2020-2021 Spring Season Baseball



No Games for Eldon High School on this date.
Sherwood (2-18)
Class 3 District 13 
0
Adrian (16-0)
Class 3 District 14 
10
Adrian Final
Lakeland (5-11)
Class 2 District 14 
3
Adrian (16-0)
Class 3 District 14 
10
Adrian Final
Twin Rivers (5-10)
Class 3 District 1 
0
Advance (14-7)
Class 1 District 2 
3
Advance Final
Ava (14-5)
Class 4 District 10 
7
Ash Grove (14-6)
Class 2 District 8 
4
Ash Grove Final
Westran (8-11)
Class 2 District 12 
6
Atlanta (7-4)
Class 1 District 13 
4
Atlanta Final
Webb City (23-5)
Class 5 District 6 
6
Aurora (16-7)
Class 4 District 11 
1
Aurora Final
Charleston (10-11)
Class 3 District 2 
9
Bell City (10-9)
Class 1 District 2 
3
Bell City Final
Puxico (1-10)
Class 2 District 3 
0
Bernie (13-11)
Class 2 District 1 
5
Bernie Final
Maryville (14-8)
Class 4 District 16 
5
Bishop LeBlond (5-13)
Class 2 District 16 
4
St. Joseph Final (5)
St. Michael the Archangel (14-9-2)
Class 3 District 14 
4
Bishop Miege (Roeland Park, KS)
 
15
Roeland Park, KS Final
Dexter (6-15)
Class 4 District 1 
12
Bloomfield (5-13)
Class 2 District 1 
1
Bloomfield Final
Osage (8-12)
Class 4 District 8 
1
Boonville (13-5)
Class 4 District 7 
10
Boonville Final
Cabool (9-12)
Class 2 District 5 
16
Bradleyville (0-14)
Class 1 District 4 
0
Bradleyville Final
North Harrison (15-1)
Class 1 District 15 
15
Braymer with Breckenridge (3-11)
Class 1 District 11 
0
Braymer Final
Novinger (7-8)
Class 1 District 14 
21
Bucklin with Macon County (2-10)
Class 1 District 14 
7
Bucklin Final
Archie (15-2)
Class 2 District 14 
17
Butler (11-13)
Class 3 District 14 
3
Butler Final
Higbee (6-7)
Class 1 District 11 
2
Calvary Lutheran (7-11)
Class 1 District 8 
1
Jefferson City Final
Lathrop (17-4)
Class 3 District 15 
7
Cameron (6-10)
Class 4 District 16 
2
Cameron Final
Central (New Madrid County) (4-17)
Class 3 District 1 
2
Campbell (18-2)
Class 2 District 1 
4
Campbell Final
Cuba (6-13)
Class 3 District 3 
2
Capital City High (4-18)
Class 6 District 5 
6
Jefferson City Final
St. Mary's Colgan (Pittsburg, KS)
 
