2020-2021 Girls Soccer



No Games for Sumner High School on this date.
Hazelwood East (3-9)
Class 3 District 6 
0
Affton (6-4-1)
Class 2 District 2 
4
Ritenour Tournament,  St Louis Final
Greenwood (6-6)
Class 1 District 6 
2
Aurora (6-10)
Class 2 District 6 
3
Aurora Final 1 OT
Fatima (6-12-1)
Class 1 District 7 
0
Battle (6-11)
Class 4 District 8 
7
Columbia Final
Metro (4-4)
Class 1 District 2 
2
Bayless (4-4)
Class 2 District 2 
1
St. Louis Final
St. Teresa's Academy (11-3)
Class 4 District 14 
4
Blue Valley (Stillwell, KS)
 
2
Stillwell, KS Final
Smith-Cotton (17-2-1)
Class 4 District 12 
6
Boonville (4-9)
Class 2 District 5 
0
Boonville Final
Maryville (12-3)
Class 2 District 8 
5
Cameron (0-11)
Class 2 District 8 
0
Cameron Final
Southern Boone (16-4)
Class 2 District 4 
0
Capital City High (13-5)
Class 4 District 9 
1
Jefferson City Final
Oak Grove (16-2)
Class 2 District 5 
1
Center (1-15)
Class 2 District 7 
0
Kansas City Forfeit
New Covenant Academy (12-2)
Class 1 District 6 
2
Central (Springfield) (7-9)
Class 4 District 10 
4
Springfield Final
Park Hill South (12-3-1)
Class 4 District 15 
8
Central (St. Joseph) (5-9)
Class 4 District 16 
0
St. Joseph Final
Cardinal Ritter (0-5)
Class 1 District 2 
0
Christian (8-9)
Class 2 District 4 
11
O'fallon Final
St. James (4-11-1)
Class 2 District 1 
4
Dixon (1-12)
Class 1 District 5 
2
Dixon Final
Lafayette (Wildwood) (15-3)
Class 4 District 4 
1
Eureka (11-2)
Class 4 District 4 
2
Eureka Final
Cassville (5-17)
Class 2 District 6 
7
Fair Grove (0-18)
Class 1 District 6 
0
Fair Grove Final
Mehlville (0-10)
Class 3 District 3 
0
Fox (16-7)
Class 4 District 2 
1
Arnold Forfeit
Troy Buchanan (6-10)
Class 4 District 8 
0
Francis Howell (13-2)
Class 4 District 6 
8
St. Charles Final
Francis Howell North (3-10)
Class 4 District 6 
3
Ft. Zumwalt East (4-14)
Class 3 District 7 
2
St. Peters Final
Washington (10-10)
Class 3 District 8 
1
Ft. Zumwalt North (11-5)
Class 4 District 7 
2
O'fallon Final 1 OT
Moberly (3-15)
Class 2 District 5 
0
Fulton (8-10)
Class 2 District 4 
1
Fulton Final
Camdenton (13-10)
Class 3 District 13 
0
Glendale (14-2)
Class 3 District 10 
3
Springfield Final
Belton (7-4)
Class 3 District 13 
0
Grain Valley (15-1-1)
Class 3 District 14 
6
Grain Valley Final
Smithville (14-4)
Class 3 District 16 
10
Grandview (5-14)
Class 3 District 13 
0
Grandview Final
McCluer North (6-4)
Class 3 District 6 
7
Hazelwood West (0-11)
Class 4 District 5 
1
St. Louis Final
Liberty (Wentzville) (12-4)
Class 3 District 7 
2
Holt (5-9)
Class 4 District 8 
1
Wentzville Final
Canton (3-6)
Class 1 District 4 
0
Kirksville (10-6)
Class 2 District 5 
6
Kirksville Final
Stover with Cole Camp (6-13)
Class 1 District 7 
0
Knob Noster (5-16)
Class 1 District 7 
3
Knob Noster Final
West Plains (2-15)
Class 3 District 10 
1
Lebanon (12-10)
Class 3 District 9 
2
Lebanon Final
Lee's Summit West (12-3)
Class 4 District 12 
1
Liberty (11-7)
Class 4 District 15 
2
Liberty Final
Holt (5-9)
Class 4 District 8 
1
Liberty (Wentzville) (12-4)
Class 3 District 7 
2
Lake St. Louis Final
Lee's Summit North (6-10)
Class 4 District 13 
1
Liberty North (13-3)
Class 4 District 15 
4
Liberty Final
Kirkwood (9-4)
Class 4 District 3 
1
Lindbergh (7-11)
Class 4 District 2 
0
St. Louis Final
Ewing Marion Kauffman HS with University Academy Charter (2-11)
Class 2 District 7 
1
Lone Jack (13-4)
Class 1 District 7 
8
Lone Jack Final
Crocker (8-5)
Class 1 District 5 
4
Marshfield (16-7)
Class 3 District 11 
6
Marshfield Final
Collegiate School of Med-Bio Science (6-2)
Class 1 District 3 
8
McCluer (0-3)
Class 3 District 6 
0
Florissant Final
Neosho with Neosho Christian (7-12)
Class 3 District 12 
0
Nixa (13-4)
Class 4 District 11 
6
Nixa Final
Lee's Summit (12-2)
Class 4 District 12 
8
North Kansas City (10-8)
Class 4 District 15 
0
North Kansas City Final
Parkway West (13-1)
Class 3 District 5 
1
Northwest (Cedar Hill) (13-7-1)
Class 4 District 4 
0
Cedar Hill Final
St. Dominic (18-0)
Class 4 District 7 
5
Notre Dame (St. Louis) (15-6)
Class 3 District 3 
1
St. Louis Final
blue valley north (Overland Park, KS)
 
