2019-2020 Girls Basketball



No Games for Chamois High School on this date.
1 South Holt (19-5)
Class 1 District 15 
1
8 Union Star (2-20)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, King City Forfeit
Rich Hill (8-17)
Class 1 District 6 
51
Appleton City (12-12)
Class 1 District 6 
53
Appleton City Final
Adrian (23-2)
Class 2 District 14 
58
Archie (18-6)
Class 2 District 14 
42
Archie Final
Hurley (2-19)
Class 1 District 4 
35
Billings (14-11)
Class 2 District 11 
55
Billings Final
Duchesne (13-12)
Class 3 District 7 
50
Bishop DuBourg (6-15)
Class 3 District 5 
31
St. Louis Final
Barstow (7-14)
Class 3 District 15 
12
Bishop Ward (Kansas City, KS)
 
72
Kansas City, KS Final
Southern Boone (20-4)
Class 3 District 9 
55
Boonville (20-3)
Class 4 District 10 
66
Boonville Final
Clopton (18-6)
Class 2 District 5 
44
Bowling Green (10-14)
Class 3 District 8 
17
Bowling Green Final
Carl Junction (22-0)
Class 4 District 12 
80
Branson (15-10)
Class 5 District 11 
45
Branson Final
Bevier (3-20)
Class 1 District 11 
30
Brashear (12-11)
Class 1 District 11 
56
Brashear Final
Butler (17-8)
Class 3 District 10 
60
Buffalo (8-16)
Class 3 District 10 
58
Buffalo Final
Hogan Prep Academy Charter (7-14)
Class 3 District 15 
38
Capital City High (7-16)
Class 4 District 10 
46
Jefferson City Final
Hale with Bosworth (6-17)
Class 1 District 12 
17
Carrollton (16-8)
Class 3 District 14 
52
Carrollton Final
Northeast Vernon County (10-12)
Class 1 District 6 
45
Chilhowee (9-14)
Class 1 District 8 
36
Chilhowee Final
Cameron (15-9)
Class 3 District 16 
45
Chillicothe (17-7)
Class 3 District 14 
53
Chillicothe Final
Centralia (10-15)
Class 3 District 13 
30
Clark County (17-8)
Class 3 District 13 
52
Kahoka Final
Union Star (2-20)
Class 1 District 15 
14
DeKalb (14-10)
Class 1 District 15 
50
Dekalb Final
Collegiate School of Med-Bio Science (6-12)
Class 3 District 7 
39
DeSoto (8-17)
Class 4 District 2 
60
Desoto Final
St. Dominic (11-13)
Class 4 District 7 
41
Father Tolton Regional Catholic (6-15)
Class 3 District 9 
24
Columbia Final
Marquette (14-8)
Class 5 District 3 
54
Francis Howell (6-18)
Class 5 District 8 
34
Marquette Tournament,  Final
Ft. Zumwalt West (11-12)
Class 5 District 7 
40
Francis Howell Central (21-2)
Class 5 District 7 
45
St. Charles Final
Ft. Zumwalt South (12-11)
Class 5 District 7 
53
Ft. Zumwalt East (16-7)
Class 4 District 7 
71
St. Peters Final
Hannibal (16-8)
Class 4 District 8 
51
Fulton (6-16)
Class 4 District 8 
39
Fulton Final
Kirkwood (20-4)
Class 5 District 4 
40
Hazelwood Central (16-9)
Class 5 District 5 
64
St. Louis Final
Summit Christian Academy (14-9)
Class 3 District 15 
53
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
41
Olathe, KS Final
Marion County (8-15)
Class 1 District 11 
60
Higbee (8-16)
Class 1 District 10 
46
Higbee Final
Francis Howell (6-18)
Class 5 District 8 
36
Holt (15-8)
Class 5 District 8 
43
Wentzville Final
University Academy Charter (6-17)
Class 3 District 15 
32
Kansas City Christian (Prairie Village , KS)
 
