2017-2018 Girls Soccer


1 Maplewood-Richmond Hts. (21-3-1)
Class 1 District 2 
1
2 Brentwood (12-7)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Saint Louis Final 1 OT
1 Fair Grove (7-12)
Class 1 District 6 
3
3 Liberty (Mountain View) (8-6)
Class 1 District 6 
4
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final 2 OT
1 Summit Christian Academy (16-5)
Class 1 District 8 
6
2 Bishop LeBlond (11-7)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Tournament, Lee's Summit Final
1 Springfield Catholic (19-6-1)
Class 2 District 10 
3
2 Logan-Rogersville (11-11)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Monett Final
1 Pleasant Hill (15-8)
Class 2 District 11 
5
3 Oak Grove (13-11)
Class 2 District 11 
2
Class 2 District 11 Tournament, Oak Grove Final
3 Mexico (6-17)
Class 2 District 12 
1
4 Father Tolton Regional Catholic (5-16-1)
Class 2 District 12 
3
Class 2 District 12 Tournament, Moberly Final
1 Lincoln College Prep (16-7)
Class 2 District 14 
3
2 Guadalupe Centers Charter (7-8)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Lincoln College Prep (16-7)
Class 2 District 14 
12
4 Central Academy (3-13)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 St. Pius X (Kansas City) (17-4-1)
Class 2 District 15 
3
2 Chillicothe (15-5)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Chillicothe Final
3 Central (Cape Girardeau) (7-12-1)
Class 3 District 1 
3
4 Farmington (5-11)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 Windsor (Imperial) (11-10)
Class 3 District 2 
1
2 Hillsboro (17-10)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Tournament, Hillsboro Final
1 Incarnate Word Academy (18-6)
Class 3 District 6 
10
2 University City (10-12)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Ft. Zumwalt South (16-9)
Class 3 District 7 
3
3 Ft. Zumwalt East (9-14-1)
Class 3 District 7 
2
Class 3 District 7 Tournament, St. Peters Final
1 Notre Dame de Sion (17-0)
Class 3 District 14 
5
2 Belton (11-12)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Belton Final
1 Hazelwood Central (12-10-1)
Class 4 District 2 
3
2 McCluer North (14-9)
Class 4 District 2 
2
Class 4 District 2 Tournament, Florissant Final 1 OT
1 Francis Howell Central (11-9-1)
Class 4 District 3 
1
3 Francis Howell North (13-7-1)
Class 4 District 3 
2
Class 4 District 3 Tournament, St. Charles Final
1 Holt (21-3-1)
Class 4 District 5 
0
3 Troy Buchanan (15-12)
Class 4 District 5 
1
Class 4 District 5 Tournament, Wentzville Final -1 OT
1 Nerinx Hall (21-2)
Class 4 District 7 
2
2 St. Joseph's Academy (18-3-2)
Class 4 District 7 
3
Class 4 District 7 Tournament, Kirkwood Final -1 OT
1 Eureka (17-5-1)
Class 4 District 8 
2
2 Lafayette (Wildwood) (13-6)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, Manchester Final
1 Rock Bridge (17-5-1)
Class 4 District 9 
2
3 Jefferson City (10-15)
Class 4 District 9 
1
Class 4 District 9 Tournament, Jefferson City Final
1 Kickapoo (15-8-1)
Class 4 District 10 
2
2 Ozark (17-7)
Class 4 District 10 
1
Class 4 District 10 Tournament, Springfield Final -1 OT
1 Nixa (15-5-1)
Class 4 District 11 
3
2 Republic (14-7)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Republic Final
1 Blue Springs South (13-10)
Class 4 District 13 
1
2 Lee's Summit North (10-12)
Class 4 District 13 
2
Class 4 District 13 Tournament, Blue Springs Final
1 Liberty (13-4-1)
Class 4 District 15 
1
2 Liberty North (16-2-3)
Class 4 District 15 
2
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Park Hill (18-3)
Class 4 District 16 
4
2 Staley (13-7-1)
Class 4 District 16 
1
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final



Processing. Please wait.