2011-2012 Fall Season Softball

Archie (14-5)
Class 2 District 12 
6
Adrian (7-12)
Class 2 District 12 
0
Adrian Final
Windsor (Imperial) (9-9)
Class 3 District 2 
14
Affton (7-15)
Class 3 District 3 
3
St. Louis Final
Fort Osage (11-15-1)
Class 4 District 15 
2
Belton (22-2)
Class 4 District 13 
8
Belton Final
Lift for Life Academy Charter (1-5)
Class 2 District 5 
33
Brentwood (6-4)
Class 2 District 5 
30
Brentwood Final
Lift for Life Academy Charter (1-5)
Class 2 District 5 
7
Brentwood (6-4)
Class 2 District 5 
17
Brentwood Final
Sherwood (5-8)
Class 2 District 12 
19
Butler (8-12)
Class 2 District 12 
13
Butler Final
Bolivar (16-9)
Class 3 District 11 
6
Camdenton (9-15)
Class 4 District 9 
0
Camdenton Final
Diamond (7-19)
Class 2 District 10 
0
Carl Junction (15-10)
Class 3 District 12 
13
Carl Junction Final
Marionville (13-9)
Class 2 District 9 
16
Central (Springfield) (5-9)
Class 4 District 10 
0
Springfield Final
Boonville (10-10)
Class 3 District 13 
0
Centralia (22-2-1)
Class 3 District 7 
11
Centralia Final
Hermitage (7-17)
Class 1 District 5 
1
Climax Springs (3-12)
Class 1 District 5 
0
Climax Springs Forfeit
St. Joseph's Academy (13-9-1)
Class 4 District 5 
10
Cor Jesu Academy (13-9)
Class 4 District 2 
2
St. Louis Final
Newburg (10-7)
Class 1 District 4 
4
Cuba (11-7)
Class 2 District 4 
8
Cuba Final
Savannah (10-14)
Class 3 District 16 
13
DeKalb (12-12)
Class 1 District 14 
14
Dekalb Final (8)
Perryville (15-7)
Class 3 District 1 
8
Delta (4-15)
Class 1 District 1 
4
Delta Final
Washington (10-13)
Class 4 District 3 
5
Duchesne (3-20)
Class 3 District 6 
1
St. Charles Final
DeSoto (13-10)
Class 3 District 2 
8
Farmington (14-9)
Class 4 District 1 
9
Farmington Final
Madison (5-12)
Class 1 District 9 
4
Fayette (5-15)
Class 2 District 13 
1
Fayette Final
Fox (6-13)
Class 4 District 2 
1
Ft. Zumwalt East (11-13)
Class 4 District 7 
2
St. Peters Final
Mercer (6-7)
Class 1 District 16 
13
Green City (5-6)
Class 1 District 12 
7
Green City Final
Wheatland (9-15)
Class 1 District 5 
10
Halfway (0-20)
Class 1 District 3 
6
Halfway Final
Mansfield (6-9)
Class 2 District 3 
9
Hartville (15-8)
Class 2 District 3 
6
Hartville Final
St. Francis Borgia (12-8)
Class 3 District 9 
20
Hermann (2-18)
Class 2 District 8 
0
Hermann Final
Union (11-10)
Class 3 District 9 
0
Hillsboro (20-2)
Class 4 District 1 
9
Hillsboro Final
Pleasant Hope (22-0)
Class 2 District 11 
16
Hollister (3-11)
Class 3 District 10 
0
Hollister Final
St. Charles (3-11)
Class 3 District 6 
5
Holt (19-4)
Class 4 District 8 
10
Wentzville Final
Laquey (11-11)
Class 2 District 4 
1
Iberia (12-9)
Class 2 District 8 
13
Iberia Final
Kelly (12-10)
Class 2 District 2 
0
Jackson (11-13)
Class 4 District 1 
10
Jackson Final
Normandy Collaborative (2-8)
Class 4 District 5 
26
Jennings (4-12-1)
Class 3 District 5 
22
St. Louis Final
Oak Park (11-13)
Class 4 District 16 
9
Kearney (12-15)
Class 4 District 16 
7
Kearney Final
Northwestern (Mendon) (9-9)
Class 1 District 8 
5
Keytesville (8-9)
Class 1 District 8 
7
Keytesville Final
Francis Howell (21-1)
Class 4 District 7 
6
Lafayette (Wildwood) (15-11)
Class 4 District 3 
3
Wildwood Final
Hillcrest (10-14)
Class 4 District 10 
0
Lebanon (11-7)
Class 4 District 10 
10
Lebanon Final
Blue Springs (18-8)
Class 4 District 14 
0
Lee's Summit (16-11)
Class 4 District 14 
7
Lee's Summit Final
Truman (20-7)
Class 4 District 15 
1
Lee's Summit North (21-7)
Class 4 District 14 
0
Lee's Summit Final
Conway (9-15)
Class 2 District 9 
