2011-2012 Fall Season Softball


1 Walnut Grove (20-6)
Class 1 District 3 
13
2 Dadeville (11-12)
Class 1 District 3 
3
Class 1 District 3 Tournament, Halfway Final
1 Pilot Grove (12-10)
Class 1 District 7 
0
2 New Franklin (13-13)
Class 1 District 7 
2
Class 1 District 7 Tournament, New Franklin Final
1 La Plata (17-5)
Class 1 District 12 
5
2 Bevier (10-6)
Class 1 District 12 
7
Class 1 District 12 Tournament, LaPlata Final
3 Southwest (Livingston County) (10-6)
Class 1 District 13 
2
4 Polo (10-16)
Class 1 District 13 
14
Class 1 District 13 Tournament, Ludlow Final
1 King City with Union Star (18-6)
Class 1 District 14 
5
2 DeKalb (14-13)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Tournament, Rosendale Final
1 Jefferson (Conception) with South Nodaway (24-3)
Class 1 District 15 
8
2 Stanberry (15-7)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Stanberry Final
1 Scott City (13-11)
Class 2 District 2 
3
2 St. Pius X (Festus) (15-9)
Class 2 District 2 
4
Class 2 District 2 Tournament, Festus Final
1 Palmyra (25-2)
Class 2 District 6 
12
3 Elsberry (15-9)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Monroe City Final
1 Marionville (15-9)
Class 2 District 9 
11
6 Conway (11-16)
Class 2 District 9 
1
Class 2 District 9 Tournament, Ash Grove Final
1 Pleasant Hope (24-0)
Class 2 District 11 
11
2 Lamar (14-8)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Tournament, Pleasant Hope Final
1 Brookfield (18-9)
Class 2 District 13 
4
2 Salisbury (16-10)
Class 2 District 13 
3
Class 2 District 13 Tournament, Higginsville Final
1 Highland (16-5)
Class 2 District 14 
2
3 South Shelby (14-11)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Shelbina Final
1 Trenton (25-2)
Class 2 District 15 
0
3 Penney (21-5)
Class 2 District 15 
1
Class 2 District 15 Tournament, Maysville Final
1 North Platte (19-3)
Class 2 District 16 
5
2 West Platte (17-8)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Plattsburg Final
1 Centralia (24-2-1)
Class 3 District 7 
3
3 Kirksville (20-9)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, Moberly Final
1 Warrenton (17-8)
Class 3 District 8 
4
2 Southern Boone (19-5)
Class 3 District 8 
6
Class 3 District 8 Tournament, Fulton Final
1 Reeds Spring (17-11)
Class 3 District 10 
8
3 Ava (17-7)
Class 3 District 10 
6
Class 3 District 10 Tournament, Ava Final
1 Nevada (20-5)
Class 3 District 11 
4
3 Bolivar (18-11)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Tournament, Bolivar Final
1 Platte County (17-10)
Class 3 District 15 
1
3 Liberty North (16-13)
Class 3 District 15 
3
Class 3 District 15 Tournament, Platte City Final
1 Chillicothe (21-3)
Class 3 District 16 
3
2 Benton (21-7)
Class 3 District 16 
2
Class 3 District 16 Tournament, St. Joseph Final (8)
1 Hillsboro (22-2)
Class 4 District 1 
10
3 Farmington (16-10)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Tournament, Hillsboro Final
1 Helias Catholic (22-4)
Class 4 District 9 
2
3 Jefferson City (20-7)
Class 4 District 9 
3
Class 4 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Belton (25-2)
Class 4 District 13 
3
3 Notre Dame de Sion (17-8)
Class 4 District 13 
1
Class 4 District 13 Tournament, Grandview Final



Processing. Please wait.