2016-2017 Girls Soccer


Moberly (1-19)
Class 2 District 12 
0
Battle (11-8)
Class 4 District 6 
10
Columbia Final
Maplewood-Richmond Hts. (12-7-1)
Class 1 District 2 
10
Bayless (7-10)
Class 2 District 2 
0
St. Louis Final
John F. Kennedy (1-6)
Class 1 District 4 
0
Bishop DuBourg (8-6-1)
Class 2 District 3 
2
St. Louis Final
Cameron (9-8)
Class 2 District 15 
4
Bishop LeBlond (7-7)
Class 1 District 8 
3
St. Joseph Final -1 OT
Blue Springs (4-13)
Class 4 District 13 
0
Blue Springs South (14-6)
Class 4 District 13 
3
Blue Springs Final
Aurora (3-13)
Class 2 District 10 
0
Bolivar (15-1)
Class 3 District 11 
9
Bolivar Final
Kirksville (11-10)
Class 2 District 12 
0
Boonville (15-1-1)
Class 2 District 11 
7
Boonville Final
Joplin (7-14)
Class 4 District 11 
0
Camdenton (12-6-1)
Class 3 District 13 
9
Camdenton Final
Mexico (5-16)
Class 2 District 12 
4
Canton (0-10)
Class 1 District 4 
0
Canton Final
Lafayette (St. Joseph) (3-15)
Class 2 District 16 
0
Chillicothe (11-7)
Class 2 District 15 
5
Chillicothe Final
Warrensburg (5-12)
Class 3 District 13 
3
Clinton (9-12)
Class 2 District 11 
4
Clinton Final
St. Dominic (16-4)
Class 3 District 8 
2
Cor Jesu Academy (8-6-2)
Class 4 District 8 
1
St. Louis Final
Owensville (4-12)
Class 2 District 8 
3
Dixon (3-11)
Class 1 District 5 
2
Dixon Final
Union (14-4)
Class 3 District 9 
6
Father Tolton Regional Catholic (9-9)
Class 2 District 12 
0
Columbia Final
Affton (2-15)
Class 2 District 3 
0
Festus (9-8)
Class 3 District 2 
2
Festus Final
Windsor (Imperial) (12-6)
Class 3 District 2 
0
Fox (11-7)
Class 4 District 7 
2
Arnold Final
Holt (12-9-1)
Class 4 District 6 
0
Francis Howell (10-7)
Class 4 District 5 
1
St. Charles Final
Kickapoo (17-4-2)
Class 4 District 10 
2
Glendale (7-10-1)
Class 3 District 10 
0
Springfield Final
Cristo Rey (1-13)
Class 2 District 14 
1
Guadalupe Centers Charter (11-5)
Class 2 District 14 
7
Kansas City Final
Excelsior Springs (8-9-1)
Class 2 District 15 
2
Harrisonville (10-12)
Class 3 District 14 
7
Harrisonville Final
Hazelwood East (2-8)
Class 4 District 3 
0
Hazelwood West (10-7-1)
Class 4 District 4 
10
St. Louis Final
Newburg (2-7-1)
Class 1 District 5 
2
Laquey (1-18-1)
Class 1 District 6 
1
Laquey Final
Lee's Summit North (16-3)
Class 4 District 13 
2
Lee's Summit West (12-5)
Class 4 District 12 
0
Lee's Summit Final
Truman (7-9)
Class 4 District 14 
0
Liberty (8-9-2)
Class 4 District 15 
9
Liberty Final
Poplar Bluff (7-9)
Class 4 District 1 
7
Liberty (Mountain View) (6-9-1)
Class 1 District 6 
0
Mountain View Final
Mehlville (4-11-1)
Class 4 District 7 
1
Lindbergh (8-8-2)
Class 4 District 7 
6
St. Louis Final
Van Horn (10-11)
Class 3 District 15 
2
Lone Jack (7-6)
Class 1 District 7 
3
Lone Jack Final
MICDS (10-7)
Class 3 District 5 
10
Lutheran North (5-14)
Class 2 District 5 
0
St. Louis Final
Christian (12-4)
Class 2 District 7 
1
Lutheran St. Charles (9-14-1)
Class 2 District 7 
2
St. Peters Final 1 OT
Eureka (13-5)
Class 4 District 2 
2
Marquette (7-10)
Class 4 District 2 
1
Chesterfield Final
Ritenour (10-7-2)
Class 4 District 3 
10
McCluer (5-6)
Class 3 District 6 
0
Florissant Final
University City (8-9)
Class 3 District 6 
3
McCluer South-Berkeley (9-5)
Class 2 District 5 
0
St. Louis Final
Cleveland NJROTC (1-10)
Class 1 District 2 
2
Miller Career Academy (5-7)
Class 2 District 4 
3
St. Louis Final
Logan-Rogersville (14-6-2)
Class 2 District 10 
2
Monett (12-10)
Class 2 District 10 
0
Monett Final
Carthage (3-14)
Class 3 District 11 
0
Neosho with Neosho Christian (15-6)
Class 3 District 12 
9
Neosho Final
Marshfield (4-15)
Class 3 District 10 
1
New Covenant Academy (7-10)
Class 1 District 6 
2
Springfield Final -1 OT
Branson (9-9-2)
Class 4 District 11 
0
Nixa (15-5-1)
Class 4 District 11 
8
Nixa Final
Southeast (0-8)
Class 2 District 13 
0
Northeast (Kansas City) HS (2-8)
Class 2 District 14 
3
Kansas City Final
St. Francis Borgia (6-15)
Class 2 District 8 
1
Notre Dame (St. Louis) (9-10)
Class 2 District 2 
0
St. Louis Final
Ruskin (0-19)
Class 4 District 12 
0
Oak Park (13-7-1)
Class 4 District 16 
10
Kansas City Final
St. Pius X (Kansas City) (13-6)
Class 2 District 15 
4
O'Hara (11-8)
Class 2 District 13 
0
Kansas City Final
Central (St. Joseph) (4-12)
Class 4 District 16 
0
Park Hill South (7-10)
Class 4 District 15 
5
Riverside Final
Grandview (2-21)
Class 3 District 14 
0
Platte County (15-7-1)
Class 3 District 16 
10
Platte City Final
Oak Grove (12-9)
Class 2 District 11 
1
Pleasant Hill (15-4)
Class 2 District 11 
8
Pleasant Hill Final
Villa Duchesne (9-6-1)
Class 3 District 5 
2
Principia (10-5)
Class 1 District 4 
0
St. Louis Final
Lee's Summit (8-7)
Class 4 District 12 
5
Raymore-Peculiar (9-11-1)
Class 4 District 12 
0
Peculiar Final
Belton (11-11)
Class 3 District 14 
1
Raytown (5-13)
Class 4 District 14 
2
Raytown Final
Webb City (6-8)
Class 3 District 12 
0
Republic (8-11)
Class 4 District 11 
2
Republic Final
Duchesne (7-10)
Class 2 District 6 
2
Rosati-Kain (11-8)
Class 2 District 4 
3
St. Louis Final 1 OT
Maryville (8-12-1)
Class 2 District 16 
2
Savannah (8-8)
Class 2 District 16 
1
Savannah Final
Perryville (4-14)
Class 2 District 1 
1
Saxony Lutheran (8-11)
Class 1 District 1 
2
Jackson Final
Oakville (9-5-2)
Class 4 District 7 
1
Seckman (8-7)
Class 4 District 1 
0
Imperial Final
North County (1-14)
Class 3 District 1 
0
Sikeston (12-5)
Class 3 District 1 
9
Sikeston Final
Pembroke Hill (11-6)
Class 2 District 13 
2
Smithville (12-8)
Class 3 District 16 
0
Smithville Final
McKinley Classical Leadership (7-4)
 
