2013-2014 Girls Basketball


1 Dexter (24-3)
Class 4 District 1 
65
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (21-3)
Class 4 District 1 
58
Class 4 District 1 Championship, Cape Girardeau Final 1 OT
3 DeSoto (11-14)
Class 4 District 3 
32
4 Festus (18-9)
Class 4 District 3 
46
Class 4 District 3 Championship, Hillsboro Final
1 Notre Dame (St. Louis) (16-8)
Class 4 District 4 
51
2 Battle (11-15)
Class 4 District 4 
55
Class 4 District 4 Championship, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (26-1)
Class 4 District 5 
68
4 Soldan International Studies (9-16)
Class 4 District 5 
14
Class 4 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Miller Career Academy (20-6)
Class 4 District 5 
68
3 Jennings (18-8)
Class 4 District 5 
38
Class 4 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
3 St. Charles West (22-5)
Class 4 District 7 
61
5 St. Dominic (10-14)
Class 4 District 7 
46
Class 4 District 7 Championship, St. Charles Final
1 Helias Catholic (16-11)
Class 4 District 8 
41
3 Kirksville (12-14)
Class 4 District 8 
31
Class 4 District 8 Championship, Kirksville Final
1 Marshfield (23-5)
Class 4 District 10 
56
2 Bolivar (18-8)
Class 4 District 10 
41
Class 4 District 10 Championship, Bolivar Final
1 Republic (24-5)
Class 4 District 11 
35
2 West Plains (21-6)
Class 4 District 11 
34
Class 4 District 11 Championship, Republic Final
1 Pleasant Hill (12-13)
Class 4 District 13 
49
2 Clinton (19-7)
Class 4 District 13 
57
Class 4 District 13 Championship, Oak Grove Final
1 Grandview (22-4)
Class 4 District 14 
39
3 Notre Dame de Sion (15-12)
Class 4 District 14 
54
Class 4 District 14 Championship, Raytown Final
2 Benton (18-8)
Class 4 District 16 
37
4 Lafayette (St. Joseph) (17-9)
Class 4 District 16 
31
Class 4 District 16 Championship, St. Joseph Final
1 Fox (18-8)
Class 5 District 1 
38
5 Seckman (6-19)
Class 5 District 1 
29
Class 5 District 1 Semifinal 1, Imperial Final
2 Jackson (15-9)
Class 5 District 1 
49
3 Poplar Bluff (13-12)
Class 5 District 1 
38
Class 5 District 1 Semifinal 2, Imperial Final
1 Eureka (24-2)
Class 5 District 2 
69
3 Marquette (10-13)
Class 5 District 2 
62
Class 5 District 2 Championship, Wildwood Final
1 Parkway North (22-7)
Class 5 District 3 
54
2 Pattonville (13-9)
Class 5 District 3 
36
Class 5 District 3 Championship, Creve Coeur Final
2 Kirkwood (22-6)
Class 5 District 4 
46
4 Ursuline Academy (14-14)
Class 5 District 4 
42
Class 5 District 4 Championship, Kirkwood Final
1 Ft. Zumwalt West (26-4)
Class 5 District 5 
54
3 Troy Buchanan (14-14)
Class 5 District 5 
42
Class 5 District 5 Championship, Troy Final
1 Nixa (20-8)
Class 5 District 11 
54
2 Ozark (18-7)
Class 5 District 11 
48
Class 5 District 11 Championship, Ozark Final
1 Lee's Summit North (21-5)
Class 5 District 13 
44
3 Blue Springs (13-15)
Class 5 District 13 
30
Class 5 District 13 Championship, Raytown Final
1 Truman (26-1)
Class 5 District 14 
51
2 Kearney (24-3)
Class 5 District 14 
43
Class 5 District 14 Championship, Kearney Final
1 Lee's Summit West (18-8)
Class 5 District 16 
61
2 St. Teresa's Academy (10-16)
Class 5 District 16 
42
Class 5 District 16 Championship, Peculiar Final



Processing. Please wait.