2013-2014 Boys Basketball


Niangua (19-7)
Class 1 District 4 
66
Eminence (19-10)
Class 1 District 3 
63
Class 1 State Tournament, Cabool Final 1 OT
Wellington-Napoleon (19-9)
Class 1 District 13 
56
North Andrew (23-6)
Class 1 District 14 
40
Class 1 State Tournament, Liberty Final
Stanberry (25-1)
Class 1 District 15 
48
Rock Port (19-8)
Class 1 District 16 
35
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
Macks Creek (23-5)
Class 1 District 6 
63
Fair Play (13-15)
Class 1 District 5 
59
Class 1 State Tournament, Springfield Final 1 OT
Pilot Grove (22-5)
Class 1 District 8 
68
Drexel (19-9)
Class 1 District 7 
55
Class 1 State Tournament, Sedalia Final
Marion County (18-7)
Class 1 District 10 
45
Community (19-10)
Class 1 District 9 
51
Class 1 State Tournament, Sturgeon Final
Tina-Avalon (17-13)
Class 1 District 12 
25
Meadville (23-3)
Class 1 District 11 
68
Class 1 State Tournament, Chillicothe Final
1 Farmington (18-9)
Class 4 District 2 
81
5 North County (9-21)
Class 4 District 2 
48
Class 4 District 2 Tournament, Potosi Final
2 Central (Park Hills) (20-8)
Class 4 District 2 
67
3 Potosi (16-11)
Class 4 District 2 
58
Class 4 District 2 Tournament, Potosi Final
1 Affton (20-5)
Class 4 District 3 
57
4 Hillsboro (16-12)
Class 4 District 3 
54
Class 4 District 3 Tournament, Hillsboro Final
2 Festus (16-9)
Class 4 District 3 
83
3 Lutheran South (15-12)
Class 4 District 3 
86
Class 4 District 3 Tournament, Hillsboro Final
4 Roosevelt (11-13)
Class 4 District 4 
42
5 Bishop DuBourg (11-11)
Class 4 District 4 
60
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
3 St. Mary's (St. Louis) (10-11)
Class 4 District 4 
81
6 Battle (5-19)
Class 4 District 4 
78
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final 1 OT
4 Confluence Prep Academy Charter (9-13)
Class 4 District 5 
49
5 Vashon (5-13)
Class 4 District 5 
59
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
3 Soldan International Studies (11-13)
Class 4 District 5 
83
6 McCluer South-Berkeley (5-13)
Class 4 District 5 
64
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 Westminster Christian Academy (15-10)
Class 4 District 6 
77
5 University City (9-16)
Class 4 District 6 
73
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
3 Normandy Collaborative (13-13)
Class 4 District 6 
66
6 Clayton (8-16)
Class 4 District 6 
53
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Duchesne (22-3)
Class 4 District 7 
61
4 Hannibal (16-10)
Class 4 District 7 
28
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
2 St. Charles (22-4)
Class 4 District 7 
50
3 St. Charles West (16-8)
Class 4 District 7 
44
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
4 Kirksville (15-9)
Class 4 District 8 
57
5 Marshall (10-16)
Class 4 District 8 
64
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
3 Moberly (18-7)
Class 4 District 8 
66
6 Fulton (6-20)
Class 4 District 8 
53
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
4 St. Clair (8-18)
Class 4 District 9 
53
5 Union (9-16)
Class 4 District 9 
48
Class 4 District 9 Tournament, Washington Final
3 Sullivan (21-5)
Class 4 District 9 
58
6 Owensville (1-23)
Class 4 District 9 
38
Class 4 District 9 Tournament, Washington Final
4 Salem (12-14)
Class 4 District 10 
55
5 Eldon (11-14)
Class 4 District 10 
70
Class 4 District 10 Tournament, Bolivar Final
3 Marshfield (14-12)
Class 4 District 10 
72
6 Buffalo (1-23)
Class 4 District 10 
30
Class 4 District 10 Tournament, Bolivar Final
4 Monett (7-19)
Class 4 District 12 
39
5 Webb City (7-18)
Class 4 District 12 
41
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
3 Carthage (8-18)
Class 4 District 12 
48
6 Nevada (8-16)