3
Carl Junction (17-9)
Class 5 District 6 
6
Carl Junction Final
Ste. Genevieve (10-15)
Class 4 District 2 
2
Central (Cape Girardeau) (13-10)
Class 5 District 1 
3
Cape Girardeau Final
Hillsboro (7-16)
Class 5 District 1 
0
Central (Park Hills) (15-7)
Class 4 District 2 
3
Park Hills Final
Fordland (11-11)
Class 2 District 6 
3
Central (Springfield) (3-21)
Class 6 District 6 
4
Springfield Final
Jefferson (Festus) (13-7)
Class 3 District 4 
4
Chaffee (16-4)
Class 2 District 3 
0
Chaffee Final
Lafayette (Wildwood) (20-7)
Class 6 District 3 
2
Chaminade College Prep (15-11)
Class 5 District 3 
3
Creve Coeur Final
St. Pius X (Kansas City) (17-3)
Class 3 District 15 
14
Chillicothe (9-12)
Class 4 District 15 
1
Chillicothe Final
Fair Play (14-8)
Class 1 District 7 
26
Climax Springs (1-16)
Class 1 District 8 
2
Climax Springs Final
Missouri Military Academy (5-6)
Class 3 District 8 
2
Community (8-11)
Class 1 District 12 
11
Laddonia Final
Scott City (11-10)
Class 3 District 2 
1
Cooter (14-8)
Class 1 District 1 
6
Cooter Final
Lone Jack (14-6)
Class 2 District 14 
9
Crest Ridge (10-11)
Class 2 District 13 
1
Centerview Final
Maplewood-Richmond Hts. (8-11)
Class 3 District 5 
8
Crossroads College Preparatory (5-3)
Class 2 District 4 
11
St. Louis Final
Saxony Lutheran (18-1)
Class 3 District 2 
1
Crystal City (11-8)
Class 2 District 4 
0
Crystal City Final
Macks Creek (6-11)
Class 1 District 8 
0
Dadeville (7-12)
Class 1 District 5 
8
Dadeville Final
Seckman (20-6)
Class 6 District 1 
7
DeSmet (10-16)
Class 6 District 2 
3
St. Louis Final
Sullivan (6-14)
Class 4 District 9 
0
DeSoto (18-6)
Class 5 District 1 
10
Desoto Final
Neelyville (9-16)
Class 2 District 2 
11
East Carter (15-9)
Class 2 District 2 
12
Ellsinore Final
Hurley (2-16)
Class 1 District 5 
3
Exeter (13-9)
Class 1 District 5 
7
Exeter Final
Buffalo (4-21)
Class 4 District 10 
0
Fair Grove (16-6)
Class 3 District 12 
12
Fair Grove Final
Southern Boone (22-2)
Class 4 District 7 
1
Father Tolton Regional Catholic (10-5)
Class 3 District 8 
0
Columbia Final
Pilot Grove (14-6)
Class 1 District 9 
14
Fayette (2-17)
Class 2 District 12 
2
Fayette Final
Marionville (16-6)
Class 2 District 7 
9
Forsyth (11-12)
Class 3 District 10 
8
Forsyth Tournament,  Forsyth Final
Ladue Horton Watkins (11-11)
Class 5 District 3 
2
Fox (13-9)
Class 6 District 1 
7
Arnold Final
Liberty (Wentzville) (15-11-1)
Class 6 District 4 
4
Francis Howell Central (12-17)
Class 6 District 3 
14
St. Charles Final
Troy Buchanan (15-13)
Class 6 District 4 
11
Francis Howell North (5-23)
Class 6 District 3 
10
St. Charles Final
Farmington (18-8)
Class 5 District 1 
18
Fredericktown (0-19)
Class 4 District 1 
8
Fredericktown Final
Orchard Farm (7-19)
Class 4 District 5 
8
Ft. Zumwalt North (8-15)
Class 6 District 4 
14
O'fallon Final
Diamond (5-15)
Class 2 District 8 
1
Galena (Galena, KS)
 
9
Galena, KS Final
Liberal (8-13)
Class 1 District 6 
1
Girard (Girard , KS)
 
3
Girard , KS Final
Staley (18-12)
Class 6 District 8 
2
Grain Valley (22-8)
Class 5 District 7 
3
Grain Valley Final
Kearney (13-13)
Class 5 District 8 
14
Grandview (8-13-1)
Class 5 District 7 
2
Grandview Final
Kingston (1-17)
Class 3 District 3 
6
Grandview (Hillsboro) (7-8)
Class 3 District 4 
15
Hillsboro Final
Kirksville (14-10)
Class 4 District 6 
7
Green City (8-3)
Class 1 District 14 
11
Green City Final
Cole Camp (8-10)
Class 3 District 13 
14
Green Ridge (2-13)
Class 1 District 9 
5
Green Ridge Final (9)
Lesterville (2-12)
Class 1 District 3 
0
Greenville (7-13)
Class 2 District 3 
10
Greenville Final
Tri-County with Gallatin (8-5)
Class 3 District 16 
12
Grundy County with Newtown-Harris (4-9)
Class 1 District 14 
2
Galt Final
Sturgeon (10-7)
Class 1 District 12 
3
Hallsville (13-7)
Class 4 District 7 
4
Hallsville Final
Jamestown (9-7)
Class 1 District 9 
2
Harrisburg (7-12)
Class 2 District 12 
12
Harrisburg Final
Camdenton (12-10)
Class 5 District 5 
5
Helias Catholic (13-9)
Class 6 District 5 
4
Jefferson City Final
Affton (5-7)
Class 4 District 3 
10
Herculaneum (11-11)
Class 4 District 2 
6
Herculaneum Final
Wright City (13-7-2)
Class 4 District 7 
2
Hermann (13-10)
Class 3 District 6 
5
Hermann Final
Battle (12-10-1)
Class 6 District 4 
2
Hickman (18-9)
Class 6 District 4 
4
Columbia Final
Hannibal (16-7)
Class 5 District 4 
13
Highland (0-19)
Class 3 District 7 
0
Ewing Final
Rolla (14-15)
Class 5 District 5 
8
Hillcrest (3-23)
Class 5 District 5 
1
Springfield Final
Sheldon (0-8)
Class 1 District 6 
2
Hume (7-6)
Class 1 District 6 
17
Lamar Final
Blair Oaks (23-4)
Class 4 District 8 
3
Jefferson City (17-13)
Class 6 District 5 
2
Jefferson City Final
Lamar (8-10)
Class 4 District 12 
0
Joplin (17-10)
Class 6 District 6 
1
Joplin Final
Van Horn (8-15)
Class 5 District 8 
8
Kansas City Christian (Prairie Village, KS)
 