0
Notre Dame de Sion (8-6)
Class 4 District 14 
1
Kansas City Final
Staley (12-5)
Class 4 District 16 
8
Oak Park (3-12)
Class 4 District 16 
0
Kansas City Final
Rockwood Summit (7-10-1)
Class 3 District 3 
1
Oakville (13-3)
Class 4 District 2 
0
St. Louis Final
Carthage (11-5)
Class 4 District 11 
0
Ozark (13-9-1)
Class 4 District 10 
1
Ozark Final
St. Clair (12-8)
Class 2 District 1 
1
Pacific (9-7-1)
Class 3 District 9 
0
Pacific Final
Blue Springs (1-15)
Class 4 District 13 
1
Park Hill (10-8)
Class 4 District 16 
4
Kansas City Final
Ladue Horton Watkins (4-10-1)
Class 3 District 4 
0
Parkway South (8-8)
Class 4 District 3 
3
Manchester Final
Seckman (6-6)
Class 4 District 1 
1
Pattonville (11-4)
Class 4 District 6 
7
Maryland Heights Final
Hillsboro (3-16)
Class 3 District 2 
0
Perryville (13-4-2)
Class 2 District 1 
8
Perryville Final
Blue Springs South (5-13)
Class 4 District 13 
3
Raymore-Peculiar (10-6)
Class 4 District 12 
5
Peculiar Final
Fort Osage (9-8)
Class 3 District 14 
7
Raytown (5-9)
Class 4 District 14 
0
Raytown Final
Winnetonka (0-14)
Class 3 District 15 
0
Raytown South (9-8)
Class 3 District 14 
8
Raytown Final
Webb City (17-3)
Class 3 District 12 
1
Republic (11-9)
Class 4 District 11 
0
Republic Final 1 OT
Hazelwood Central (7-9)
Class 4 District 5 
3
Ritenour (1-12)
Class 4 District 5 
1
St. Louis Final
Kickapoo (15-3)
Class 4 District 10 
5
Rolla (10-9)
Class 3 District 9 
1
Rolla Final
Saxony Lutheran (4-11)
Class 3 District 1 
0
Rosati-Kain (2-10)
Class 3 District 4 
2
Imperial Final
Platte County (19-2)
Class 3 District 16 
9
Ruskin (7-7)
Class 3 District 14 
0
Kansas City Final
Chillicothe (11-6)
Class 2 District 8 
4
Savannah (8-8)
Class 2 District 8 
0
Savannah Final
Monett (4-14)
Class 2 District 6 
0
Springfield Catholic (11-5-2)
Class 3 District 10 
8
Springfield Final
St. Charles (10-7)
Class 2 District 3 
1
St. Charles West (4-11)
Class 2 District 3 
0
St. Charles Final
Sikeston (2-14-1)
Class 3 District 1 
0
St. Vincent (9-8)
Class 3 District 1 
4
Perryville Final
Incarnate Word Academy (4-10-1)
Class 4 District 5 
0
Timberland (3-17)
Class 4 District 7 
1
Wentzville Final
William Chrisman (5-11)
Class 3 District 15 
4
Truman (3-9)
Class 4 District 13 
2
Independence Final
Parkway Central (7-6)
Class 3 District 5 
2
University City (7-5-1)
Class 2 District 3 
0
St. Louis Final
Hancock (1-9)
Class 1 District 1 
1
Valley Park (8-4)
Class 1 District 5 
7
Valley Park Final
Benton (5-11)
Class 2 District 8 
0
Van Horn (15-3)
Class 3 District 15 
8
Independence Final
Ursuline Academy (7-3-1)
Class 2 District 2 
1
Visitation Academy (8-6)
Class 3 District 5 
3
St. Louis Final
Sullivan (12-9)
Class 2 District 1 
5
Warrenton (3-18)
Class 3 District 8 
1
Warrenton Final
Bishop DuBourg (3-10)
Class 2 District 2 
0
Whitfield (6-5)
Class 1 District 4 
8
St. Louis Final
Joplin (6-11)
Class 4 District 11 
2
Willard (8-12)
Class 3 District 11 
4
Willard Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (13-2)
Class 4 District 1 
3
Windsor (Imperial) (10-8)
Class 3 District 2 
0
Windsor Shootout,  Imperial Final
Gateway Science Charter
 
Principia (4-3)
Class 2 District 2 
St. Louis 4:15 PM



Processing. Please wait.