2016-2017 Girls Soccer


Affton (3-15)
Class 2 District 3 
1
Bayless (7-11)
Class 2 District 2 
0
St. Louis Final 1 OT
Raytown South (7-15)
Class 3 District 15 
0
Belton (12-11)
Class 3 District 14 
9
Belton Final
Lafayette (St. Joseph) (3-16)
Class 2 District 16 
1
Benton (8-10)
Class 2 District 16 
4
St. Joseph Final
Barstow (4-11)
Class 1 District 8 
0
Bishop Miege (Mission, KS)
 
6
Mission, KS Final
Webb City (7-8)
Class 3 District 12 
1
Branson (9-10-2)
Class 4 District 11 
0
Branson Final
Crossroads College Preparatory (7-6-1)
Class 1 District 3 
1
Brentwood (11-5)
Class 1 District 2 
2
Brentwood Final 2 OT
Jackson (16-4)
Class 4 District 1 
4
Carbondale (Carbondale, IL)
 
1
Carbondale, IL Final
McKinley Classical Leadership (8-4)
 
1
Cardinal Ritter
 
0
Desoto Park Forfeit
Festus (9-9)
Class 3 District 2 
2
Central (Cape Girardeau) (8-11-1)
Class 3 District 1 
4
Cape Girardeau Final
Sumner (4-9)
Class 1 District 3 
0
Collegiate School of Med-Bio Science (4-5)
Class 1 District 3 
1
St. Louis Final
Ft. Zumwalt East (11-9)
Class 3 District 7 
3
Francis Howell North (8-9-1)
Class 4 District 4 
2
St. Charles Final 1 OT
Ft. Zumwalt North (11-9)
Class 4 District 5 
1
Ft. Zumwalt West (10-11)
Class 4 District 5 
0
O'fallon Final 2 OT
John F. Kennedy (2-6)
Class 1 District 4 
3
Gateway Science Charter (8-8)
Class 1 District 2 
1
St. Louis Final
Kickapoo (18-4-2)
Class 4 District 10 
2
Glendale (7-10-1)
Class 3 District 10 
0
Springfield Final
Maplewood-Richmond Hts. (12-8-1)
Class 1 District 2 
1
Hillsboro (10-6-4)
Class 3 District 2 
2
Hillsboro Final
Lindbergh (9-8-2)
Class 4 District 7 
2
Kirkwood (5-8-2)
Class 4 District 8 
1
Kirkwood Final
Parkway North (3-14)
Class 3 District 7 
0
Ladue Horton Watkins (17-6)
Class 3 District 5 
6
St. Louis Final
Francis Howell (10-8)
Class 4 District 5 
0
Lafayette (Wildwood) (9-4-2)
Class 4 District 2 
1
Wildwood Final
Hillcrest (3-16)
Class 3 District 11 
0
Lebanon (14-9-1)
Class 4 District 10 
4
Lebanon Final
St. Charles West (15-2)
Class 2 District 7 
3
Liberty (Wentzville) (5-15-2)
Class 3 District 8 
2
Lake St. Louis Final
Trinity Catholic (6-13)
Class 1 District 3 
1
Lutheran St. Charles (10-14-1)
Class 2 District 7 
2
St. Peters Final
Hillsboro (10-6-4)
Class 3 District 2 
2
Maplewood-Richmond Hts. (12-8-1)
Class 1 District 2 
1
St. Louis Final
Lutheran South (8-13)
Class 2 District 2 
0
Mehlville (5-11-1)
Class 4 District 7 
3
Lutheran South Tourney,  St. Louis Final
Valley Park (4-14)
Class 1 District 1 
2
Metro (18-4)
Class 1 District 2 
3
St. Louis Final
Hazelwood East (3-8)
Class 4 District 3 
4
North County (1-14)
Class 3 District 1 
1
Bonne Terre Final
Hazelwood East (3-8)
Class 4 District 3 
4
North Technical (1-10)
Class 2 District 5 
1
Florissant Final
Pacific (8-9)
Class 3 District 9 
0
Northwest (Cedar Hill) (9-12)
Class 4 District 1 
3
Cedar Hill Final
Summit Christian Academy (20-3)
Class 1 District 8 
0
Notre Dame de Sion (18-0)
Class 3 District 14 
6
Kansas City Final
Villa Duchesne (9-7-1)
Class 3 District 5 
0
Parkway Central (3-12)
Class 3 District 4 
2
Chesterfield Final
Webster Groves (18-1)
Class 3 District 3 
2
Parkway West (10-7-1)
Class 3 District 4 
0
Ballwin Final
Perryville (4-15)
Class 2 District 1 
0
Poplar Bluff (8-9)
Class 4 District 1 
3
Poplar Bluff Final
Belton (12-11)
Class 3 District 14 
9
Raytown South (7-15)
Class 3 District 15 
0
Raytown Final
Carl Junction (10-9)
Class 3 District 12 
2
Republic (8-12)
Class 4 District 11 
1
Republic Final
Pattonville (9-8-2)
Class 4 District 4 
0
Rockwood Summit (12-3-2)
Class 3 District 3 
1
Fenton Final
Central (Springfield) (12-8-1)
Class 4 District 10 
0
Rolla (14-4-1)
Class 3 District 9 
5
Rolla Final
Lutheran (Kansas City) (3-16)
Class 1 District 8 
0
Sacred Heart (2-9)
Class 1 District 7 
1
Sedalia Final
Herrin (Herrin , IL)
 
