2013-2014 Girls Basketball


Scott County Central (16-10)
Class 1 District 2 
33
Naylor (15-10)
Class 1 District 1 
44
Class 1 State Tournament, Bloomfield Final
South Pemiscot (18-6)
Class 2 District 1 
67
Neelyville (23-5)
Class 2 District 2 
71
Class 2 State Tournament, Campbell Final
1 Dexter (23-3)
Class 4 District 1 
75
4 Kennett (14-12)
Class 4 District 1 
17
Class 4 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (21-2)
Class 4 District 1 
59
3 Sikeston (14-14)
Class 4 District 1 
23
Class 4 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 Central (Park Hills) (27-1)
Class 4 District 2 
49
2 North County (19-7)
Class 4 District 2 
39
Class 4 District 2 Tournament, Potosi Final
1 Notre Dame (St. Louis) (17-7)
Class 4 District 4 
67
4 Gateway (13-8)
Class 4 District 4 
37
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Battle (10-15)
Class 4 District 4 
54
3 Bishop DuBourg (9-15)
Class 4 District 4 
41
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 MICDS (23-1)
Class 4 District 6 
73
5 Villa Duchesne (6-17)
Class 4 District 6 
31
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 Westminster Christian Academy (15-9)
Class 4 District 6 
46
3 Visitation Academy (8-11)
Class 4 District 6 
45
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Helias Catholic (15-11)
Class 4 District 8 
43
5 Fulton (9-18)
Class 4 District 8 
36
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
2 Mexico (16-11)
Class 4 District 8 
42
3 Kirksville (12-13)
Class 4 District 8 
46
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
1 St. Francis Borgia (25-2)
Class 4 District 9 
67
4 Pacific (14-13)
Class 4 District 9 
41
Class 4 District 9 Tournament, Washington Final
2 Sullivan (22-4)
Class 4 District 9 
51
3 Owensville (22-7)
Class 4 District 9 
46
Class 4 District 9 Tournament, Washington Final
1 Webb City (22-4)
Class 4 District 12 
89
4 Carl Junction (15-12)
Class 4 District 12 
59
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
2 McDonald County (16-10)
Class 4 District 12 
42
3 Nevada (11-13)
Class 4 District 12 
52
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
1 Pleasant Hill (12-12)
Class 4 District 13 
57
4 Warrensburg (19-7)
Class 4 District 13 
48
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final
2 Clinton (18-7)
Class 4 District 13 
43
3 Odessa (14-11)
Class 4 District 13 
37
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final
1 Lincoln College Prep (18-7)
Class 4 District 15 
74
4 Van Horn (8-16)
Class 4 District 15 
46
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
2 Liberty North (9-16)
Class 4 District 15 
48
3 Excelsior Springs (1-24)
Class 4 District 15 
11
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Ft. Zumwalt West (25-4)
Class 5 District 5 
67
5 Timberland (6-20)
Class 5 District 5 
45
Class 5 District 5 Tournament, Troy Final
2 Francis Howell (16-10)
Class 5 District 5 
53
3 Troy Buchanan (13-13)
Class 5 District 5 
64
Class 5 District 5 Tournament, Troy Final
1 Ft. Zumwalt South (15-11)
Class 5 District 6 
48
4 Francis Howell Central (4-24)
Class 5 District 6 
34
Class 5 District 6 Tournament, St. Peters Final
2 Francis Howell North (12-17)
Class 5 District 6 
52
3 Ft. Zumwalt North (8-18)
Class 5 District 6 
41
Class 5 District 6 Tournament, St. Peters Final
1 McCluer North (13-11)
Class 5 District 7 
59
4 Hazelwood West (8-19)
Class 5 District 7 
37
Class 5 District 7 Tournament, St. Louis Final
2 Hazelwood Central (16-9)
Class 5 District 7 
48
3 Hazelwood East (13-12)
Class 5 District 7 
36
Class 5 District 7 Tournament, St. Louis Final
1 Nerinx Hall (14-13-1)
Class 5 District 8 
56
4 Ladue Horton Watkins (10-13)
Class 5 District 8 
31
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
2 St. Joseph's Academy (13-14)
Class 5 District 8 
69
3 Ritenour (15-7)
Class 5 District 8 
44
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Rock Bridge (22-3)
Class 5 District 9 
54
4 Jefferson City (12-15)
Class 5 District 9 
24
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
2 Hickman (24-1)
Class 5 District 9 
66
3 Camdenton (14-10)
Class 5 District 9 
60
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
2 Washington (23-4)
Class 5 District 10 
50
4 Lebanon (12-14)
Class 5 District 10 
48
Class 5 District 10 Tournament, Cedar Hill Final
1 Parkview (18-10)
Class 5 District 12 
58
2 Willard (10-15)
Class 5 District 12 
52
Class 5 District 12 Tournament, Willard Final
1 Staley (15-10)
Class 5 District 15 
66
5 Park Hill South (13-14)
Class 5 District 15 
50
Class 5 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 North Kansas City (17-9)
Class 5 District 15 
67
3 Central (St. Joseph) (14-8)
Class 5 District 15 
57
Class 5 District 15 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.