2014-2015 Girls Soccer


1 Saxony Lutheran (20-2)
Class 1 District 1 
10
4 Carnahan (6-3)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Perryville Final
2 St. Vincent (13-10)
Class 1 District 1 
2
3 Kelly (7-12-1)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 2, Perryville Final
1 Principia (7-8)
Class 1 District 2 
10
4 Valley Park (12-10)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Brentwood (11-5)
Class 1 District 2 
1
3 Maplewood-Richmond Hts. (13-10)
Class 1 District 2 
6
Class 1 District 2 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Whitfield (7-9-4)
Class 1 District 4 
8
4 Canton (2-10)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Elsberry with Silex (2-9-1)
Class 1 District 4 
0
3 Barat Academy (3-13)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
4 Newburg (3-14-1)
Class 1 District 5 
6
5 Belle (1-8)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, Westphalia Final
1 Summit Christian Academy (13-3)
Class 1 District 7 
10
4 Stover with Cole Camp (6-17)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 1, Lee's Summit Final
2 St. Paul Lutheran (Concordia) (8-10-1)
Class 1 District 7 
2
3 Sacred Heart (2-11-1)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Semifinal 2, Lee's Summit Final
4 Guadalupe Centers Charter (4-7)
Class 1 District 8 
10
5 Southeast (0-13)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Kansas City Final
1 Notre Dame (St. Louis) (9-13)
Class 2 District 2 
9
4 Hancock (6-16)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 1, St. Louis Final
1 Bishop DuBourg (16-6-1)
Class 2 District 3 
14
4 Confluence Prep Academy Charter with Grand Center Arts Charter (0-10)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Affton (12-10)
Class 2 District 3 
1
3 Roosevelt (1-12)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Lutheran North (9-14)
Class 2 District 5 
10
4 North Technical (3-8)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 McCluer South-Berkeley (10-5)
Class 2 District 5 
3
3 Jennings (2-13-1)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Duchesne (11-7-2)
Class 2 District 6 
2
4 Orchard Farm (6-14-1)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 1, St. Charles Final
2 John F. Kennedy (11-11)
Class 2 District 6 
1
3 John Burroughs (7-8)
Class 2 District 6 
2
Class 2 District 6 Semifinal 2, St. Charles Final
1 St. Francis Borgia (7-15-3)
Class 2 District 8 
6
4 Owensville (7-8-1)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Semifinal 1, St. Clair Final
2 St. Clair (14-11)
Class 2 District 8 
4
3 Sullivan (10-15)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Semifinal 2, St. Clair Final
1 Pembroke Hill (7-12)
Class 2 District 12 
10
4 Southwest Early College (2-10)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Lincoln College Prep (9-7)
Class 2 District 12 
2
3 Cristo Rey (7-6)
Class 2 District 12 
3
Class 2 District 12 Semifinal 2, Kansas City Final 2 OT
1 Boonville (20-0)
Class 2 District 14 
10
4 Fulton (5-17)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Semifinal 1, Marshall Final
2 Southern Boone (19-5-1)
Class 2 District 14 
1
3 Marshall (9-10)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Semifinal 2, Marshall Final 2 OT
1 Maryville (18-2)
Class 2 District 16 
2
4 Savannah (7-12)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Semifinal 1, Excelsior Springs Final
2 Excelsior Springs (12-7)
Class 2 District 16 
8
3 Cameron (12-9)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Semifinal 2, Excelsior Springs Final
1 Poplar Bluff (10-13)
Class 3 District 1 
2
4 Farmington (10-13)
Class 3 District 1 
3
Class 3 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 Central (Cape Girardeau) (8-15)
Class 3 District 1 
1
3 Sikeston (14-10)
Class 3 District 1 
4
Class 3 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
1 Hillsboro (13-13)
Class 3 District 2 
8
4 North County (2-13)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Semifinal 1, Hillsboro Final
2 Festus (6-12)
Class 3 District 2 
4
3 DeSoto (6-20)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Semifinal 2, Hillsboro Final
1 St. Dominic (19-4)
Class 3 District 8 
7
4 Liberty (Wentzville) (7-10)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Semifinal 1, O'Fallon Final
2 Hannibal (15-9)
Class 3 District 8 
2
3 Warrenton (7-17-1)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Semifinal 2, O'Fallon Final
1 Rockwood Summit (20-2-1)
Class 3 District 9 
8
4 Pacific (11-13)
Class 3 District 9 
1
Class 3 District 9 Semifinal 1, Union Final
2 Union (18-5-1)
Class 3 District 9 
3
3 Parkway West (12-11)
Class 3 District 9 
0
Class 3 District 9 Semifinal 2, Union Final
1 Glendale (15-6)
Class 3 District 10 
10
4 West Plains (3-19)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Rolla (17-7-1)
Class 3 District 10 
10
3 Marshfield (6-18)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
1 Willard (17-6)
Class 3 District 11 
3
4 Branson (12-14)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Semifinal 1, Branson Final
2 Republic (17-6)
Class 3 District 11 
1
3 Hillcrest (15-10)
Class 3 District 11 
2
Class 3 District 11 Semifinal 2, Branson Final
1 Helias Catholic (10-13-1)
Class 3 District 13 
10
4 Warrensburg (7-15)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Semifinal 1, Camdenton Final
2 Camdenton (16-10)
Class 3 District 13 
2
3 Harrisonville (10-9-3)
Class 3 District 13 
3
Class 3 District 13 Semifinal 2, Camdenton Final
1 Grain Valley (19-3)
Class 3 District 15 
10
4 Van Horn (11-10)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Kearney (15-7)
Class 3 District 15 
7
3 Winnetonka (14-8)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Smithville (15-8-1)
Class 3 District 16 
14
4 Benton (2-20)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Semifinal 1, Smithville Final
2 Platte County (12-11-1)
Class 3 District 16 
10
3 Lafayette (St. Joseph) (2-19)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Semifinal 2, Smithville Final
1 Jackson (19-2-1)
Class 4 District 1 
3
4 Fox (6-11)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Semifinal 1, Cedar Hill Final
2 Seckman (10-10)
Class 4 District 1 
1
3 Northwest (Cedar Hill) (11-13-1)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Semifinal 2, Cedar Hill Final 2 OT
1 St. Joseph's Academy (20-0)
Class 4 District 3 
2
4 Parkway South (10-10-1)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Nerinx Hall (16-7-1)
Class 4 District 3 
0
3 Kirkwood (16-6)
Class 4 District 3 
2
Class 4 District 3 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Timberland (14-10)
Class 4 District 8 
3
4 Battle (8-15)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Semifinal 1, Troy Final
2 Holt (14-11)
Class 4 District 8 
4
3 Troy Buchanan (4-16)
Class 4 District 8 
2
Class 4 District 8 Semifinal 2, Troy Final
1 Central (Springfield) (15-8)
Class 4 District 9 
3
4 Parkview (4-20-1)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Semifinal 1, Springfield Final
2 Lebanon (13-12)
Class 4 District 9 
2
3 Waynesville (8-16-1)
Class 4 District 9 
3
Class 4 District 9 Semifinal 2, Springfield Final -1 OT
1 Lee's Summit North (18-6)
Class 4 District 13 
5
4 Fort Osage (10-12-1)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Semifinal 1, Lee's Summit Final
2 Blue Springs South (12-8)
Class 4 District 13 
3
3 Blue Springs (10-10)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Semifinal 2, Lee's Summit Final
Helias Catholic (10-13-1)
Class 3 District 13 
District Tournament (Camdenton, MO)
 
Camdenton, MO TBD



Processing. Please wait.