0
Sikeston (13-5)
Class 3 District 1 
10
Sikeston Final
Orchard Farm (12-7-2)
Class 2 District 6 
0
St. Charles (12-8)
Class 3 District 7 
3
St. Charles Final
Stover with Cole Camp (9-9)
Class 1 District 7 
0
St. Paul Lutheran (Concordia) (10-7)
Class 1 District 7 
1
Concordia Final
St. Vincent (15-5-1)
Class 1 District 1 
1
St. Pius X (Festus) (10-8)
Class 2 District 1 
0
Festus Final
St. James (Lenexa, KS)
 
0
St. Teresa's Academy (10-4)
Class 4 District 14 
4
Kansas City Final
Washington (17-4)
Class 3 District 9 
6
Sullivan (10-7)
Class 2 District 8 
0
Sullivan Final
Notre Dame de Sion (18-0)
Class 3 District 14 
6
Summit Christian Academy (20-3)
Class 1 District 8 
0
Lee's Summit Final
Collegiate School of Med-Bio Science (4-5)
Class 1 District 3 
1
Sumner (4-9)
Class 1 District 3 
0
St. Louis Final
Oak Grove (13-9)
Class 2 District 11 
7
Turner (Kansas City, KS)
 
3
Kansas City, KS Final
Cor Jesu Academy (8-7-2)
Class 4 District 8 
0
Visitation Academy (8-9)
Class 3 District 4 
1
St. Louis Final
Marshall (10-11-1)
Class 3 District 13 
3
Warrensburg (5-12-1)
Class 3 District 13 
3
Warrensburg Final
Elsberry with Silex (4-7)
Class 1 District 4 
1
Warrenton (2-15-2)
Class 3 District 8 
0
Warrenton Final
West Plains (3-15)
Class 3 District 10 
2
Waynesville (8-12)
Class 4 District 9 
3
Waynesville Final 1 OT
Branson (9-10-2)
Class 4 District 11 
0
Webb City (7-8)
Class 3 District 12 
1
Webb City Final
Parkway West (10-7-1)
Class 3 District 4 
0
Webster Groves (18-1)
Class 3 District 3 
2
Webster Groves Final
MICDS (11-7)
Class 3 District 5 
9
Whitfield (2-12)
Class 2 District 6 
0
St. Louis Final
Fort Osage (13-5)
Class 4 District 13 
0
William Chrisman (13-6-1)
Class 4 District 14 
2
Independence Final
St. Louis Patriots (St. Louis , MO)
 
Barat Academy (3-6)
Class 1 District 4 
Chesterfield 4:00 PM
North County (1-14)
Class 3 District 1 
Perryville (4-15)
Class 2 District 1 
Perryville 5:00 PM
Center (5-13)
Class 2 District 13 
Smith-Cotton (10-10-1)
Class 4 District 9 
Sedalia TBD



Processing. Please wait.