2012-2013 Fall Season Softball


St. Francis Borgia (10-13)
Class 3 District 9 
7
Bishop DuBourg (7-14-1)
Class 3 District 3 
2
St. Louis Final
Southern Boone (20-6)
Class 3 District 10 
0
Blair Oaks (19-8)
Class 3 District 10 
10
Jefferson City Final
New Franklin (15-9)
Class 1 District 7 
0
Boonville (13-8)
Class 3 District 14 
10
Boonville Final
Mark Twain (16-8)
Class 2 District 12 
4
Canton (10-12)
Class 1 District 9 
5
Canton Final (8)
Fordland (1-17)
Class 2 District 4 
0
Central (Springfield) (12-3)
Class 4 District 10 
14
Springfield Final
East Prairie (3-9)
Class 2 District 1 
1
Chaffee (7-13)
Class 2 District 1 
12
Chaffee Final
Silex (19-1)
Class 1 District 8 
4
Christian (9-11)
Class 3 District 6 
0
O'fallon Final
Warsaw (4-18)
Class 2 District 13 
0
Eldon (12-7)
Class 3 District 10 
10
Eldon Final
Blair Oaks (19-8)
Class 3 District 10 
8
Eugene (7-13)
Class 2 District 13 
4
Eugene Final
Miller (2-13)
Class 1 District 3 
0
Fair Grove (11-10)
Class 2 District 7 
15
Fair Grove Final
Glasgow (8-9)
Class 1 District 11 
18
Fayette (4-16)
Class 2 District 14 
23
Fayette Final
Jackson (12-6)
Class 4 District 1 
9
Festus (20-2)
Class 3 District 2 
4
Festus Final
Conway (20-4)
Class 2 District 8 
15
Fordland (1-17)
Class 2 District 4 
0
Fordland Final
St. Charles West (3-21)
Class 3 District 6 
1
Francis Howell North (11-13)
Class 4 District 7 
9
St. Charles Final
Holt (16-9)
Class 4 District 8 
4
Ft. Zumwalt South (13-13)
Class 4 District 8 
10
St. Peters Final
Troy Buchanan (22-4)
Class 4 District 8 
17
Ft. Zumwalt West (9-9)
Class 4 District 8 
0
O'fallon Final
Metro (16-1)
Class 2 District 10 
15
Gateway (4-2)
Class 4 District 4 
1
St. Louis Final
Humansville (2-16)
Class 1 District 4 
5
Halfway (13-9)
Class 1 District 4 
8
Halfway Final
Palmyra (21-4)
Class 2 District 12 
17
Hannibal (7-14)
Class 4 District 8 
1
Hannibal Final
Hancock (8-8)
Class 3 District 2 
3
Herculaneum (5-13)
Class 2 District 10 
4
Herculaneum Final
South Shelby (8-15)
Class 2 District 12 
0
Highland (11-12)
Class 2 District 12 
8
Ewing Final
Willard (12-15)
Class 4 District 10 
8
Hillcrest (13-13)
Class 4 District 10 
2
Springfield Final
Stover (1-19)
Class 2 District 13 
0
Jamestown (13-5)
Class 1 District 7 
12
Jamestown Final
Bakersfield (6-12)
Class 1 District 2 
4
Koshkonong (5-10)
Class 1 District 2 
6
Koshkonong Final
Villa Duchesne (2-14)
Class 3 District 4 
0
Lutheran South (13-9)
Class 3 District 3 
15
St. Louis Final
Paris with Faith Walk (15-9)
Class 1 District 8 
23
Marion County (1-18)
Class 1 District 9 
8
Philadelphia Final
Linn County (11-7)
Class 1 District 10 
2
Meadville (14-7)
Class 1 District 12 
1
Meadville Final
Webster Groves (23-1)
Class 4 District 4 
7
Mehlville (13-10)
Class 4 District 2 
6
St. Louis Final (8)
Fair Play with Dadeville (6-11)
Class 1 District 4 
2
Montrose with Appleton City (7-8)
Class 1 District 5 
3
Montrose Final
Forsyth (10-10)
Class 2 District 4 
7
Mountain Grove (2-15)
Class 2 District 3 
4
Mountain Grove Final
Poplar Bluff (8-9)
Class 4 District 1 
7
