2014-2015 Spring Season Baseball

Rich Hill (15-4)
Class 2 District 13 
3
Adrian (11-12)
Class 2 District 15 
1
Adrian Final
Ash Grove (8-11)
Class 3 District 12 
1
Ava (12-8)
Class 3 District 10 
8
Ash Grove Classic,  Ash Grove Final
Marionville (14-7)
Class 2 District 11 
13
Ava (12-8)
Class 3 District 10 
12
Ash Grove Classic,  Ash Grove Final (11)
Norwood (15-7)
Class 2 District 10 
2
Bakersfield (13-8)
Class 2 District 10 
3
Bakersfield Final
Cameron (4-18)
Class 4 District 16 
2
Benton (13-10)
Class 4 District 16 
12
St. Joseph Final
North Shelby (8-8)
Class 1 District 11 
5
Bevier (8-7)
Class 1 District 12 
6
Bevier Final
Lee's Summit North (15-13)
Class 5 District 14 
1
Blue Springs South (18-9)
Class 5 District 14 
7
Blue Springs Final
Atlanta (9-3)
Class 1 District 12 
16
Brashear (0-14)
Class 1 District 12 
3
Brashear Final
Slater (1-10)
Class 1 District 10 
14
Brunswick (2-4)
Class 1 District 15 
4
Brunswick Final
Blair Oaks (12-16)
Class 3 District 9 
10
California (9-9)
Class 3 District 13 
1
California Final
Highland (4-16)
Class 3 District 7 
3
Canton (18-1)
Class 2 District 6 
14
Canton Final
West Plains (8-9)
Class 5 District 11 
2
Carthage (13-15)
Class 5 District 12 
4
Marshfield Tourney,  Marshfield Final
Lebanon (14-9)
Class 5 District 10 
9
Carthage (13-15)
Class 5 District 12 
5
Marshfield Tourney,  Marshfield Final
Lutheran (Kansas City) (4-11)
Class 2 District 16 
3
Center (4-15)
Class 4 District 14 
5
Kansas City Final (8)
Hallsville (7-17)
Class 3 District 8 
13
Centralia (6-14)
Class 3 District 8 
7
Centralia Final
Savannah (15-7)
Class 4 District 16 
3
Chillicothe (12-8)
Class 4 District 16 
5
Chillicothe Final
St. Pius X (Kansas City) (7-12)
Class 4 District 15 
3
Clinton (14-6)
Class 4 District 14 
13
Clinton Final
Weaubleau (10-10)
Class 1 District 8 
10
Fair Play (4-12)
Class 1 District 7 
0
Fair Play Final
Blue Eye (8-8)
Class 2 District 11 
10
Fordland (9-15)
Class 2 District 11 
0
Fordland Final
Galena (10-9)
Class 2 District 11 
3
Forsyth (21-5)
Class 3 District 11 
0
18th Annual Forsyth Tournament,  Forsyth Final
Kirkwood (15-4)
Class 5 District 4 
7
Fox (11-8)
Class 5 District 2 
6
Arnold Final
Ft. Zumwalt East (13-11)
Class 5 District 7 
6
Francis Howell Central (19-8)
Class 5 District 7 
9
St. Charles Final
Carl Junction (20-7)
Class 4 District 12 
9
Frontenac (Frontenac, KS)
 
3
Frontenac, KS Final
South Callaway (16-7)
Class 3 District 8 
3
Fulton (10-14)
Class 4 District 8 
5
Fulton Final
Strafford (17-6)
Class 3 District 11 
10
Gainesville (8-13)
Class 2 District 10 
0
Forsyth Tournament,  Forsyth Final
Ozark (17-8)
Class 5 District 11 
5
Glendale (11-13)
Class 5 District 11 
4
Springfield Final
Belton (8-17)
Class 5 District 13 
1
Grandview (12-10)
Class 5 District 13 
6
Grandview Final
Madison (5-10)
