2010-2011 Fall Season Softball


Adrian (9-10)
Class 2 District 12 
17
Archie (1-8)
Class 2 District 12 
7
Archie Final
Mehlville (7-17)
Class 4 District 2 
10
Bishop DuBourg (0-2)
Class 3 District 3 
509
St. Louis Final
New Franklin (8-10)
Class 1 District 7 
1
Boonville (16-9)
Class 3 District 13 
6
Boonville Final
Bolivar (19-7)
Class 3 District 11 
6
Branson (10-13)
Class 4 District 11 
1
Branson Final
Tina-Avalon with Southwest (Livingston County) (4-8)
Class 1 District 8 
0
Brunswick with Keytesville, Northwestern (Mendon) (11-10)
Class 1 District 8 
15
Brunswick Final
Mark Twain (8-7)
Class 2 District 6 
12
Canton (7-14)
Class 1 District 11 
1
Canton Final
Webb City (26-1)
Class 4 District 12 
6
Carthage (12-13)
Class 4 District 12 
0
Carthage Final
Pierce City (16-7)
Class 2 District 10 
1
Cassville (6-7)
Class 3 District 12 
10
Cassville Final
East Prairie (1-7-2)
Class 2 District 1 
3
Chaffee (5-14)
Class 1 District 1 
17
Chaffee Final
Roosevelt
 
