2014-2015 Fall Season Softball


1 Naylor (17-9)
Class 1 District 1 
5
5 Oran (6-16)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
2 Van Buren (15-7)
Class 1 District 1 
0
3 Chaffee (9-12)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
1 Atlanta (11-8)
Class 1 District 11 
1
5 North Shelby (7-13)
Class 1 District 11 
9
Class 1 District 11 Tournament, LaPlata Final
2 Marion County (9-9)
Class 1 District 11 
2
3 Macon County with Bucklin (12-4)
Class 1 District 11 
4
Class 1 District 11 Tournament, LaPlata Final
1 Knox County (19-3)
Class 1 District 12 
4
4 Schuyler County (14-10)
Class 1 District 12 
3
Class 1 District 12 Tournament, Edina Final (10)
2 Canton (17-6)
Class 1 District 12 
11
3 Scotland County (9-9)
Class 1 District 12 
6
Class 1 District 12 Tournament, Edina Final
1 North Harrison (20-2)
Class 1 District 15 
8
4 Albany (7-15)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Eagleville Final
2 Princeton (13-8)
Class 1 District 15 
3
3 Mercer (9-7)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Eagleville Final
1 Jefferson (Conception) with South Nodaway (19-7)
Class 1 District 16 
5
4 North Andrew (11-11)
Class 1 District 16 
4
Class 1 District 16 Tournament, Conception Jct. Final
2 Stanberry (18-5)
Class 1 District 16 
10
3 South Nodaway (10-9)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Conception Jct. Final
1 Kelly (22-5)
Class 2 District 1 
0
2 Portageville (20-6)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Tournament, Puxico Final
1 Highland (23-4)
Class 2 District 12 
7
5 Clark County (11-14)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Tournament, Lewistown Final
2 Palmyra (11-10)
Class 2 District 12 
1
3 South Shelby (11-14)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Lewistown Final
1 Trenton (18-5)
Class 2 District 16 
4
4 Marceline (9-16)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Tournament, Trenton Final
2 Brookfield (18-6)
Class 2 District 16 
4
3 Putnam County (14-13)
Class 2 District 16 
3
Class 2 District 16 Tournament, Trenton Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (19-7)
Class 3 District 1 
7
4 Perryville (7-18)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
2 Ste. Genevieve (13-11)
Class 3 District 1 
0
3 Sikeston (15-13)
Class 3 District 1 
4
Class 3 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 Westminster Christian Academy (11-4)
Class 3 District 6 
5
4 St. Charles (7-14)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
2 Duchesne (14-6)
Class 3 District 6 
10
3 Orchard Farm (16-6)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Logan-Rogersville (18-9)
Class 3 District 11 
0
3 Marshfield (20-6)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Tournament, Reeds Spring Final
1 Logan-Rogersville (18-9)
Class 3 District 11 
11
5 Hillcrest (4-25)
Class 3 District 11 
2
Class 3 District 11 Tournament, Reeds Spring Final
2 West Plains (21-7)
Class 3 District 11 
5
3 Marshfield (20-6)
Class 3 District 11 
10
Class 3 District 11 Tournament, Reeds Spring Final
1 Monett (23-3)
Class 3 District 12 
10
2 Seneca (15-9)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Monett Final
1 Monett (23-3)
Class 3 District 12 
6
4 East Newton (11-8)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Monett Final
2 Seneca (15-9)
Class 3 District 12 
8
3 Carl Junction (16-9)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Monett Final
1 Seckman (19-5)
Class 4 District 1 
10
4 Hillsboro (8-16)
Class 4 District 1 
6
Class 4 District 1 Tournament, Imperial Final
1 Blue Springs (28-1)
Class 4 District 9 
6
4 Rock Bridge (12-14)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Columbia Final
2 Hickman with Columbia Independent (17-5)
Class 4 District 9 
3
3 Blue Springs South (16-9)
Class 4 District 9 
2
Class 4 District 9 Tournament, Columbia Final (9)
Glendale (0-26)
Class 4 District 11 
5
Central (Springfield) (11-8)
Class 4 District 10 
6
Springfield Final
Lindbergh (7-16)
Class 4 District 2 
DISTRICTS (TBA, MO)
 
TBA TBD
Washington (11-14)
Class 4 District 4 
Lafayette (Wildwood) (16-3)
Class 4 District 4 
Ballwin TBD
Riverview Gardens (4-6)
Class 3 District 5 
Normandy Collaborative (2-5)
Class 3 District 5 
St. Louis 4:00 PM



Processing. Please wait.