28
Prairie Village , KS Final
Smithville (16-8)
Class 4 District 16 
36
Kearney (22-1)
Class 4 District 16 
48
Kearney Final
Harrisburg (8-15)
Class 2 District 8 
38
Knox County (7-17)
Class 2 District 6 
41
Edina Final
Lindbergh (9-14)
Class 5 District 2 
29
Ladue Horton Watkins (19-4)
Class 4 District 5 
71
St. Louis Final
Nerinx Hall (16-8)
Class 5 District 4 
45
Lafayette (Wildwood) (7-15)
Class 5 District 3 
34
Wildwood Final
Holden (11-13)
Class 3 District 15 
40
Lafayette County (12-13)
Class 3 District 14 
57
Higginsville Final
Liberal (5-19)
Class 1 District 5 
35
Lakeland (12-13)
Class 2 District 13 
60
Deepwater Final
Raymore-Peculiar (9-14)
Class 5 District 13 
39
Lee's Summit West (16-5)
Class 5 District 13 
51
Lee's Summit Final
Liberty (23-0)
Class 5 District 15 
31
Liberty North (16-8)
Class 5 District 15 
26
Liberty Final
Sweet Springs with Malta Bend (9-13)
Class 2 District 14 
37
Lone Jack (5-10)
Class 2 District 14 
41
Lone Jack Final
Christian (1-17)
Class 3 District 8 
7
Lutheran St. Charles (20-4)
Class 3 District 8 
63
St. Peters Final
Louisiana (0-21)
Class 2 District 5 
26
Mark Twain (10-14)
Class 2 District 5 
53
Center Final
Clayton (11-11)
Class 4 District 5 
1
McCluer (0-17)
Class 4 District 7 
0
Florissant Forfeit
Green City (23-1)
Class 1 District 12 
73
Meadville (19-4)
Class 1 District 12 
62
Meadville Final
Ridgeway with Cainsville (2-17)
Class 1 District 14 
35
Mercer (14-10)
Class 1 District 14 
67
Mercer Final
Moberly (10-12)
Class 4 District 8 
27
Mexico (17-5)
Class 4 District 8 
31
Mexico Final
Ballard (5-19)
Class 1 District 6 
53
Miami (0-21)
Class 1 District 6 
42
Amoret Final
Osceola (17-7)
Class 2 District 13 
49
Midway (17-8)
Class 2 District 14 
46
Cleveland Final
Macon (20-4)
Class 3 District 13 
62
Monroe City (15-10)
Class 3 District 13 
53
Monroe City Final
Northeast (Cairo) (16-9)
Class 1 District 10 
60
New Franklin (15-10)
Class 2 District 7 
38
New Franklin Final
Jennings (13-10)
Class 4 District 6 
38
Northwest (Cedar Hill) (4-20)
Class 5 District 1 
33
Cedar Hill Final
Harrisonville (5-17)
Class 4 District 13 
49
Oak Grove (7-14)
Class 4 District 14 
39
Oak Grove Final
Highland (9-13)
Class 3 District 13 
55
Palmyra (20-3)
Class 3 District 13 
74
Palmyra Final
Canton (14-10)
Class 1 District 11 
47
Paris with Faith Walk (13-11)
Class 2 District 5 
51
Paris Final 1 OT
McCluer North (6-12)
Class 5 District 5 
47
Parkway South (9-15)
Class 5 District 3 
42
Manchester Final
Marquette (14-8)
Class 5 District 3 
45
Pattonville (10-13)
Class 5 District 6 
31
Maryland Heights Final
South Harrison (1-20)
Class 2 District 15 
19
Plattsburg (11-12)
Class 2 District 15 
50
Plattsburg Final
Ritenour (2-20)
Class 5 District 5 
25
Rockwood Summit (21-2)
Class 4 District 4 
61
Fenton Final
William Chrisman (13-10)
Class 5 District 15 
63
Ruskin (2-21)
Class 4 District 13 
38
Kansas City Final
Lebanon (17-8)
Class 5 District 10 
68
Salem (16-9)
Class 4 District 9 
64
Salem Final
Fayette (8-15)
Class 2 District 7 
50
Schuyler County (17-8)
Class 2 District 6 
63
Queen City Final
Parkway West (8-14)
Class 5 District 3 
52
Seckman (13-8)
Class 5 District 1 
63
Imperial Final
Madison (10-13)
Class 1 District 10 
43
Slater (6-16)
Class 2 District 7 
35
Slater Final
Nevada (19-4)
Class 4 District 13 
66
Smith-Cotton (10-12)
Class 5 District 9 
34
Sedalia Final
Stover (19-6)
Class 2 District 7 
65
Smithton (9-14)
Class 2 District 7 
25
Smithton Final
Northeast (Kansas City) HS (5-11)
Class 4 District 15 
36
Southeast (15-6)
Class 3 District 15 
46
Kansas City Final
St. Francis Borgia (14-8)
Class 4 District 4 
38
St. Charles (8-15)
Class 4 District 7 
27
St. Charles Final
Ft. Zumwalt North (17-5)
Class 5 District 7 
53
Timberland (7-16)
Class 5 District 8 
29
Wentzville Final
Penney (19-4)
Class 2 District 15 
34
Trenton (13-11)
Class 3 District 14 
26
Trenton Final
Francis Howell North (4-18)
Class 5 District 6 
40
Troy Buchanan (14-9)
Class 5 District 8 
71
Troy Final
Riverview Gardens (5-12)
Class 4 District 6 
34
University City (11-14)
Class 4 District 5 
49
St. Louis Final
Excelsior Springs (6-14)
Class 4 District 15 
28
Warrensburg (15-6)
Class 4 District 13 
55
Warrensburg Final
St. Charles West (14-9)
Class 4 District 7 
39
Warrenton (13-8)
Class 4 District 8 
32
Warrenton Final
Liberty (Wentzville) (13-11)
Class 5 District 8 
53
Washington (2-22)
Class 4 District 4 
33
Washington Final
Parkway North (17-8)
Class 4 District 7 
40
Webster Groves (15-9)
Class 5 District 4 
47
Webster Groves Final
Joplin (3-20)
Class 5 District 12 
36
Willard (16-8)
Class 5 District 12 
56
Willard Final
Tipton (20-5)
Class 2 District 7 
87
Windsor (6-18)
Class 2 District 14 
28
Windsor Final
Bayless (5-19)
Class 3 District 5 
40
Windsor (Imperial) (7-9)
Class 4 District 3 
60
Imperial Final
Lighthouse Sr.
 
Heartland (Bethel) Sr.
 
Bethel 5:30 PM
Battle (7-14)
Class 5 District 9 
Jefferson City (20-2)
Class 5 District 9 
Jefferson City TBD
Cainsville
 
Mercer (14-10)
Class 1 District 14 
Mercer 6:00 PM



Processing. Please wait.