7
Logan-Rogersville (8-17)
Class 3 District 11 
16
Rogersville Final
Clark County (12-11)
Class 2 District 14 
6
Louisiana (4-13)
Class 2 District 6 
4
Louisiana Final
Lutheran North (4-8)
Class 3 District 5 
0
Lutheran South (10-9)
Class 3 District 3 
17
St. Louis Final
Bishop DuBourg (7-13)
Class 3 District 3 
1
Lutheran St. Charles with Duchesne (4-9)
Class 3 District 6 
7
St. Peters Final
Stover (0-19)
Class 2 District 7 
1
Macks Creek (10-11)
Class 1 District 5 
17
Macks Creek Final
Northwest (Cedar Hill) (11-11)
Class 4 District 2 
4
Marquette (5-16)
Class 4 District 3 
3
Chesterfield Final
Hardin-Central (1-11)
Class 1 District 6 
2
Meadville (9-4)
Class 1 District 13 
363
Meadville Final
Hazelwood West (9-12)
Class 4 District 6 
5
Mehlville (5-14)
Class 4 District 2 
15
St. Louis Final
North Callaway (9-13)
Class 3 District 8 
5
Mexico (20-3)
Class 3 District 7 
8
Mexico Final
Penney (17-5)
Class 2 District 15 
10
Mid-Buchanan (14-12)
Class 2 District 16 
17
Faucett Final
Wheaton (2-12)
Class 1 District 3 
23
Miller (1-15)
Class 2 District 10 
7
Miller Final
Reeds Spring (15-11)
Class 3 District 10 
0
Monett (16-9)
Class 3 District 12 
1
Monett Final
California (12-10)
Class 3 District 13 
10
New Bloomfield (6-17)
Class 2 District 7 
8
New Bloomfield Final
Bourbon (1-17)
Class 2 District 4 
5
New Haven (7-15)
Class 1 District 10 
17
New Haven Final
East Newton (1-16)
Class 3 District 12 
1
Nixa (9-15)
Class 4 District 11 
10
Nixa Final
Worth County (1-17)
Class 1 District 15 
3
North Andrew (10-10)
Class 1 District 14 
10
Rosendale Final
Princeton (9-8)
Class 1 District 16 
19
North Harrison (15-7)
Class 1 District 15 
5
Eagleville Final
Marion County (2-16)
Class 1 District 11 
2
North Shelby (8-11)
Class 1 District 11 
4
Shelbyville Final
Prairie Home (4-13)
Class 1 District 7 
2
Otterville (7-12)
Class 1 District 6 
14
Otterville Final
Lindbergh (15-9)
Class 4 District 2 
6
Parkway West (6-14)
Class 4 District 3 
0
Ballwin Final
Hazelwood East (8-8)
Class 4 District 6 
0
Pattonville (8-7)
Class 4 District 6 
17
Maryland Heights Final
Cassville (14-11)
Class 3 District 12 
5
Pierce City (20-5)
Class 2 District 10 
6
Pierce City Final (9)
Smithville (15-11)
Class 3 District 15 
10
Pleasant Hill (14-7)
Class 3 District 14 
20
Pleasant Hill Final
East Carter (13-7)
Class 2 District 1 
6
Poplar Bluff (11-10)
Class 4 District 1 
10
Poplar Bluff Final
Sullivan (19-4)
Class 3 District 9 
14
Potosi (7-15)
Class 3 District 1 
0
Potosi Final
Glendale (2-23)
Class 4 District 11 
1
Republic (15-6)
Class 4 District 12 
11
Republic Final
Warsaw (16-8)
Class 2 District 12 
0
Rock Bridge (23-4)
Class 4 District 9 
10
Columbia Final
Parkway North (11-13)
Class 4 District 7 
5
Rockwood Summit (13-9)
Class 4 District 4 
12
Fenton Final
Gateway (2-3)
Class 4 District 4 
0
Roosevelt (4-5)
 
1
St. Louis Forfeit
Liberty (Mountain View) (14-7)
Class 3 District 10 
5
Salem (15-7)
Class 3 District 9 
11
Salem Final
Fair Grove (8-14)
Class 2 District 9 
2
Sarcoxie (17-5)
Class 2 District 10 
10
Sarcoxie Final
Scotland County (11-6)
Class 1 District 11 
2
Schuyler County (15-7)
Class 2 District 14 
3
Queen City Final
Neosho (13-11)
Class 4 District 12 
13
Seneca (11-12)
Class 3 District 12 
2
Seneca Final
Gainesville (10-11)
Class 2 District 3 
12
Seymour (9-15)
Class 2 District 3 
5
Seymour Final
Wellsville-Middletown (6-15)
Class 1 District 10 
2
Silex (15-4)
Class 1 District 10 
12
Silex Final
Marshfield (16-6)
Class 3 District 11 
