2016-2017 Boys Soccer


Notre Dame (Cape Girardeau) (17-5-1)
Class 2 District 1 
0
Lutheran South (17-8)
Class 2 District 2 
2
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Soldan International Studies (14-9-1)
Class 2 District 4 
0
Bayless (17-7-1)
Class 2 District 3 
3
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Priory (15-8)
Class 2 District 6 
0
John Burroughs (17-4)
Class 2 District 5 
1
Class 2 State Tournament, Creve Coeur Final 1 OT
Christian (12-13)
Class 2 District 8 
1
Duchesne (13-7-2)
Class 2 District 7 
4
Class 2 State Tournament, O'Fallon Final
Boonville (8-14)
Class 2 District 10 
2
Southern Boone (17-7-2)
Class 2 District 9 
1
Class 2 State Tournament, Boonville Final 1 OT
Fatima (16-7)
Class 2 District 11 
2
Monett (17-6-1)
Class 2 District 12 
4
Class 2 State Tournament, Monett Final
Guadalupe Centers Charter (9-5-1)
Class 2 District 14 
0
O'Hara (20-7-1)
Class 2 District 13 
4
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
St. Pius X (Kansas City) (11-11-2)
Class 2 District 16 
3
Kirksville (15-8)
Class 2 District 15 
1
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
1 North County (14-4-1)
Class 3 District 1 
2
4 Central (Cape Girardeau) (7-17)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Tournament, Bonne Terre Final
2 Farmington (12-8)
Class 3 District 1 
1
3 Sikeston (13-13)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Tournament, Bonne Terre Final -1 OT
1 Windsor (Imperial) (10-13-1)
Class 3 District 2 
2
4 Festus (1-20)
Class 3 District 2 
1
Class 3 District 2 Tournament, Hillsboro Final
2 Hillsboro (10-13-1)
Class 3 District 2 
4
3 DeSoto (3-17)
Class 3 District 2 
1
Class 3 District 2 Tournament, Hillsboro Final
1 Parkway West (12-10-1)
Class 3 District 5 
8
4 Parkway North (5-16-2)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, Ballwin Final
2 Parkway Central (16-6-2)
Class 3 District 5 
4
3 Westminster Christian Academy (11-12-1)
Class 3 District 5 
2
Class 3 District 5 Tournament, Chesterfield Final -1 OT
1 Carthage (19-4)
Class 3 District 11 
7
4 Bolivar (8-12)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Republic Final
2 Republic (13-7)
Class 3 District 11 
3
3 Willard (14-8-2)
Class 3 District 11 
4
Class 3 District 11 Tournament, Republic Final 1 OT
1 Carl Junction (13-10-1)
Class 3 District 12 
6
4 McDonald County (3-14)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Carl Junction Final
2 Neosho with Neosho Christian (10-12)
Class 3 District 12 
1
3 Webb City (4-14)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Carl Junction Final
1 East (Kansas City) (12-3)
Class 3 District 15 
10
4 Winnetonka (0-19-1)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final
2 Van Horn (19-5)
Class 3 District 15 
4
3 Excelsior Springs (8-12-1)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final
1 DeSmet (17-2-4)
Class 4 District 3 
1
4 Lafayette (Wildwood) (13-8)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Tournament, Wildwood Final 1 OT
2 Christian Brothers College (19-6-2)
Class 4 District 3 
2
3 Marquette (17-5-1)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Tournament, Wildwood Final
1 Francis Howell North (15-5)
Class 4 District 5 
1
4 Ft. Zumwalt North (12-12)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, O'Fallon Final
2 Ft. Zumwalt West (16-8-1)
Class 4 District 5 
1
3 Francis Howell Central (11-13)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, O'Fallon Final
1 Lindbergh (16-8)
Class 4 District 7 
3
4 Fox (6-19)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, Arnold Final
2 Oakville (13-4-3)
Class 4 District 7 
1
3 Mehlville (11-11)
Class 4 District 7 
3
Class 4 District 7 Tournament, Arnold Final
1 Vianney (17-5-2)
Class 4 District 8 
1
4 Parkway South (6-16-1)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, Eureka Final
2 Eureka (16-9)
Class 4 District 8 
3
3 Kirkwood (16-6-1)
Class 4 District 8 
2
Class 4 District 8 Tournament, Eureka Final
1 Kickapoo (18-7)
Class 4 District 9 
9
4 Lebanon (3-20-2)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Springfield Final
2 Central (Springfield) (17-5)
Class 4 District 9 
2
3 Waynesville (6-16)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Springfield Final
1 Rockhurst (22-4)
Class 4 District 13 
6
4 Raytown (4-20)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Tournament, Independence Final
2 Truman (14-6)
Class 4 District 13 
4
3 Ruskin (10-15-1)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Tournament, Independence Final
1 Park Hill South (17-3-2)
Class 4 District 15 
3
4 Liberty (7-15)
Class 4 District 15 
1
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
2 North Kansas City (9-12-2)
Class 4 District 15 
2
3 Liberty North (11-11)
Class 4 District 15 
3
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Park Hill (6-14-2)
Class 4 District 16 
2
4 Central (St. Joseph) (6-11)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Oak Park (17-5-1)
Class 4 District 16 
5
3 Staley (14-9)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
Sacred Heart (15-9-1)
Class 1 District 4 
5
Stover (14-9)
Class 1 District 5 
0
Stover Final



Processing. Please wait.