2013-2014 Boys Basketball


Scott County Central (25-5)
Class 1 District 2 
64
Niangua (19-8)
Class 1 District 4 
39
Class 1 State Tournament, Dexter Final
Wellington-Napoleon (19-10)
Class 1 District 13 
47
Stanberry (26-1)
Class 1 District 15 
51
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
Pilot Grove (22-6)
Class 1 District 8 
54
Macks Creek (24-5)
Class 1 District 6 
74
Class 1 State Tournament, Clinton Final
Meadville (24-3)
Class 1 District 11 
34
Community (19-11)
Class 1 District 9 
32
Class 1 State Tournament, Kirksville Final
Thayer (28-3)
Class 2 District 2 
46
Advance (22-10)
Class 2 District 3 
45
Class 2 State Tournament, Farmington Final
Sacred Heart (29-0)
Class 2 District 14 
64
West Platte (28-2)
Class 2 District 15 
61
Class 2 State Tournament, Independence Final
Father Tolton Regional Catholic (20-8)
Class 2 District 7 
66
Canton (28-1)
Class 2 District 5 
72
Class 2 State Tournament, Moberly Final
Iberia (28-1)
Class 2 District 9 
51
Crane (26-4)
Class 2 District 11 
50
Class 2 State Tournament, Springfield Final
College Preparatory (27-4)
Class 3 District 3 
66
Charleston (22-8)
Class 3 District 1 
60
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Summit Christian Academy (24-6)
Class 3 District 14 
53
Barstow (26-2)
Class 3 District 15 
69
Class 3 State Tournament, Independence Final
Cardinal Ritter (25-5)
Class 3 District 5 
61
Eugene (25-2)
Class 3 District 8 
53
Class 3 State Tournament, Moberly Final
Strafford (26-4)
Class 3 District 11 
63
Hartville (26-3)
Class 3 District 10 
62
Class 3 State Tournament, Springfield Final
1 Jennings (17-7)
Class 4 District 5 
56
2 Miller Career Academy (18-8)
Class 4 District 5 
47
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 MICDS (17-9)
Class 4 District 6 
57
3 Normandy Collaborative (15-13)
Class 4 District 6 
62
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Pacific (21-6)
Class 4 District 9 
66
2 St. Francis Borgia (19-8)
Class 4 District 9 
69
Class 4 District 9 Tournament, Washington Final 1 OT
1 Hillcrest (18-9)
Class 4 District 10 
73
3 Marshfield (16-12)
Class 4 District 10 
75
Class 4 District 10 Tournament, Bolivar Final
1 Republic (23-4)
Class 4 District 11 
54
2 Logan-Rogersville (18-8)
Class 4 District 11 
36
Class 4 District 11 Tournament, Republic Final
1 Carl Junction (19-9)
Class 4 District 12 
69
2 McDonald County (13-15)
Class 4 District 12 
48
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
1 Lincoln College Prep (23-4)
Class 4 District 15 
50
2 Liberty North (17-10)
Class 4 District 15 
53
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Jackson (24-5)
Class 5 District 1 
51
2 Oakville (20-7)
Class 5 District 1 
47
Class 5 District 1 Tournament, Imperial Final
1 Ft. Zumwalt South (22-5)
Class 5 District 6 
55
2 Ft. Zumwalt North (18-9)
Class 5 District 6 
54
Class 5 District 6 Tournament, St. Peters Final
1 Hazelwood Central (23-5)
Class 5 District 7 
56
2 McCluer North (17-8)
Class 5 District 7 
54
Class 5 District 7 Tournament, St. Louis Final
1 Kickapoo (21-6)
Class 5 District 11 
69
2 Nixa (22-5)
Class 5 District 11 
82
Class 5 District 11 Tournament, Ozark Final
1 Park Hill South (21-6)
Class 5 District 15 
41
2 Park Hill (14-13)
Class 5 District 15 
42
Class 5 District 15 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.