Class 1 District 11 
1
Harrisburg (6-10)
Class 2 District 7 
2
Harrisburg Final
Grain Valley (11-11)
Class 5 District 14 
8
Harrisonville (12-10)
Class 4 District 14 
18
Harrisonville Final
Stoutland (9-10)
Class 2 District 9 
1
Hartville (13-9)
Class 2 District 10 
2
Hartville Final
St. Clair (5-14)
Class 4 District 9 
5
Hermann (11-10)
Class 3 District 8 
6
Hermann Final
Gainesville (8-13)
Class 2 District 10 
0
Hollister (14-10)
Class 4 District 11 
5
Forsyth Baseball Tournament,  Forsyth Final
New Covenant Academy (10-11)
Class 1 District 7 
5
Hurley (14-4)
Class 1 District 5 
13
Hurley Final
Raytown South (4-15)
Class 5 District 14 
2
Kearney (17-11)
Class 5 District 15 
3
Kearney Final
Joplin (14-14)
Class 5 District 12 
1
Kickapoo (20-7)
Class 5 District 11 
5
Springfield Final
Viburnum (8-11)
Class 1 District 3 
3
Kingston (11-12)
Class 2 District 4 
1
Cadet Final
Marshall (8-16)
Class 4 District 13 
8
Kirksville (16-4)
Class 4 District 8 
11
Kirksville Final
Paris with Faith Walk (10-8)
Class 2 District 5 
12
La Plata (10-6)
Class 1 District 12 
2
Laplata Final
Bishop LeBlond (7-10)
Class 3 District 16 
6
Lafayette (St. Joseph) (7-10)
Class 4 District 16 
5
St. Joseph Final
Sherwood (8-16)
Class 3 District 13 
4
Lakeland (12-8)
Class 1 District 8 
5
Deepwater Final
El Dorado Springs (11-14)
Class 3 District 12 
5
Lamar (21-0)
Class 3 District 12 
7
Lamar Final
Blue Springs (12-14)
Class 5 District 14 
3
Lee's Summit West (11-16)
Class 5 District 13 
2
Lee's Summit Final
Wellington-Napoleon (10-4)
Class 1 District 14 
9
Leeton (7-12)
Class 2 District 15 
6
Leeton Final
Pierce City (16-9)
Class 2 District 12 
5
Liberal (8-8)
Class 2 District 13 
1
Liberal Final
William Chrisman (8-17)
Class 5 District 15 
1
Liberty North (23-6)
Class 5 District 15 
8
Liberty Final
Crest Ridge (10-8)
Class 2 District 15 
2
Lincoln (13-8)
Class 2 District 14 
12
Lincoln Final
Eugene (9-8)
Class 3 District 9 
0
Linn (20-3)
Class 2 District 8 
8
Linn Final
Tina-Avalon (0-8)
Class 1 District 15 
0
Linn County (9-5)
Class 1 District 15 
16
Purdin Final
Pleasant Hill (Pleasant Hill, IL)
 
0
Louisiana (13-8)
Class 2 District 5 
7
Louisiana Final
Monroe City (10-8)
Class 2 District 5 
12
Marion County (4-8)
Class 1 District 11 
6
Philadelphia Final
Parkview (12-12)
Class 5 District 11 
5
Marshfield (10-13)
Class 4 District 11 
3
Marshfield/Lebanon Tournament,  Marshfield Final
St. Francis Borgia (13-7)
Class 4 District 9 
10
Mehlville (4-16)
Class 5 District 2 
0
St. Louis Final
Lawson (18-3)
Class 3 District 16 
12
Mid-Buchanan (10-7)
Class 2 District 16 
4
Faucett Final
Schuyler County (8-7)
Class 2 District 6 
10
Milan (4-14)
Class 2 District 6 
3
Milan Final
Mexico (18-6)
Class 4 District 8 
1
Moberly (7-15)
Class 4 District 8 
0
Moberly Final
Strafford (17-6)
Class 3 District 11 
3