2
Prairie Village, KS Final
South Pemiscot (10-8)
Class 2 District 1 
0
Kennett (19-8)
Class 4 District 1 
8
Kennett Final
Glendale (16-11)
Class 5 District 6 
1
Kickapoo (23-7)
Class 6 District 6 
4
Springfield Final
Parkway South (8-13)
Class 6 District 3 
3
Kirkwood (10-13)
Class 6 District 2 
5
Kirkwood Final
Windsor (18-2)
Class 2 District 13 
16
La Monte (1-13)
Class 1 District 10 
0
La Monte Final
Knox County (13-5)
Class 1 District 13 
6
La Plata (17-1)
Class 1 District 13 
9
Laplata Final
Savannah (15-9)
Class 4 District 16 
0
Lafayette (St. Joseph) (15-7)
Class 4 District 16 
2
St. Joseph Final
Newburg (0-19)
Class 2 District 5 
2
Laquey (7-14)
Class 2 District 5 
12
Laquey Final
Benton (11-14)
Class 4 District 16 
2
Lawson (19-3)
Class 3 District 15 
3
Lawson Final
Ozark (10-15)
Class 6 District 6 
0
Lebanon (17-6)
Class 6 District 6 
1
Lebanon Final
St. Vincent (5-13-1)
Class 2 District 3 
10
Leopold (2-8)
Class 1 District 2 
9
Leopold Final
Lee's Summit North (9-15)
Class 6 District 7 
0
Liberty (24-9)
Class 6 District 8 
8
Liberty Final
Ellington (12-9)
Class 2 District 2 
8
Liberty (Mountain View) (9-10)
Class 3 District 10 
5
Mountain View Final
Rockhurst (15-11)
Class 6 District 7 
3
Liberty North (26-5)
Class 6 District 8 
9
Liberty Final
Plato (8-15)
Class 2 District 5 
0
Licking (10-10)
Class 3 District 9 
10
Licking Final
Putnam County (15-2)
Class 2 District 11 
13
Linn County (5-10)
Class 1 District 14 
2
Purdin Final
Principia (5-9)
Class 2 District 4 
2
Lutheran North (11-12)
Class 4 District 4 
3
St. Louis Final
Clayton (11-13)
Class 5 District 3 
6
Lutheran South (10-12)
Class 5 District 2 
5
St. Louis Final
Slater (0-11)
Class 1 District 11 
1
Madison (2-10)
Class 1 District 12 
11
Madison Final
Van Buren (11-6)
Class 2 District 2 
3
Malden (17-11)
Class 3 District 1 
10
Malden Final
Houston (16-3)
Class 3 District 9 
2
Mansfield (8-9)
Class 3 District 10 
3
Mansfield Final (8)
Crossroads College Preparatory (5-3)
Class 2 District 4 
11
Maplewood-Richmond Hts. (8-11)
Class 3 District 5 
8
St. Louis Final
Weaubleau (19-4)
Class 1 District 7 
0
Marion C. Early (21-4)
Class 2 District 8 
1
Morrisville Final
Moberly (5-16)
Class 4 District 6 
1
Marshall (19-3)
Class 5 District 7 
7
Marshall Final
Hartville (21-4)
Class 3 District 10 
2
Marshfield (13-7)
Class 5 District 5 
1
Marshfield Final
Lockwood (10-8)
Class 1 District 6 
11
McAuley Catholic (5-11)
Class 1 District 6 
4
Joplin Final
Hazelwood Central (4-10)
Class 6 District 2 
28
McCluer (1-7)
Class 5 District 4 
18
Florissant Final
Trinity Catholic (3-13)
Class 3 District 5 
10
McCluer North (3-10)
Class 5 District 4 
8
Florissant Final
Lindbergh (20-8)
Class 6 District 1 
6
Mehlville (6-11-1)
Class 5 District 2 
2
St. Louis Final
Macon (14-4)
Class 4 District 6 
12
Monroe City (6-11)
Class 3 District 7 
2
Monroe City Final
Seneca (14-11)
Class 4 District 12 
8
Neosho (4-22)
Class 5 District 6 
1
Neosho Final
Harrisonville (4-14)
Class 4 District 13 
6
Nevada (18-5)
Class 4 District 12 
14
Nevada Final
Galena (10-13)
Class 2 District 7 
5
New Covenant Academy (8-11-1)
Class 3 District 11 
4
Springfield Final
Sacred Heart (8-10)
Class 1 District 9 
7
New Franklin (12-5)
Class 2 District 12 
6
New Franklin Final
Montgomery County (7-11)
Class 3 District 6 
4
New Haven (6-10)
Class 2 District 4 
1
New Haven Final
New Bloomfield (8-12)
Class 2 District 9 
6
North Callaway (10-13)
Class 3 District 8 
7
Kingdom City Final (8)
Albany (9-10)
Class 1 District 15 
21
North Nodaway (3-9)
Class 1 District 16 
2
Hopkins Final
Paris with Faith Walk (6-13)
Class 2 District 10 
8
North Shelby (10-4)
Class 1 District 13 
9
Shelbyville Final
Wellsville-Middletown (7-9)
Class 1 District 12 
0
Northeast (Cairo) (17-5)
Class 1 District 12 
10
Cairo Final
Washington (Kansas City, KS)
 
