2016-2017 Girls Soccer


Monett (12-9)
Class 2 District 10 
2
Aurora (3-12)
Class 2 District 10 
4
Aurora Final
Kansas City Christian (Prairie Village, KS)
 
3
Barstow (4-10)
Class 1 District 8 
1
Kansas City Final
Winnetonka (8-11)
Class 3 District 16 
0
Belton (11-10)
Class 3 District 14 
4
Belton Final
Notre Dame (St. Louis) (9-9)
Class 2 District 2 
1
Bishop DuBourg (7-6-1)
Class 2 District 3 
2
St. Louis Final -1 OT
Raymore-Peculiar (9-10-1)
Class 4 District 12 
3
Blue Springs (4-12)
Class 4 District 13 
2
Blue Springs Final
Lee's Summit (7-7)
Class 4 District 12 
1
Blue Springs South (13-6)
Class 4 District 13 
4
Blue Springs Final
Excelsior Springs (8-8-1)
Class 2 District 15 
5
Cameron (8-8)
Class 2 District 15 
0
Cameron Final
Holy Trinity (Fort Madison, IA)
 
5
Canton (0-9)
Class 1 District 4 
0
Canton Final
O'Hara (11-7)
Class 2 District 13 
3
Center (5-13)
Class 2 District 13 
0
Kansas City Final
Westminster Christian Academy (16-1)
Class 3 District 4 
6
Clayton (5-9)
Class 3 District 5 
1
Clayton Final
Stover with Cole Camp (9-8)
Class 1 District 7 
2
Crocker (7-9)
Class 1 District 5 
1
Crocker Final
Brentwood (10-5)
Class 1 District 2 
1
Crossroads College Preparatory (7-5-1)
Class 1 District 3 
0
St. Louis Final
Sullivan (10-6)
Class 2 District 8 
7
Dixon (3-10)
Class 1 District 5 
2
Dixon Final
St. Charles (11-8)
Class 3 District 7 
1
Duchesne (7-9)
Class 2 District 6 
0
St. Charles Final 2 OT
Hannibal (15-5)
Class 3 District 8 
12
Elsberry with Silex (3-7)
Class 1 District 4 
2
Elsberry Final
New Covenant Academy (6-10)
Class 1 District 6 
1
Fair Grove (10-8)
Class 1 District 6 
3
Fair Grove Final
St. Vincent (14-5-1)
Class 1 District 1 
2
Farmington (7-8)
Class 3 District 1 
0
Farmington Final
Battle (10-8)
Class 4 District 6 
2
Father Tolton Regional Catholic (9-8)
Class 2 District 12 
1
Columbia Final 2 OT
Winfield (11-11)
Class 2 District 7 
2
Fatima (8-9)
Class 1 District 5 
0
Westphalia Final
Seckman (8-6)
Class 4 District 1 
1
Fox (10-7)
Class 4 District 7 
0
Arnold Final
North County (1-13)
Class 3 District 1 
0
Fredericktown (8-8)
Class 2 District 1 
8
Fredericktown Final
St. Charles West (14-1)
Class 2 District 7 
0
Ft. Zumwalt North (10-9)
Class 4 District 5 
1
O'fallon Final
Francis Howell Central (10-6-2)
Class 4 District 4 
1
Ft. Zumwalt South (9-11-2)
Class 3 District 7 
2
St. Peters Final -1 OT
Vashon (2-6)
Class 2 District 3 
0
Gateway (11-0)
Class 3 District 3 
5
St. Louis Final
Liberty (Mountain View) (6-8-1)
Class 1 District 6 
1
Greenwood (5-7)
Class 1 District 6 
4
Springfield Final
Northland Christian (5-4)
Class 1 District 8 
2
Guadalupe Centers Charter (10-5)
Class 2 District 14 
0
Kansas City Final
Smith-Cotton (10-10-1)
Class 4 District 9 
1
Hickman (13-8-1)
Class 4 District 6 
2
Columbia Final -1 OT
St. Pius X (Festus) (10-7)
Class 2 District 1 
0
Hillsboro (9-6-4)
Class 3 District 2 
2
Hillsboro Final
Lafayette (Wildwood) (8-4-2)
Class 4 District 2 
1
Incarnate Word Academy (17-3-1)
Class 3 District 6 
3
St. Louis Final
Kickapoo (17-4-2)
Class 4 District 10 
1
Jefferson City (9-9-2)