3
Skyline (13-13)
Class 2 District 11 
1
Urbana Final
Walnut Grove (18-6)
Class 1 District 3 
13
Sparta (10-8)
Class 2 District 9 
1
Sparta Final
Festus (16-5)
Class 3 District 2 
30
St. Clair (5-16)
Class 3 District 9 
0
St. Clair Final
Villa Duchesne (6-8)
Class 3 District 4 
15
St. Elizabeth Academy (4-16)
Class 3 District 3 
0
St. Louis Final
O'Hara (3-20)
Class 3 District 14 
11
St. Pius X (Kansas City) (8-16)
Class 3 District 15 
13
Kansas City Final
St. James (6-12)
Class 3 District 9 
3
Steelville (4-10)
Class 2 District 4 
4
Steelville Final
Fair Play with Dadeville (6-15)
Class 1 District 3 
1
Stockton (13-5)
Class 2 District 11 
11
Stockton Final
Richland (4-14)
Class 2 District 4 
11
Stoutland (3-16)
Class 1 District 4 
4
Stoutland Final
Salisbury (14-9)
Class 2 District 13 
5
Sturgeon (18-6)
Class 1 District 9 
4
Sturgeon Final
Dora (16-6)
Class 1 District 2 
7
Thayer (6-10)
Class 2 District 1 
1
Thayer Final
Ft. Zumwalt North (17-6)
Class 4 District 8 
2
Timberland (15-7)
Class 4 District 8 
0
Wentzville Final (9)
Chillicothe (19-3)
Class 3 District 16 
5
Trenton (24-1)
Class 2 District 15 
4
Trenton Final
Rosati-Kain (10-8)
Class 4 District 5 
6
Trinity Catholic with Lutheran North (6-14)
Class 3 District 5 
2
St. Louis Final
Eldon (8-11)
Class 3 District 8 
22
Tuscumbia (5-18)
Class 1 District 4 
3
Tuscumbia Final
McCluer (6-13)
Class 4 District 6 
14
University City (9-10)
Class 4 District 5 
4
St. Louis Final
Hallsville (12-10)
Class 3 District 7 
7
Versailles (4-15)
Class 3 District 13 
2
Versailles Final
Linn (15-7)
Class 2 District 8 
0
Vienna (15-2)
Class 1 District 4 
6
Vienna Final
Clinton (9-10)
Class 3 District 13 
1
Warrensburg (16-8)
Class 3 District 13 
2
Warrensburg Final
Elsberry (13-8)
Class 2 District 6 
4
Warrenton (15-7)
Class 3 District 8 
10
Warrenton Final
Duchesne (3-20)
Class 3 District 6 
1
Washington (10-13)
Class 4 District 3 
5
Washington Final
Joplin (13-14)
Class 4 District 12 
9
Waynesville (7-16)
Class 4 District 10 
3
Waynesville Final
Marion C. Early (10-14)
Class 2 District 11 
3
Weaubleau (21-4)
Class 1 District 5 
10
Weaubleau Final
Kirkwood (6-12)
Class 4 District 4 
0
Webster Groves (18-6)
Class 4 District 4 
5
Webster Groves Final
Ava (14-6)
Class 3 District 10 
2
West Plains (18-7)
Class 4 District 11 
6
West Plains Final
Monroe City (14-11)
Class 2 District 6 
3
Westran (17-5)
Class 1 District 9 
4
Huntsville Final (9)
Park Hill (18-6)
Class 4 District 16 
13
William Chrisman (2-24)
Class 4 District 15 
1
Independence Final
Orchard Farm (12-6)
Class 3 District 6 
3
Winfield (16-7-1)
Class 3 District 6 
13
Winfield Final
Houston (8-9)
Class 2 District 3 
Bakersfield (16-3)
Class 1 District 2 
Bakersfield TBD
Raytown South (8-16-1)
Class 4 District 14 
Grandview (3-14)
Class 4 District 13 
Grandview TBD
Ft. Zumwalt West (19-5)
Class 4 District 8 
Hazelwood Central (5-6-1)
Class 4 District 6 
St. Louis TBD
Stewartsville with Osborn (11-9)
Class 1 District 14 
Lathrop (1-16)
Class 2 District 16 
Lathrop TBD
Stanberry (13-6)
Class 1 District 15 
Northeast Nodaway (0-14)
Class 1 District 15 
Ravenwood TBD
Parkway Central (2-16)
Class 4 District 7 
Pacific (11-9)
Class 4 District 3 
Pacific TBD
Norwood (15-8)
Class 1 District 2 
Plato (1-12)
Class 2 District 3 
Plato TBD
East Prairie (0-11)
Class 2 District 1 
St. Vincent (8-11)
Class 2 District 2 
Perryville TBD
Mark Twain (6-11)
Class 2 District 6 
Van-Far (8-13)
Class 2 District 6 
Vandalia TBD



Processing. Please wait.