2014-2015 Spring Season Baseball


4 Scott County Central (10-9)
Class 1 District 2 
6
5 Leopold (2-17)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Tournament, Oran Final
2 Oran (14-6)
Class 1 District 2 
27
7 Richland (Essex) (3-12)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Oran Final
3 Advance (7-15)
Class 1 District 2 
11
6 Oak Ridge (2-15)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Tournament, Oran Final
4 Newburg (8-13)
Class 2 District 9 
10
5 Richland (5-14)
Class 2 District 9 
2
Class 2 District 9 Tournament, Stoutland Final
3 Stoutland (11-10)
Class 2 District 9 
10
6 Laquey (2-19)
Class 2 District 9 
3
Class 2 District 9 Tournament, Stoutland Final
4 Blue Eye (10-8)
Class 2 District 11 
4
5 Galena (10-11)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Spokane Final (8)
2 Marionville (15-8)
Class 2 District 11 
11
7 Sparta (4-15)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Spokane Final
3 Spokane (14-11)
Class 2 District 11 
8
6 Fordland (9-16)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Tournament, Spokane Final
4 College Heights Christian (12-7-2)
Class 2 District 12 
5
5 Southwest (Washburn) (8-9)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Joplin Final
3 McAuley Catholic (12-4)
Class 2 District 12 
10
6 Sarcoxie (5-12)
Class 2 District 12 
5
Class 2 District 12 Tournament, Joplin Final
4 Hermann (12-10)
Class 3 District 8 
3
5 Hallsville (7-19)
Class 3 District 8 
2
Class 3 District 8 Tournament, Mokane Final
2 South Callaway (18-7)
Class 3 District 8 
10
7 Montgomery County (2-15)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Mokane Final
3 North Callaway (9-14)
Class 3 District 8 
4
6 Centralia (8-14)
Class 3 District 8 
5
Class 3 District 8 Tournament, Mokane Final
4 Fair Grove (17-11)
Class 3 District 11 
0
5 Springfield Catholic (12-11)
Class 3 District 11 
6
Class 3 District 11 Tournament, Strafford Final
3 Conway (25-4)
Class 3 District 11 
10
6 Pleasant Hope (6-15)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Strafford Final
4 Knob Noster (15-12)
Class 3 District 14 
2
5 Lafayette County (9-13)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Higginsville Final (10)
3 Carrollton (14-5)
Class 3 District 14 
3
6 St. Paul Lutheran (Concordia) (12-9)
Class 3 District 14 
2
Class 3 District 14 Tournament, Higginsville Final (8)
4 Central (Park Hills) (12-15)
Class 4 District 2 
3
5 Windsor (Imperial) (9-17)
Class 4 District 2 
6
Class 4 District 2 Tournament, Potosi Final
4 Affton (15-11)
Class 4 District 3 
4
5 Bishop DuBourg (15-11)
Class 4 District 3 
7
Class 4 District 3 Tournament, St. Louis Final
3 St. Mary's (St. Louis) (12-17)
Class 4 District 3 
12
6 Bayless (6-16)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Tournament, St. Louis Final
3 John Burroughs (14-11)
Class 4 District 4 
10
6 University City (5-12)
Class 4 District 4 
6
Class 4 District 4 Tournament, Ladue Final
1 St. Francis Borgia (14-9)
Class 4 District 9 
3
5 Union (11-11)
Class 4 District 9 
4
Class 4 District 9 Tournament, Washington Final
2 Sullivan (10-13)
Class 4 District 9 
8
3 Salem (13-13)
Class 4 District 9 
7
Class 4 District 9 Tournament, Washington Final (8)
4 Eldon (10-11)
Class 4 District 10 
10
5 Buffalo (4-22)
Class 4 District 10 
1
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
3 Bolivar (17-8)
Class 4 District 10 
5
6 Osage (4-21)
Class 4 District 10 
4
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
4 Mt. Vernon (14-13)
Class 4 District 11 
5
5 Aurora (10-15)
Class 4 District 11 
2
Class 4 District 11 Tournament, Hollister Final
3 Marshfield (12-15)
Class 4 District 11 
3
6 Reeds Spring (9-13)
Class 4 District 11 
2
Class 4 District 11 Tournament, Hollister Final
4 Seneca (9-19)
Class 4 District 12 
6
5 Nevada (9-17)
Class 4 District 12 
9
Class 4 District 12 Tournament, Seneca Final (11)
3 Cassville (15-12)
Class 4 District 12 
17
6 East Newton (7-19)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Tournament, Seneca Final (5)
4 Warrensburg (9-13)
Class 4 District 13 
6
5 Marshall (8-18)
Class 4 District 13 
2
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
3 Odessa (16-10)
Class 4 District 13 
7
6 Richmond (4-19)
Class 4 District 13 
2
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
2 Pleasant Hill (14-7)
Class 4 District 14 
18
7 Cristo Rey (3-8)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Tournament, Clinton Final
4 Ladue Horton Watkins (14-9)
Class 5 District 4 
5
5 Webster Groves (9-17)
Class 5 District 4 
14
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
3 St. Louis University (14-9)
Class 5 District 4 
12
6 Gateway (9-2)
Class 5 District 4 
0
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
4 Timberland (17-12)
Class 5 District 8 
5
5 Troy Buchanan (9-19)
Class 5 District 8 
0
Class 5 District 8 Tournament, Wentzville Final
3 Francis Howell (21-11)
Class 5 District 8 
16
6 Hannibal (4-17)
Class 5 District 8 
3
Class 5 District 8 Tournament, Wentzville Final
4 Battle (12-12-1)
Class 5 District 9 
6
5 Hickman (9-19)
Class 5 District 9 
9
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
3 Jefferson City (18-11)
Class 5 District 9 
11
6 Camdenton (8-14)
Class 5 District 9 
1
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
4 Hillcrest (8-22)
Class 5 District 10 
1
5 Waynesville (7-16)
Class 5 District 10 
11
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
3 Rolla (15-11)
Class 5 District 10 
14
6 Central (Springfield) (6-20)
Class 5 District 10 
2
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
4 Nixa (12-15)
Class 5 District 11 
1
5 Glendale (12-13)
Class 5 District 11 
2
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Ozark (18-9)
Class 5 District 11 
15
7 West Plains (9-11)
Class 5 District 11 
2
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
3 Branson (13-12)
Class 5 District 11 
10
6 Parkview (14-14)
Class 5 District 11 
2
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
4 Carthage (14-17)
Class 5 District 12 
8
5 Neosho (19-9)
Class 5 District 12 
9
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
3 Joplin (16-15)
Class 5 District 12 
4
6 McDonald County (14-15)
Class 5 District 12 
2
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
4 Lee's Summit West (12-16)
Class 5 District 13 
6
5 Grandview (13-12)
Class 5 District 13 
0
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
William Chrisman (8-20)
Class 5 District 15 
Districts (TBA, MO)
 
TBA, MO TBD
Pattonville (9-8)
Class 5 District 7 
Parkway Central (7-13)
Class 5 District 5 
Chesterfield TBD



Processing. Please wait.