0
Soldan International Studies (10-4)
Class 2 District 4 
3
St. Louis Final
Northeast (Kansas City) HS (2-8)
Class 2 District 14 
3
Southeast (0-8)
Class 2 District 13 
0
Kansas City Final
Ft. Zumwalt East (10-9)
Class 3 District 7 
1
St. Charles West (14-2)
Class 2 District 7 
0
St. Charles Final
Liberty North (18-4)
Class 4 District 15 
1
Staley (16-4-1)
Class 4 District 16 
0
Kansas City Final
Metro (17-4)
Class 1 District 2 
6
Sumner (4-8)
Class 1 District 3 
0
St. Louis Final
Francis Howell North (8-8-1)
Class 4 District 4 
2
Timberland (9-12)
Class 4 District 5 
3
Wentzville Final 1 OT
Francis Howell Central (11-6-2)
Class 4 District 4 
3
Troy Buchanan (14-9-1)
Class 4 District 6 
0
Troy Final
Carnahan (1-9)
Class 1 District 1 
0
Vashon (3-6)
Class 2 District 3 
3
St. Louis Final
Ft. Zumwalt South (9-12-2)
Class 3 District 7 
0
Washington (16-4)
Class 3 District 9 
1
Washington Final
Springfield Catholic (15-4-2)
Class 2 District 10 
4
Waynesville (6-12)
Class 4 District 9 
0
Waynesville Final
Lutheran South (8-12)
Class 2 District 2 
0
Westminster Christian Academy (17-1)
Class 3 District 4 
9
Chesterfield Final
Ozark (17-4)
Class 4 District 10 
6
Willard (5-12-1)
Class 3 District 11 
0
Willard Final
Kearney (15-4)
Class 3 District 16 
15
Winnetonka (8-12)
Class 3 District 16 
0
Kansas City Final
Ursuline Academy (4-5-1)
Class 3 District 3 
Nerinx Hall (15-3)
Class 4 District 8 
St. Louis TBD
Rockwood Summit (11-3-2)
Class 3 District 3 
Parkway South (16-4)
Class 4 District 2 
Manchester TBD
Gateway (11-0)
Class 3 District 3 
Roosevelt (0-9)
Class 2 District 3 
St. Louis 4:15 PM
Center (5-13)
Class 2 District 13 
Smith-Cotton (10-10-1)
Class 4 District 9 
Sedalia 5:00 PM
Collegiate School of Med-Bio Science (3-5)
Class 1 District 3 
Transportation and Law (7-4)
Class 1 District 3 
St. Louis 4:00 PM



Processing. Please wait.