15
Northeast (Kansas City) HS (4-11)
Class 4 District 14 
4
Kansas City Final
Stover (2-14)
Class 3 District 13 
6
Northwest (Hughesville) (15-3)
Class 1 District 9 
16
Hughesville Final
Belton (7-21)
Class 5 District 7 
0
Oak Park (8-21)
Class 6 District 8 
7
Kansas City Final
Oak Ridge (0-14)
Class 1 District 2 
0
Oran (18-4)
Class 1 District 2 
15
Oran Final
King City with Union Star (5-10)
Class 2 District 16 
3
Osborn with Stewartsville (7-5)
Class 1 District 15 
16
Osborn Final
Northwest (Cedar Hill) (17-8)
Class 6 District 1 
2
Pacific (11-10)
Class 5 District 2 
1
Pacific Final
Springfield Catholic (21-5)
Class 4 District 10 
9
Parkview (4-23)
Class 5 District 6 
3
Springfield Final
Ft. Zumwalt West (28-4)
Class 6 District 4 
11
Parkway Central (12-11)
Class 5 District 3 
4
Chesterfield Final
Hazelwood West (4-20)
Class 6 District 2 
7
Pattonville (10-10)
Class 6 District 2 
10
Maryland Heights Final
Summit Christian Academy (15-7)
Class 4 District 14 
4
Pembroke Hill (11-9)
Class 5 District 8 
7
Kansas City Final
Pleasant Hope (15-8)
Class 3 District 12 
9
Pierce City (7-15)
Class 3 District 11 
0
Pierce City Final
Barstow (5-9-1)
Class 3 District 14 
3
Pleasant Hill (16-4)
Class 4 District 13 
13
Pleasant Hill Final
Pierce City (7-15)
Class 3 District 11 
0
Pleasant Hope (15-8)
Class 3 District 12 
9
Pleasant Hope Final
Lutheran North (11-12)
Class 4 District 4 
3
Principia (5-9)
Class 2 District 4 
2
St. Louis Final
Reeds Spring (7-11)
Class 4 District 11 
12
Purdy (15-8)
Class 2 District 7 
7
Forsyth Tournament,  Forsyth Final
Logan-Rogersville (21-5)
Class 4 District 10 
0
Republic (17-9)
Class 6 District 6 
6
Republic Final
Stoutland (11-9)
Class 1 District 8 
7
Richland (8-7)
Class 2 District 5 
1
Richland Final
Christian Acad Sr.
 
9
Ritenour (2-11)
Class 6 District 2 
5
St. Louis Final
Fatima (16-6)
Class 4 District 8 
0
Rock Bridge (18-11)
Class 6 District 5 
14
Columbia Final
Carthage (8-18)
Class 6 District 6 
1
Rogers (Rogers, AR)
 
7
Rogers, AR Final
Glasgow (4-8)
Class 1 District 11 
0
Salisbury (16-2)
Class 2 District 12 
15
Salisbury Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (14-4)
Class 2 District 13 
16
Santa Fe (3-14)
Class 1 District 10 
0
Alma Final
Brashear (5-8)
Class 1 District 13 
0
Schuyler County (7-12)
Class 2 District 11 
10
Queen City Final
East Prairie (8-11)
Class 3 District 1 
8
Senath-Hornersville (5-14)
Class 2 District 1 
9
Senath Final
Hume (7-6)
Class 1 District 6 
17
Sheldon (0-8)
Class 1 District 6 
2
Sheldon Final
Bowling Green (9-9)
Class 4 District 5 
5
Silex (6-8)
Class 2 District 10 
8
Silex Final
Lighthouse Sr. High
 