Mt. Vernon (13-12)
Class 4 District 11 
2
Forsyth Invitational,  Forsyth Final (11)
O'Hara (13-12)
Class 4 District 14 
5
Nevada (7-17)
Class 4 District 12 
2
Nevada Final
Calvary Lutheran (6-7)
Class 2 District 8 
3
New Bloomfield (11-8)
Class 2 District 8 
6
New Bloomfield Final
Lathrop (8-10)
Class 3 District 16 
5
North Platte (5-12)
Class 2 District 16 
4
Dearborn Final
Odessa (15-10)
Class 4 District 13 
0
Oak Grove (15-7)
Class 4 District 13 
4
Oak Grove Final
Dixon (19-1)
Class 3 District 9 
15
Osage (4-20)
Class 4 District 10 
0
Osage Beach Final
Glendale (11-13)
Class 5 District 11 
4
Ozark (17-8)
Class 5 District 11 
5
Ozark Final
Park Hill (7-22)
Class 5 District 16 
4
Park Hill South (16-7)
Class 5 District 16 
7
Riverside Final
Chaminade College Prep (11-11)
Class 5 District 5 
3
Parkway South (21-7)
Class 5 District 3 
6
Manchester Final
Van Horn (12-9)
Class 4 District 15 
5
Pembroke Hill (4-18)
Class 4 District 14 
1
Kansas City Final
Cabool (7-13)
Class 2 District 10 
0
Plato (20-6)
Class 2 District 9 
10
Plato Final
Lexington with Norborne (13-9)
Class 3 District 14 
14
Plattsburg (7-11)
Class 3 District 16 
0
Plattsburg Final
Spokane (13-11)
Class 2 District 11 
19
Pleasant Hope (5-14)
Class 3 District 11 
3
Pleasant Hope Final
MICDS (9-8)
Class 4 District 4 
6
Priory (14-8)
Class 4 District 4 
2
St. Louis Final
Liberty (25-4)
Class 5 District 15 
1
Raymore-Peculiar (17-9)
Class 5 District 13 
0
Peculiar Final
North Kansas City (2-20)
Class 5 District 15 
2
Raytown (11-13)
Class 5 District 14 
3
Raytown Final
Central (Springfield) (6-18)
Class 5 District 10 
0
Reeds Spring (9-11)
Class 4 District 11 
3
Reeds Spring Final
Holden (20-5)
Class 3 District 14 
18
Richmond (4-17)
Class 4 District 13 
4
Richmond Final
Rockwood Summit (10-13)
Class 5 District 3 
19
Ritenour (3-17)
Class 5 District 6 
9
St. Louis Final
Smithville (16-7)
Class 4 District 15 
2
Rockhurst (19-5)
Class 5 District 13 
3
Kansas City Final
South Shelby (0-16)
Class 2 District 5 
0
Salisbury (11-4)
Class 2 District 7 
28
Salisbury Final
Greenfield (10-7)
Class 1 District 6 
6
Sarcoxie (5-11)
Class 2 District 12 
7
Sarcoxie Final
Purdy (10-13)
Class 2 District 12 
3
Sarcoxie (5-11)
Class 2 District 12 
5
Sarcoxie Final
Meadow Heights (8-10)
Class 2 District 3 
0
Saxony Lutheran (13-6)
Class 3 District 2 
1
Jackson Forfeit
Putnam County (2-20)
Class 2 District 6 
1
Scotland County (18-2)
Class 2 District 6 
11
Memphis Final
Springfield Catholic (11-10)
Class 3 District 11 
10
Seneca (9-18)
Class 4 District 12 
0
Seneca Final
Sparta (4-14)
Class 2 District 11 
0
Seymour (9-14)
Class 2 District 10 
15
Seymour Final
Jefferson City (17-11)
Class 5 District 9 
5
Smith-Cotton (19-4)
Class 5 District 9 
2
Sedalia Final (8)
St. Elizabeth (3-15)
Class 1 District 9 
0
South Callaway (16-7)
