2016-2017 Girls Soccer

1 Trinity Catholic (9-13)
Class 1 District 3 
8
2 Crossroads College Preparatory (8-7-1)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Liberty (Mountain View) (8-9-1)
Class 1 District 6 
3
2 Fair Grove (11-9)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final
1 Summit Christian Academy (22-3)
Class 1 District 8 
12
2 Bishop LeBlond (9-8)
Class 1 District 8 
2
Class 1 District 8 Tournament, St. Joseph Final
1 Pleasant Hill (17-4)
Class 2 District 11 
3
2 Boonville (16-2-1)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Pleasant Hill Final
1 Sikeston (15-6)
Class 3 District 1 
1
3 Central (Cape Girardeau) (10-11-1)
Class 3 District 1 
2
Class 3 District 1 Tournament, Farmington Final -1 OT
1 Webster Groves (20-1)
Class 3 District 3 
1
2 Rockwood Summit (14-4-2)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, Fenton Final
1 Ladue Horton Watkins (20-7)
Class 3 District 5 
1
2 MICDS (14-7)
Class 3 District 5 
2
Class 3 District 5 Tournament, Clayton Final
1 St. Dominic (19-4)
Class 3 District 8 
6
3 Liberty (Wentzville) (6-17-2)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, O'Fallon Final
1 Parkview (9-14-1)
Class 3 District 10 
0
2 Glendale (9-10-1)
Class 3 District 10 
4
Class 3 District 10 Tournament, Springfield Final
1 Notre Dame de Sion (20-0)
Class 3 District 14 
6
2 Harrisonville (11-14)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Harrisonville Final
1 Grain Valley (21-4)
Class 3 District 15 
10
3 Raytown South (9-16)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final
1 Seckman (9-10)
Class 4 District 1 
0
2 Jackson (18-4)
Class 4 District 1 
1
Class 4 District 1 Tournament, Imperial Final
1 Eureka (15-6)
Class 4 District 2 
1
3 Lafayette (Wildwood) (10-6-2)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, Eureka Final
1 Ritenour (12-8-2)
Class 4 District 3 
3
2 McCluer North (12-7-1)
Class 4 District 3 
4
Class 4 District 3 Tournament, St. Louis Final 2 OT
1 Francis Howell Central (13-6-2)
Class 4 District 4 
4
2 Francis Howell North (9-10-1)
Class 4 District 4 
1
Class 4 District 4 Tournament, St. Charles Final
1 Ft. Zumwalt West (13-11)
Class 4 District 5 
7
2 Francis Howell (11-9)
Class 4 District 5 
6
Class 4 District 5 Tournament, O'Fallon Final -1 OT
1 Troy Buchanan (17-9-1)
Class 4 District 6 
1
2 Holt (13-10-1)
Class 4 District 6 
0
Class 4 District 6 Tournament, Wentzville Final 2 OT
1 Rock Bridge (16-3)
Class 4 District 9 
7
2 Jefferson City (10-10-2)
Class 4 District 9 
1
Class 4 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 Nixa (17-5-1)
Class 4 District 11 
8
3 Branson (10-11-2)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Joplin Final
1 Lee's Summit North (19-3)
Class 4 District 13 
2
2 Blue Springs South (15-8)
Class 4 District 13 
1
Class 4 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Liberty North (20-5)
Class 4 District 15 
1
2 Liberty (11-9-2)
Class 4 District 15 
2
Class 4 District 15 Tournament, Riverside Final
1 Park Hill (15-7-2)
Class 4 District 16 
1
2 Staley (18-5-1)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final 2 OT



Processing. Please wait.