Class 4 District 12 
50
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
4 Odessa (12-14)
Class 4 District 13 
56
5 Oak Grove (10-15)
Class 4 District 13 
55
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final 1 OT
3 Pleasant Hill (15-11)
Class 4 District 13 
66
6 Clinton (4-21)
Class 4 District 13 
50
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final
4 Excelsior Springs (4-19)
Class 4 District 15 
74
5 Northeast (Kansas City) HS (6-16)
Class 4 District 15 
69
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final 1 OT
3 Van Horn (8-15)
Class 4 District 15 
62
6 East (Kansas City) (9-14)
Class 4 District 15 
67
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final 1 OT
4 Fox (8-15-1)
Class 5 District 1 
54
5 Seckman (9-16)
Class 5 District 1 
46
Class 5 District 1 Tournament, Imperial Final
1 Christian Brothers College (20-7)
Class 5 District 3 
78
5 Parkway North (12-14)
Class 5 District 3 
49
Class 5 District 3 Tournament, Creve Coeur Final
2 Parkway Central (16-8)
Class 5 District 3 
56
6 DeSmet (8-18)
Class 5 District 3 
38
Class 5 District 3 Tournament, Creve Coeur Final
1 Webster Groves (23-4)
Class 5 District 4 
62
4 Mehlville (11-18)
Class 5 District 4 
36
Class 5 District 4 Tournament, Kirkwood Final
2 Kirkwood (20-7)
Class 5 District 4 
58
3 Vianney (13-11)
Class 5 District 4 
44
Class 5 District 4 Tournament, Kirkwood Final
4 Timberland (10-15)
Class 5 District 5 
83
5 Troy Buchanan (6-20)
Class 5 District 5 
84
Class 5 District 5 Tournament, Troy Final 1 OT
4 Francis Howell Central (13-13)
Class 5 District 6 
55
5 Ft. Zumwalt East (2-21)
Class 5 District 6 
47
Class 5 District 6 Tournament, St. Peters Final
1 Hazelwood Central (22-5)
Class 5 District 7 
76
5 McCluer (4-20)
Class 5 District 7 
34
Class 5 District 7 Tournament, St. Louis Final
2 McCluer North (17-7)
Class 5 District 7 
49
3 Hazelwood East (15-12)
Class 5 District 7 
41
Class 5 District 7 Tournament, St. Louis Final
1 Chaminade College Prep (21-1)
Class 5 District 8 
85
4 Ritenour (14-11)
Class 5 District 8 
67
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
2 Ladue Horton Watkins (19-5)
Class 5 District 8 
61
3 St. Louis University (15-11)
Class 5 District 8 
48
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Hickman (23-2)
Class 5 District 9 
60
4 Camdenton (15-13)
Class 5 District 9 
59
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final 1 OT
2 Rock Bridge (20-4)
Class 5 District 9 
62
3 Jefferson City (15-11)
Class 5 District 9 
74
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Waynesville (23-2)
Class 5 District 10 
63
4 Lebanon (10-16)
Class 5 District 10 
36
Class 5 District 10 Tournament, Cedar Hill Final
2 Rolla (16-12)
Class 5 District 10 
53
3 Washington (16-10)
Class 5 District 10 
81
Class 5 District 10 Tournament, Cedar Hill Final
1 Willard (19-6)
Class 5 District 12 
58
5 Neosho (5-21)
Class 5 District 12 
23
Class 5 District 12 Tournament, Willard Final
2 Parkview (13-11)
Class 5 District 12 
42
3 Central (Springfield) (9-16)
Class 5 District 12 
28
Class 5 District 12 Tournament, Willard Final
1 Blue Springs South (22-4)
Class 5 District 13 
52
5 Blue Springs (14-12)
Class 5 District 13 
47
Class 5 District 13 Tournament, Raytown Final
2 Lee's Summit (18-7)
Class 5 District 13 
67
3 Raytown (19-7)
Class 5 District 13 
54
Class 5 District 13 Tournament, Raytown Final
4 Staley (13-12)
Class 5 District 15 
62
5 Central (St. Joseph) (3-21)
Class 5 District 15 
49
Class 5 District 15 Tournament, Kansas City Final
3 Oak Park (12-13)
Class 5 District 15 
50
6 North Kansas City (3-23)
Class 5 District 15 
38
Class 5 District 15 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.