3
Cleveland NJROTC (9-4)
Class 2 District 5 
24
St. Louis Final
Fredericktown (7-16)
Class 3 District 1 
3
DeSoto (8-16)
Class 3 District 2 
14
Desoto Final
Russellville (12-10)
Class 2 District 7 
2
Eugene (7-9)
Class 2 District 8 
4
Eugene Final
Glasgow (12-8)
Class 1 District 7 
20
Fayette (4-13)
Class 2 District 13 
14
Fayette Final
Crystal City (11-11)
Class 2 District 2 
0
Festus (21-5)
Class 3 District 2 
6
Festus Final
Humansville (11-10)
Class 1 District 5 
10
Halfway (4-12)
Class 1 District 3 
3
Halfway Final
Palmyra (21-3)
Class 2 District 6 
14
Hannibal (5-17)
Class 4 District 8 
0
Hannibal Final
Brookfield (13-12)
Class 2 District 13 
6
Highland (15-4)
Class 2 District 14 
5
Ewing Final
Willard (8-17)
Class 4 District 10 
14
Hillcrest (8-16)
Class 4 District 10 
91
Springfield Final
Dixon (11-10)
Class 2 District 4 
0
Iberia (17-6)
Class 2 District 8 
23
Iberia Final
Stover (0-18)
Class 2 District 7 
4
Jamestown (9-4)
Class 1 District 7 
19
Jamestown Final
St. Elizabeth Academy (9-12)
Class 3 District 3 
28
Jennings (2-15)
Class 3 District 5 
2
St. Louis Final
Paris with Faith Walk (10-7)
Class 1 District 10 
20
Marion County (1-15)
Class 1 District 11 
8
Philadelphia Final
University City (8-12)
Class 4 District 5 
7
McCluer (2-0)
Class 4 District 6 
17
Florissant Final
Hancock (5-10)
Class 3 District 2 
12
Metro (20-4)
Class 2 District 5 
4
St. Louis Final
Wheaton (7-8)
Class 1 District 3 
0
Monett (16-10)
Class 3 District 12 
14
Monett Final
Fair Play with Dadeville (12-12)
Class 1 District 3 
7
Montrose with Appleton City (15-3)
Class 1 District 5 
8
Montrose Final (8)
Saxony Lutheran (1-17)
Class 2 District 2 
0
Naylor (14-7)
Class 1 District 1 
15
Naylor Final
Poplar Bluff (3-14)
Class 4 District 1 
9
Neelyville (8-4)
Class 1 District 1 
374
Neelyville Final
Westminster Christian Academy (10-8)
Class 3 District 4 
3
Nerinx Hall (7-7)
Class 4 District 4 
532
St. Louis Final
Houston (10-10)
Class 2 District 3 
2
Newburg (18-3)
Class 1 District 4 
15
Newburg Final
Cameron (1-20)
Class 3 District 16 
17
North Andrew (3-13)
Class 1 District 14 
3
Rosendale Final
Notre Dame de Sion (7-11)
Class 4 District 13 
11
Oak Grove (13-13)
Class 3 District 14 
12
Oak Grove Final (8)
Buffalo (7-17)
Class 3 District 11 
1
Osage (14-9)
Class 3 District 8 
3
Osage Beach Final
Prairie Home (5-11)
Class 1 District 7 
6
Pilot Grove (9-9)
Class 1 District 7 
18
Pilot Grove Final
Penney (20-5)
Class 2 District 15 
20
Plattsburg (6-15)
Class 2 District 16 
1
Plattsburg Final
Visitation Academy (7-4)
Class 3 District 4 
11
Principia (7-11)
Class 2 District 5 
3
St. Louis Final
Perryville (21-3)
Class 3 District 1 
10
Scott City (13-10)
Class 2 District 2 
3
Scott City Final
O'Hara (1-13)
Class 3 District 14 
6
Smith-Cotton (13-7)
Class 4 District 9 
21
Sedalia Final
Marceline (16-7)
Class 2 District 13 
17
South Shelby (3-18)
Class 2 District 14 
6
Shelbina Final
Blair Oaks (16-7)
Class 2 District 7 
15
Southern Boone (14-8)
Class 3 District 8 
2
Ashland Final
Central (Park Hills) (13-7)
Class 3 District 1 
10
St. Pius X (Festus) (14-8)
Class 2 District 2 
6
Festus Final
Meadville (14-2)
Class 1 District 13 
17
Stet (4-7-1)
Class 1 District 6 
0
Stet Final
Pattonsburg (9-9)
Class 1 District 13 
0
Stewartsville with Osborn (9-6)
Class 1 District 14 
7
Stewartsville Final
Dadeville (6-14)
Class 1 District 3 
0
Stockton (17-5)
Class 2 District 11 
4
Stockton Final
Crocker (22-1)
Class 1 District 4 
8
Stoutland (11-9)
Class 1 District 4 
1
Stoutland Final
Bunceton (9-10)
Class 1 District 7 
0
Tipton (18-0)
Class 2 District 7 
10
Tipton Final
Clearwater (10-7)
Class 2 District 1 
1
Twin Rivers (16-4)
Class 2 District 1 
6
Broseley Final
Lutheran South (13-11)
Class 3 District 3 
15
Ursuline Academy (16-10)
Class 4 District 4 
11
St. Louis Final
Ft. Zumwalt East (18-7)
Class 4 District 7 
7
Washington (11-13)
Class 4 District 3 
1
Washington Final
Richland (1-18)
Class 2 District 4 
0
Waynesville (11-16)
Class 4 District 10 
15
Waynesville Final
Logan-Rogersville (12-14)
Class 3 District 11 
1
West Plains (22-4)
Class 4 District 11 
2
West Plains Final (8)
Bevier (8-5)
Class 1 District 12 
0
Westran (12-10)
Class 1 District 9 
5
Huntsville Final
St. Vincent (7-16)
Class 2 District 2 
11
Windsor (Imperial) (8-11)
Class 3 District 2 
499
Imperial Final
Versailles (5-9)
Class 3 District 13 
Camdenton (10-7)
Class 4 District 9 
Camdenton TBD
East Buchanan (12-5)
Class 2 District 16 
DeKalb (8-8)
Class 1 District 14 
Dekalb TBD
Chaffee (5-14)
Class 1 District 1 
East Prairie (1-7-2)
Class 2 District 1 
East Prairie TBD
Miller (3-14)
Class 2 District 10 
Fair Grove (7-12)
Class 2 District 9 
Fair Grove TBD
Seymour (6-15)
Class 2 District 3 
Fordland (4-5)
Class 2 District 9 
Fordland TBD
Metro (20-4)
Class 2 District 5 
Hancock (5-10)
Class 3 District 2 
St. Louis TBD
Sparta (5-8)
Class 2 District 9 
Hollister (6-14)
Class 3 District 10 
Hollister TBD
St. Dominic (15-7-1)
Class 4 District 8 
John F. Kennedy (21-2)
Class 3 District 4 
Manchester TBD
Richmond (7-9)
Class 3 District 15 
Knob Noster (3-9-3)
Class 3 District 13 
Knob Noster TBD
Forsyth (5-12)
Class 3 District 10 
Mountain Grove (1-13)
Class 3 District 10 
Mountain Grove TBD
Kirkwood (3-17)
Class 4 District 4 
Pattonville (6-4)
Class 4 District 6 
Maryland Heights TBD
Dora (10-7)
Class 1 District 2 
Plato (1-12)
Class 2 District 3 
Plato TBD
Marshfield (13-4)
Class 3 District 11 
Republic (15-5)
Class 4 District 12 
Republic TBD



Processing. Please wait.