Class 3 District 8 
10
Mokane Final
Battle (12-11-1)
Class 5 District 9 
11
Southern Boone (18-11)
Class 4 District 10 
1
Ashland Final
Bishop DuBourg (12-11)
Class 4 District 3 
1
St. Mary's (St. Louis) (10-16)
Class 4 District 3 
12
St. Louis Final
Knob Noster (13-12)
Class 3 District 14 
3
St. Paul Lutheran (Concordia) (11-8)
Class 3 District 14 
2
Concordia Final (8)
Father Tolton Regional Catholic (16-8)
Class 3 District 8 
6
Sturgeon (15-4)
Class 2 District 7 
10
Sturgeon Final
North Nodaway (2-9)
Class 1 District 16 
11
Tarkio with Fairfax (3-12)
Class 2 District 16 
1
Tarkio Final
Central (St. Joseph) (12-9)
Class 5 District 16 
6
Truman (11-14)
Class 5 District 14 
3
Independence Final
Potosi (18-7)
Class 4 District 2 
14
Union (8-11)
Class 4 District 9 
2
Union Final
Cole Camp (4-14)
Class 3 District 13 
3
Versailles (6-14)
Class 3 District 13 
13
Versailles Final
Oakville (17-10)
Class 5 District 2 
10
Webster Groves (8-17)
Class 5 District 4 
4
Webster Groves Final
Northeast Nodaway (7-2)
Class 1 District 16 
15
West Nodaway (5-9)
Class 1 District 16 
7
Burlington Junction Final
Lebanon (14-9)
Class 5 District 10 
2
West Plains (8-9)
Class 5 District 11 
5
Marshfield/Lebanon Tournament,  Lebanon Final
Northeast (Cairo) (6-7)
Class 2 District 7 
1
Westran (12-3)
Class 2 District 7 
11
Huntsville Final
Humansville (10-7)
Class 1 District 8 
10
Wheatland (8-16)
Class 1 District 8 
6
Wheatland Final
Exeter (4-11)
Class 1 District 5 
2
Wheaton (4-7)
Class 1 District 5 
14
Wheaton Final
Platte County (16-10)
Class 5 District 16 
12
Winnetonka (8-14)
Class 5 District 15 
4
Kansas City Final
Hancock (9-13)
Class 3 District 4 
Affton (14-8)
Class 4 District 3 
St. Louis 4:15 PM
Roosevelt (4-2)
Class 4 District 5 
Cleveland NJROTC (2-6)
Class 3 District 4 
St. Louis 4:30 PM
Ft. Zumwalt North (14-12)
Class 5 District 7 
Francis Howell (20-11)
Class 5 District 8 
St. Charles 4:15 PM
Osceola (4-14)
Class 2 District 13 
Halfway (6-13)
Class 1 District 7 
Halfway 4:30 PM
Koshkonong (0-6)
Class 1 District 4 
Liberty (Mountain View) (7-9)
Class 3 District 10 
Mountain View 4:00 PM
Community (10-4)
Class 1 District 11 
Mark Twain (4-15)
Class 3 District 7 
Center 5:00 PM
University City (5-10)
Class 4 District 4 
McCluer South-Berkeley (11-9)
Class 4 District 6 
St. Louis 4:00 PM
Westminster Christian Academy (24-5)
Class 4 District 4 
Principia (4-15)
Class 3 District 6 
St. Louis 4:15 PM
Tipton (13-4)
Class 2 District 14 
Russellville (5-12)
Class 2 District 8 
Russellville 3:30 PM
Battle (12-11-1)
Class 5 District 9 
Southern Boone (18-11)
Class 4 District 10 
Ashland 5:30 PM
Thayer (4-8)
Class 2 District 2 
Van Buren (4-10)
Class 2 District 2 
Van Buren 4:30 PM
Sumner (1-5)
 
Vashon (0-5)
Class 4 District 5 
St. Louis 4:30 PM



Processing. Please wait.