsville TBD
Lebanon (11-10)
Class 4 District 10 
Hillcrest (8-16)
Class 4 District 10 
Springfield TBD
Salem (9-9)
Class 3 District 9 
Liberty (Mountain View) (12-3)
Class 3 District 10 
Mountain View TBD
Bucklin (0-7)
Class 1 District 12 
Macon County with Bucklin (1-5)
Class 1 District 12 
New Cambria TBD
Van-Far (6-12)
Class 2 District 6 
Mark Twain (7-7)
Class 2 District 6 
Center TBD
Green City (5-7)
Class 1 District 12 
Mercer (7-7)
Class 1 District 16 
Mercer TBD
Atlanta (0-13)
Class 1 District 12 
Northeast (Cairo) (12-5)
Class 1 District 9 
Cairo TBD
Keytesville (1-14)
Class 1 District 8 
Northwestern (Mendon) (4-9)
Class 1 District 8 
Mendon TBD
St. Pius X (Kansas City) (2-10)
Class 3 District 15 
O'Hara (1-12)
Class 3 District 14 
Kansas City TBD
Holt (15-8)
Class 4 District 8 
St. Charles (2-11)
Class 3 District 6 
St. Charles TBD
Steelville (0-5)
Class 2 District 4 
St. James (4-18)
Class 3 District 9 
St James TBD
Twin Rivers (15-4)
Class 2 District 1 
Van Buren (4-9)
Class 1 District 1 
Van Buren TBD



Processing. Please wait.