Class 4 District 9 
0
Jefferson City Final
Grain Valley (18-4)
Class 3 District 15 
2
Kearney (14-4)
Class 3 District 16 
4
Kearney Final
Summit Christian Academy (20-2)
Class 1 District 8 
12
Knob Noster (1-18)
Class 1 District 7 
0
Knob Noster Final
Villa Duchesne (8-6-1)
Class 3 District 5 
0
Ladue Horton Watkins (16-6)
Class 3 District 5 
5
St. Louis Final
Park Hill (13-6-2)
Class 4 District 16 
0
Lee's Summit North (15-3)
Class 4 District 13 
1
Lee's Summit Final
Pembroke Hill (11-6)
Class 2 District 13 
0
Lee's Summit West (12-4)
Class 4 District 12 
9
Lee's Summit Final
East (Kansas City) (5-11)
Class 3 District 15 
0
Lincoln College Prep (14-8)
Class 2 District 14 
4
Kansas City Final
Eureka (12-5)
Class 4 District 2 
2
Lindbergh (7-8-2)
Class 4 District 7 
0
St. Louis Final
Lebanon (13-9-1)
Class 4 District 10 
2
Logan-Rogersville (13-6-2)
Class 2 District 10 
0
Rogersville Final
Bishop LeBlond (7-6)
Class 1 District 8 
5
Lutheran (Kansas City) (3-15)
Class 1 District 8 
1
Kansas City Final
Metro (16-4)
Class 1 District 2 
1
Maplewood-Richmond Hts. (11-7-1)
Class 1 District 2 
4
St. Louis Final
North Technical (1-9)
Class 2 District 5 
0
McCluer (5-5)
Class 3 District 6 
5
Florissant Final
University City (7-9)
Class 3 District 6 
0
McCluer North (8-7-1)
Class 4 District 3 
9
Florissant Final
Jackson (15-4)
Class 4 District 1 
4
Mehlville (4-10-1)
Class 4 District 7 
1
St. Louis Final
Fulton (3-17-1)
Class 2 District 9 
4
Mexico (4-16)
Class 2 District 12 
5
Mexico Final
Marshall (10-11)
Class 3 District 13 
3
Moberly (1-18)
Class 2 District 12 
2
Moberly Final
Belle (0-11)
Class 1 District 5 
1
Newburg (1-7-1)
Class 1 District 5 
6
Newburg Final
Central (Cape Girardeau) (7-11-1)
Class 3 District 1 
0
Notre Dame (Cape Girardeau) (15-1)
Class 2 District 1 
5
Cape Girardeau Final
Liberty North (17-4)
Class 4 District 15 
0
Notre Dame de Sion (17-0)
Class 3 District 14 
6
Kansas City Final
Warrenton (2-14-2)
Class 3 District 8 
0
Orchard Farm (12-6-2)
Class 2 District 6 
3
St. Charles Final
Southern Boone (20-1-1)
Class 2 District 9 
3
Osage (7-13)
Class 2 District 9 
0
Osage Beach Final
St. James (9-8)
Class 2 District 9 
4
Owensville (3-12)
Class 2 District 8 
1
Owensville Final
Oakville (8-5-2)
Class 4 District 7 
0
Parkway South (16-4)
Class 4 District 2 
2
Manchester Final
Ft. Zumwalt West (10-10)
Class 4 District 5 
1
Parkway West (10-6-1)
Class 3 District 4 
2
Ballwin Final 1 OT
DeSoto (2-15)
Class 3 District 2 
0
Perryville (4-13)
Class 2 District 1 
2
Perryville Final
Raytown (4-13)
Class 4 District 14 
0
Platte County (14-7-1)
Class 3 District 16 
4
Platte City Final
Normandy Collaborative (2-6)
Class 2 District 4 
0
Riverview Gardens (2-8)
Class 3 District 6 
6
St. Louis Final
Rolla (13-4-1)
Class 3 District 9 
1
Rock Bridge (14-3)
Class 4 District 9 
4
Columbia Final
Hazelwood West (9-7-1)
Class 4 District 4 
0
Rockwood Summit (11-3-2)
Class 3 District 3 
5
Fenton Final
Rock Bridge (14-3)
Class 4 District 9 
4
Rolla (13-4-1)
Class 3 District 9 
1
Rolla Final
Lift for Life Academy Charter (2-8)
 
