2020-2021 Girls Soccer



No Games for Sumner High School on this date.
Lutheran (Kansas City) (5-6)
Class 1 District 8 
3
Benton (5-10)
Class 2 District 8 
4
St. Joseph Final
Guadalupe Centers Charter (5-5)
Class 1 District 8 
0
Bishop Miege (Roeland Park, KS)
 
10
Roeland Park, KS Final
Raymore-Peculiar (9-6)
Class 4 District 12 
2
Blue Springs (1-14)
Class 4 District 13 
0
Blue Springs Final
Liberty North (12-3)
Class 4 District 15 
4
Blue Springs South (5-12)
Class 4 District 13 
1
Blue Springs Final
Kickapoo (14-3)
Class 4 District 10 
7
Camdenton (13-9)
Class 3 District 13 
0
Camdenton Final
Chillicothe (10-6)
Class 2 District 8 
8
Cameron (0-10)
Class 2 District 8 
0
Cameron Final
Joplin (6-10)
Class 4 District 11 
2
Carl Junction (12-8)
Class 3 District 12 
4
Carl Junction Final
Branson (15-6)
Class 3 District 10 
1
Carthage (11-4)
Class 4 District 11 
2
Carthage Final
Harrisonville (10-6)
Class 2 District 7 
10
Center (1-14)
Class 2 District 7 
0
Kansas City Final
Cameron (0-10)
Class 2 District 8 
0
Chillicothe (10-6)
Class 2 District 8 
8
Chillicothe Final
Excelsior Springs (2-12)
Class 2 District 8 
0
Clinton (9-10)
Class 2 District 6 
6
Clinton Final
Ewing Marion Kauffman HS with University Academy Charter (2-10)
Class 2 District 7 
5
Crossroads Charter Sr.
 
2
Kansas City Final
Hillsboro (3-15)
Class 3 District 2 
5
DeSoto (1-9)
Class 3 District 2 
0
Desoto Final
Christian (7-8)
Class 2 District 4 
1
Father Tolton Regional Catholic (12-3)
Class 2 District 5 
6
Columbia Final
Truman (3-8)
Class 4 District 13 
1
Fort Osage (8-8)
Class 3 District 14 
7
Independence Final
Lafayette (Wildwood) (15-2)
Class 4 District 4 
5
Fox (15-7)
Class 4 District 2 
0
Arnold Final
Holt (5-8)
Class 4 District 8 
1
Francis Howell (12-2)
Class 4 District 6 
2
St. Charles Final
Ft. Zumwalt North (10-5)
Class 4 District 7 
4
Francis Howell North (2-10)
Class 4 District 6 
1
St. Charles Final
Liberty (Wentzville) (11-4)
Class 3 District 7 
8
Ft. Zumwalt East (4-13)
Class 3 District 7 
0
St. Peters Final
Washington (10-9)
Class 3 District 8 
0
Ft. Zumwalt South (15-1)
Class 3 District 7 
4
St. Peters Final
Troy Buchanan (6-9)
Class 4 District 8 
0
Ft. Zumwalt West (8-7-2)
Class 4 District 7 
8
O'fallon Final
Rolla (10-8)
Class 3 District 9 
1
Glendale (13-2)
Class 3 District 10 
3
Springfield Final
Metro (3-4)
Class 1 District 2 
6
Hancock (1-8)
Class 1 District 1 
0
St. Louis Final
McCluer North (5-4)
Class 3 District 6 
8
Hazelwood East (3-7)
Class 3 District 6 
0
Ritenour Tournament,  St. Louis Final
Francis Howell (12-2)
Class 4 District 6 
2
Holt (5-8)
Class 4 District 8 
1
Wentzville Final
Central (Cape Girardeau) (11-5)
Class 3 District 1 
0
Jackson (16-1)
Class 4 District 1 
7
Jackson Final
Clayton (8-7)
Class 3 District 4 
1
John Burroughs (6-3)
Class 1 District 3 
2
St. Louis Final
Van Horn (14-2)
Class 3 District 15 
4
Kansas City Christian School (Prairie Village, KS)
 
