2015-2016 Girls Volleyball

Bunceton with Prairie Home (5-11-2)
Class 1 District 9 
2
Belle (4-21-1)
Class 2 District 8 
0
Calvary Lutheran,  Jefferson City Final
Liberty (19-9-1)
Class 4 District 15 
2
Blue Springs (18-9-2)
Class 4 District 14 
0
Truman Tournament ,  Independence Final
Calvary Lutheran (22-5-1)
Class 1 District 9 
1
Bunceton with Prairie Home (5-11-2)
Class 1 District 9 
1
Calvary Lutheran,  Jefferson City Final
Otterville (3-17-1)
Class 1 District 9 
0
Bunceton with Prairie Home (5-11-2)
Class 1 District 9 
2
Calvary Lutheran,  Jefferson City Final
Eugene (10-10-3)
Class 2 District 7 
1
Bunceton with Prairie Home (5-11-2)
Class 1 District 9 
1
Calvary Lutheran,  Jefferson City Final
La Monte (12-14-2)
Class 1 District 10 
2
Calhoun (2-13)
 
0
Mid-State Conference ,  Lexington Final
Wentworth Military Academy (0-11)
Class 1 District 14 
0
Calhoun (2-13)
 
2
Mid-State Conference Tournament ,  Lexington Final
Kingsville (5-10)
Class 1 District 13 
2
Calhoun (2-13)
 
0
Mid-State Conference Tournament ,  Lexington Final
Chilhowee (10-7)
Class 1 District 13 
2
Calhoun (2-13)
 
0
Mid-State Conference Tournament ,  Lexington Final
La Monte (12-14-2)
Class 1 District 10 
1
Chilhowee (10-7)
Class 1 District 13 
1
Mid-State Conference ,  Lexington Final
Kingsville (5-10)
Class 1 District 13 
2
Chilhowee (10-7)
Class 1 District 13 
0
Mid-State Conference Tournament,  Lexington Final
La Monte (12-14-2)
Class 1 District 10 
2
Kingsville (5-10)
Class 1 District 13 
0
Mid-State Conference ,  Lexington Final
Wentworth Military Academy (0-11)
Class 1 District 14 
0
La Monte (12-14-2)
Class 1 District 10 
2
Mid-State Conference ,  Lexington Final
Liberty (19-9-1)
Class 4 District 15 
0
Lee's Summit (19-11-4)
Class 4 District 13 
2
Truman Tournament ,  Independence Final
North Kansas City (20-8-6)
Class 4 District 15 
0
Liberty (19-9-1)
Class 4 District 15 
2
Truman Tournament ,  Independence Final
Park Hill (11-16-4)
Class 4 District 16 
0
Liberty (19-9-1)
Class 4 District 15 
2
Truman Tournament ,  Independence Final
Raymore-Peculiar (12-15-1)
Class 4 District 13 
1
Liberty (19-9-1)
Class 4 District 15 
2
Truman Tournament ,  Independence Final
East (Kansas City) (11-10)
Class 3 District 15 
0
Lincoln College Prep (18-8)
Class 3 District 15 
2
Topeka Highland Invitational,  Topeka Final
Pembroke Hill (8-15-1)
Class 3 District 15 
2
Lutheran North (10-17-2)
Class 2 District 5 
0
MICDS V Tournament,  St. Louis Final
Principia (16-10-1)
Class 2 District 4 
2
Lutheran North (10-17-2)
Class 2 District 5 
0
MICDS V Tournament,  St. Louis Final
Whitfield (13-8)
Class 2 District 6 
1
MICDS (8-13-1)
Class 3 District 5 
2
MICDS Tournament,  St. Louis Final
Principia (16-10-1)
Class 2 District 4 
1
Notre Dame (St. Louis) (10-16)
Class 3 District 3 
2
MICDS Tourney,  St Louis Final
Pembroke Hill (8-15-1)
Class 3 District 15 
0
Notre Dame (St. Louis) (10-16)
Class 3 District 3 
2
MICDS Tourney,  St Louis Final
Helias Catholic (28-3-1)
Class 3 District 12 
2
Quincy (Quincy , IL)
 
0
Quincy , IL Final
Windsor (Imperial) (11-14-4)
Class 3 District 3 
2
To be determined
 
0
MICDS Tournament,  MICDS Final
MICDS (8-13-1)
Class 3 District 5 
0
To be determined
 
2
MICDS Tournament,  St. Louis Final
Villa Duchesne (26-6-1)
Class 3 District 5 
0
To be determined
 
2
St Thomas Aquinas Tournament,  Overland Park Final
Villa Duchesne (26-6-1)
Class 3 District 5 
2
To be determined
 
0
St Thomas Aquinas Tournament,  Overland Park Final
Villa Duchesne (26-6-1)
Class 3 District 5 
2
To be determined
 
0
St Thomas Aquinas Tournament,  Overland Park Final
Villa Duchesne (26-6-1)
Class 3 District 5 
2
To be determined
 
1
St Thomas Aquinas Tournament,  Overland Park Final
Villa Duchesne (26-6-1)
Class 3 District 5 
2
To be determined
 
0
St Thomas Aquinas Tournament,  Overland Park Final
Ursuline Academy (22-8)
Class 4 District 4 
2
To be determined
 
0
Michelle Smith Classic,  Overland Park Final
Ursuline Academy (22-8)
Class 4 District 4 
1
To be determined
 
2
Michelle Smith Classic,  Overland Park Final
Ursuline Academy (22-8)
Class 4 District 4 
2
To be determined
 
0
Michelle Smith Classic,  Overland Park Final
Ursuline Academy (22-8)
Class 4 District 4 
0
To be determined
 
2
Michelle Smith Classic,  Overland Park Final
Lincoln College Prep (18-8)
Class 3 District 15 
0
To be determined
 
2
Topeka Highland Invitational,  Topeka Final
Lincoln College Prep (18-8)
Class 3 District 15 
0
To be determined
 
2
Topeka Highland Invitational,  Topeka Final
Lincoln College Prep (18-8)
Class 3 District 15 
2
To be determined
 
0
Topeka Highland Invitational,  Topeka Final
Whitfield (13-8)
Class 2 District 6 
0
Windsor (Imperial) (11-14-4)
Class 3 District 3 
2
MICDS Tournament,  MICDS Final
Missouri School for the Deaf (2-13)
Class 1 District 9 
Iowa School For The Deaf (Council Bluffs, IA)
 
Council Bluffs, IA TBD



Processing. Please wait.