5
Roosevelt (0-9)
Class 2 District 3 
0
St. Louis Final
Benton (7-10)
Class 2 District 16 
10
Ruskin (0-18)
Class 4 District 12 
0
Pony Express Invitational,  St. Joseph Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (9-7)
Class 1 District 7 
2
Sacred Heart (1-9)
Class 1 District 7 
1
Sedalia Final
Smithville (12-7)
Class 3 District 16 
7
Savannah (8-7)
Class 2 District 16 
0
Savannah Final
Gateway Science Charter (8-7)
Class 1 District 2 
2
Soldan International Studies (9-4)
Class 2 District 4 
1
St. Louis Final
Carl Junction (9-9)
Class 3 District 12 
0
Springfield Catholic (14-4-2)
Class 2 District 10 
4
Springfield Final
St. Francis Borgia (5-15)
Class 2 District 8 
0
St. Dominic (15-4)
Class 3 District 8 
2
O'fallon Final
Lutheran North (5-13)
Class 2 District 5 
0
Trinity Catholic (6-12)
Class 1 District 3 
2
St. Louis Final
Northwest (Cedar Hill) (8-12)
Class 4 District 1 
1
Union (13-4)
Class 3 District 9 
3
Union Final
St. Clair (13-7-1)
Class 2 District 8 
10
Valley Park (4-13)
Class 1 District 1 
0
Valley Park Final
St. Joseph's Academy (14-3-1)
Class 4 District 8 
2
Visitation Academy (7-9)
Class 3 District 4 
1
St. Louis Final
Glendale (7-9-1)
Class 3 District 10 
2
Waynesville (6-11)
Class 4 District 9 
3
Waynesville Final
Pattonville (9-7-2)
Class 4 District 4 
0
Webster Groves (17-1)
Class 3 District 3 
1
Webster Groves Final 1 OT
Joplin (7-13)
Class 4 District 11 
5
West Plains (3-14)
Class 3 District 10 
0
West Plains Final
Lutheran South (8-11)
Class 2 District 2 
6
Whitfield (2-11)
Class 2 District 6 
1
St. Louis Final
Nixa (14-5-1)
Class 4 District 11 
8
Willard (5-11-1)
Class 3 District 11 
0
Willard Final
North Kansas City (5-14)
Class 4 District 15 
0
William Chrisman (12-6-1)
Class 4 District 14 
2
Independence Final
Kelly (9-8-3)
Class 1 District 1 
1
Windsor (Imperial) (12-5)
Class 3 District 2 
5
Imperial Final
Hazelwood Central (7-10)
Class 4 District 3 
Hazelwood East (2-7)
Class 4 District 3 
St. Louis 4:00 PM
Oakville (8-5-2)
Class 4 District 7 
Parkway South (16-4)
Class 4 District 2 
Manchester TBD
Rockwood Summit (11-3-2)
Class 3 District 3 
Parkway South (16-4)
Class 4 District 2 
Manchester 6:00 PM
Kirkwood (5-7-2)
Class 4 District 8 
Ritenour (9-7-2)
Class 4 District 3 
St. Louis 4:15 PM



Processing. Please wait.