1
Prairie Village, KS Final
Grandview (5-13)
Class 3 District 13 
0
Kearney (10-7)
Class 3 District 16 
12
Kearney Final
Savannah (8-7)
Class 2 District 8 
8
Lafayette (St. Joseph) (1-10)
Class 2 District 8 
2
St. Joseph Final
Oak Park (3-11)
Class 4 District 16 
0
Lee's Summit (11-2)
Class 4 District 12 
8
Lee's Summit Final
East (Kansas City) (1-12)
Class 3 District 15 
0
Lincoln College Prep (6-7)
Class 2 District 7 
8
Kansas City Final
Marshfield (15-7)
Class 3 District 11 
0
Logan-Rogersville (9-8)
Class 2 District 6 
6
Rogersville Final
Bishop DuBourg (3-9)
Class 2 District 2 
2
Lutheran St. Charles (10-8)
Class 1 District 4 
4
St. Peters Final
Rockwood Summit (6-10-1)
Class 3 District 3 
1
Marquette (11-3)
Class 4 District 4 
0
Chesterfield Final
Boonville (4-8)
Class 2 District 5 
0
Marshall (9-10)
Class 2 District 5 
1
Marshall Final
Pattonville (9-4)
Class 4 District 6 
3
MICDS (7-6)
Class 2 District 2 
0
St. Louis Final
Bishop LeBlond (8-5)
Class 1 District 8 
2
Mid-Buchanan (10-6)
Class 1 District 8 
0
Faucett Final
Fatima (6-11-1)
Class 1 District 7 
1
Moberly (3-14)
Class 2 District 5 
0
Moberly Final
Webb City (16-3)
Class 3 District 12 
3
Neosho with Neosho Christian (7-11)
Class 3 District 12 
1
Neosho Final
Visitation Academy (7-6)
Class 3 District 5 
1
Nerinx Hall (12-2)
Class 4 District 3 
2
St. Louis Final
Cassville (4-17)
Class 2 District 6 
0
New Covenant Academy (12-1)
Class 1 District 6 
7
Springfield Final
Republic (11-8)
Class 4 District 11 
0
Nixa (12-4)
Class 4 District 11 
5
Nixa Final
Park Hill South (11-3-1)
Class 4 District 15 
8
North Kansas City (10-7)
Class 4 District 15 
0
North Kansas City Final
Saxony Lutheran (4-10)
Class 3 District 1 
0
Notre Dame (Cape Girardeau) (12-2)
Class 4 District 1 
3
Imperial Final
Eureka (10-2)
Class 4 District 4 
0
Oakville (13-2)
Class 4 District 2 
1
St. Louis Final 1 OT
St. Charles (9-7)
Class 2 District 3 
0
Orchard Farm (15-1)
Class 2 District 3 
5
St. Charles Final
St. Clair (11-8)
Class 2 District 1 
8
Owensville (11-7)
Class 2 District 4 
0
Owensville Final
Lindbergh (7-10)
Class 4 District 2 
2
Pacific (8-6-1)
Class 3 District 9 
1
Pacific Final
Lee's Summit West (12-2)
Class 4 District 12 
5
Park Hill (9-8)
Class 4 District 16 
0
Kansas City Final
Hillcrest (1-20)
Class 3 District 11 
0
Parkview (5-14)
Class 3 District 11 
6
Springfield Final
University City (7-4-1)
Class 2 District 3 
2
Parkway North (6-7)
Class 3 District 5 
8
Creve Coeur Final
Westminster Christian Academy (4-5)
Class 2 District 2 
0
Parkway South (7-8)
Class 4 District 3 
1
Manchester Final
Belton (7-3)
Class 3 District 13 
8
Raytown (5-8)
Class 4 District 14 
0
Raytown Final
Platte County (18-2)
Class 3 District 16 
8
Raytown South (8-8)
Class 3 District 14 
1
Raytown Final
Lutheran South (4-8)
Class 1 District 1 
8
Ritenour (1-11)
Class 4 District 5 
0
St. Louis Final
Notre Dame (St. Louis) (15-5)
Class 3 District 3 
2
Rosati-Kain (2-10)
Class 3 District 4 
1
St. Louis Final
Smithville (13-4)
Class 3 District 16 
13
Ruskin (7-6)
Class 3 District 14 
0
Kansas City Final
Cristo Rey (1-8)
Class 1 District 8 
2
Schlagle/Washington High (Kansas City , KS)
 
3
Kansas City , KS Final
Mexico HS (1-16)
Class 2 District 4 
0
Southern Boone (16-3)
Class 2 District 4 
8
Ashland Final
Aurora (5-10)
Class 2 District 6 
0
Springfield Catholic (10-5-2)
Class 3 District 10 
9
Springfield Final
Laquey (10-7)
Class 1 District 5 
5
St. James (3-11-1)
Class 2 District 1 
1
St James Final
Knob Noster (4-16)
Class 1 District 7 
3
St. Paul Lutheran (Concordia) (1-2)
 
4
Concordia Final
Notre Dame de Sion (7-6)
Class 4 District 14 
0
St. Teresa's Academy (10-3)
Class 4 District 14 
2
Kansas City Final
Central (St. Joseph) (5-8)
Class 4 District 16 
1
Staley (11-5)
Class 4 District 16 
9
Kansas City Final
Francis Howell Central (7-7)
Class 4 District 6 
3
Timberland (2-17)
Class 4 District 7 
0
Wentzville Final
Cor Jesu Academy (11-4)
Class 4 District 2 
4
Ursuline Academy (7-3-1)
Class 2 District 2 
1
St. Louis Final
Oak Grove (15-2)
Class 2 District 5 
4
Warrensburg (9-7-1)
Class 3 District 13 
1
Warrensburg Final
Winfield (8-8)
Class 2 District 4 
3
Warrenton (3-17)
Class 3 District 8 
1
Warrenton Final
Union (16-2)
Class 3 District 9 
4
Webster Groves (3-9)
Class 3 District 3 
1
Webster Groves Final
Waynesville (4-12-1)
Class 4 District 10 
4
West Plains (2-14)
Class 3 District 10 
0
West Plains Final
Ozark (11-9-1)
Class 4 District 10 
5
Willard (7-12)
Class 3 District 11 
1
Willard Final
Grain Valley (14-1-1)
Class 3 District 14 
9
William Chrisman (4-11)
Class 3 District 15 
1
Independence Final
Gateway Science Charter
 
North County (10-6)
Class 2 District 1 
Bonne Terre 5:00 PM



Processing. Please wait.