0
Skyline (18-2)
Class 3 District 12 
10
Urbana Final
Clinton (6-19)
Class 4 District 13 
1
Smith-Cotton (11-17)
Class 6 District 5 
4
Sedalia Final
Parkview (4-23)
Class 5 District 6 
3
Springfield Catholic (21-5)
Class 4 District 10 
9
Springfield Final
Ft. Zumwalt South (18-9)
Class 5 District 4 
14
St. Charles (13-10)
Class 5 District 4 
3
St. Charles Final
St. Louis Patriots Sr.
 
1
St. Charles West (15-5)
Class 4 District 5 
3
St. Charles Final
Washington (16-10)
Class 6 District 3 
13
St. Clair (13-7)
Class 4 District 9 
2
St. Clair Final
Lutheran St. Charles (8-12)
Class 5 District 4 
0
St. Dominic (15-11)
Class 4 District 5 
4
O'fallon Final
Parkway West (21-2)
Class 5 District 2 
8
St. Francis Borgia (16-8)
Class 5 District 5 
3
Washington Final
Bourbon (2-13)
Class 3 District 3 
4
St. James (6-12)
Class 4 District 9 
7
St James Final
South Iron (15-4)
Class 1 District 3 
12
St. Pius X (Festus) (9-10)
Class 3 District 4 
2
Festus Final
Bolivar (12-7)
Class 5 District 5 
13
Stockton (9-11)
Class 3 District 12 
1
Stockton Final
Seymour (9-13)
Class 2 District 6 
16
Summersville (3-17)
Class 1 District 4 
1
Summersville Final
Lincoln College Prep (14-4)
Class 5 District 8 
12
Sumner (Kansas City, KS)
 
11
Kansas City, KS Final (9)
Carrollton (20-3)
Class 3 District 16 
13
Sweet Springs with Malta Bend (4-12)
Class 2 District 13 
0
Sweet Springs Final
Francis Howell (24-8)
Class 6 District 3 
4
Timberland (16-9)
Class 6 District 4 
1
Wentzville Final
Eugene (15-4)
Class 2 District 9 
8
Tipton (12-8)
Class 3 District 13 
2
Tipton Final (9)
Vianney (21-10)
Class 6 District 1 
3
Triad (Troy, IL)
 
5
Troy, IL Final
Raytown South (9-12)
Class 5 District 7 
5
Truman (14-15)
Class 6 District 7 
6
Independence Final
Salem (9-14)
Class 4 District 9 
2
Union (15-11)
Class 5 District 5 
4
Union Final
North County (9-11)
Class 5 District 1 
1
Valle Catholic (26-4)
Class 4 District 2 
16
Ste Genevieve Final
Spokane (6-12)
Class 2 District 6 
8
Verona (6-11)
Class 2 District 7 
0
Verona Final
Belle (13-11)
Class 3 District 9 
4
Vienna (9-10)
Class 2 District 9 
2
Vienna Final
Halfway (6-12)
Class 1 District 7 
2
Walnut Grove (7-10)
Class 1 District 5 
4
Walnut Grove Final
El Dorado Springs (17-5)
Class 3 District 12 
5
Warsaw (12-9)
Class 3 District 13 
6
Warsaw Final (8)
St. Clair (13-7)
Class 4 District 9 
2
Washington (16-10)
Class 6 District 3 
13
Washington Final
Clearwater (8-10)
Class 3 District 2 
2
West County (11-9)
Class 3 District 3 
3
Park Hills Final
Leeton (11-7)
Class 1 District 10 
12
Wheatland (10-11)
Class 1 District 7 
5
Wheatland Final
Sarcoxie (7-13)
Class 3 District 11 
9
Wheaton (5-13)
Class 1 District 5 
6
Wheaton Final
Ft. Zumwalt East (19-6)
Class 5 District 4 
1
Windsor (Imperial) (17-9)
Class 5 District 2 
0
Imperial Final
Koshkonong (1-11)
Class 1 District 4 
1
Winona (8-7)
Class 1 District 4 
11
Winona Final
Hermann (13-10)
Class 3 District 6 
5
Wright City (13-7-2)
Class 4 District 7 
2
Wright City Final
Risco (3-16)
Class 1 District 1 
1
Zalma (4-9)
Class 1 District 3 
16
Zalma Final
Metro (3-5)
Class 4 District 3 
Gateway Science Charter
 
St. Louis 4:00 PM



Processing. Please wait.