Neelyville (9-8)
Class 1 District 1 
6
Neelyville Final
McCluer South-Berkeley (1-13)
Class 3 District 5 
4
Normandy Collaborative (1-8)
Class 4 District 5 
18
St. Louis Final
Fort Osage (11-10)
Class 4 District 15 
17
North Kansas City (4-20)
Class 4 District 16 
0
North Kansas City Final
Notre Dame de Sion (12-12)
Class 4 District 13 
14
Oak Grove (6-21)
Class 3 District 14 
8
Oak Grove Final
Lafayette (Wildwood) (16-7)
Class 4 District 3 
1
Oakville (20-3)
Class 4 District 2 
2
St. Louis Final
Higbee (0-14)
Class 1 District 11 
0
Otterville (9-10)
Class 1 District 7 
1
Otterville Forfeit
Ava (13-7)
Class 3 District 11 
19
Parkview (0-22)
Class 4 District 11 
3
Springfield Final
Kirkwood (8-16)
Class 4 District 4 
11
Pattonville (8-12)
Class 4 District 5 
2
Maryland Heights Final
Prairie Home (7-13)
Class 1 District 7 
8
Pilot Grove (9-12)
Class 1 District 7 
9
Pilot Grove Final
Richland (3-15)
Class 2 District 8 
14
Plato (0-19)
Class 2 District 3 
414
Plato Final
Laquey (9-14)
Class 2 District 8 
17
Plato (0-19)
Class 2 District 3 
1
Plato Final
North Andrew (8-3)
Class 1 District 14 
24
Plattsburg (6-12)
Class 2 District 16 
12
Plattsburg Final
Riverview Gardens (5-9)
Class 4 District 6 
0
Ritenour (11-8)
Class 4 District 5 
15
St. Louis Final
O'Hara (0-17)
Class 3 District 14 
3
Smith-Cotton (5-16)
Class 4 District 9 
14
Sedalia Final
O'Hara (0-17)
Class 3 District 14 
0
Smith-Cotton (5-16)
Class 4 District 9 
15
Sedalia Final
Duchesne (8-10)
Class 3 District 6 
1
St. Dominic (17-7)
Class 3 District 6 
8
O'fallon Final
Waynesville (15-7)
Class 4 District 10 
5
St. James (9-12)
Class 3 District 9 
1
St James Final
DeSoto (13-10)
Class 3 District 2 
4
St. Pius X (Festus) (16-4-1)
Class 3 District 2 
2
Festus Final
Pattonsburg (15-5)
Class 1 District 14 
1
Stewartsville with Osborn (9-11)
Class 1 District 13 
11
Stewartsville Final
Crocker (16-3)
Class 1 District 6 
17
Stoutland (5-14)
Class 1 District 6 
2
Stoutland Final
Alton (8-8)
Class 2 District 2 
4
Thayer (12-7)
Class 1 District 2 
7
Thayer Final
Christian (9-11)
Class 3 District 6 
1
Trinity Catholic with Lutheran North (6-15)
Class 3 District 5 
2
St. Louis Final
Jennings (6-11)
Class 3 District 5 
2
Valley Park (4-15)
Class 2 District 10 
7
Valley Park Final
Wheatland (0-17)
Class 1 District 5 
0
Weaubleau (16-6)
Class 1 District 4 
15
Weaubleau Final
Logan-Rogersville (12-11)
Class 3 District 11 
1
West Plains (15-8)
Class 4 District 11 
6
West Plains Final
Bevier (7-11)
Class 1 District 10 
3
Westran (15-8)
Class 1 District 11 
14
Huntsville Final
Bayless (4-12)
Class 3 District 3 
0
Windsor (Imperial) (14-7)
Class 3 District 2 
17
Imperial Final
College Preparatory
 
Crystal City (5-10)
Class 2 District 10 
Crystal City 4:00 PM
Rosati-Kain (9-7)
Class 4 District 4 
Nerinx Hall (10-11)
Class 4 District 4 
St. Louis 4:30 PM
Grandview (3-19)
Class 4 District 13 
Raytown (7-11)
Class 4 District 14 
Raytown 4:00 PM
Perryville (6-15)
Class 3 District 1 
Scott City (7-10)
Class 2 District 1 
Scott City 4:30 PM



Processing. Please wait.