2020-2021 Girls Soccer



No Games for Sumner High School on this date.
Lincoln College Prep (6-8)
Class 2 District 7 
2
Barstow (6-8)
Class 2 District 7 
3
Kansas City Final
Maplewood-Richmond Hts. (3-5)
Class 1 District 3 
4
Brentwood (1-3)
Class 1 District 3 
3
Brentwood Final 1 OT
Valley Park (8-4)
Class 1 District 5 
3
Festus (3-13)
Class 2 District 1 
1
Festus Final
Hyman Brand Hebrew (Overland Park, KS)
 
6
Guadalupe Centers Charter (5-6)
Class 1 District 8 
0
Kansas City Final
McCluer North (5-4)
Class 3 District 6 
8
Hazelwood East (3-8)
Class 3 District 6 
0
Ritenour Tournament,  St Louis Final
Jefferson City (7-8)
Class 4 District 9 
0
Helias Catholic (9-9)
Class 4 District 9 
2
Jefferson City Final
Van Horn (14-3)
Class 3 District 15 
1
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
3
Olathe, KS Final
Rock Bridge (7-9)
Class 4 District 9 
1
Hickman with Columbia Independent (12-5)
Class 4 District 8 
0
Columbia Final 1 OT
St. Charles West (4-10)
Class 2 District 3 
0
Incarnate Word Academy (4-9-1)
Class 4 District 5 
6
St. Louis Final
Clayton (8-7)
Class 3 District 4 
1
John Burroughs (7-3)
Class 1 District 3 
2
Beckman Tournament,  St. Louis Final
Bishop LeBlond (9-5)
Class 1 District 8 
8
Lafayette (St. Joseph) (1-11)
Class 2 District 8 
0
St. Joseph Final
Central (Springfield) (6-9)
Class 4 District 10 
1
Logan-Rogersville (10-8)
Class 2 District 6 
4
Rogersville Final
Lone Jack (12-4)
Class 1 District 7 
5
Lutheran (Kansas City) (5-7)
Class 1 District 8 
1
Kansas City Final
Westminster Christian Academy (5-5)
Class 2 District 2 
6
Lutheran St. Charles (10-9)
Class 1 District 4 
0
St. Peters Final
Nerinx Hall (13-2)
Class 4 District 3 
4
MICDS (7-7)
Class 2 District 2 
0
St. Louis Final
St. Francis Borgia (6-13)
Class 3 District 8 
1
Pacific (9-6-1)
Class 3 District 9 
2
Pacific Final -1 OT
Hazelwood West (0-10)
Class 4 District 5 
0
Pattonville (10-4)
Class 4 District 6 
9
Maryland Heights Final
St. Michael the Archangel (10-4)
Class 1 District 7 
2
Pembroke Hill (8-7)
Class 4 District 14 
1
Kansas City Final
Odessa (5-7)
Class 2 District 5 
0
Pleasant Hill (8-8)
Class 2 District 7 
3
Pleasant Hill Final
Lutheran South (5-8)
Class 1 District 1 
8
Ritenour (1-11)
Class 4 District 5 
0
Ritenour Tournament,  St. Louis Final
Clinton (9-11)
Class 2 District 6 
0
Smith-Cotton (16-2-1)
Class 4 District 12 
3
Sedalia Final
St. Joseph's Academy (5-6-1)
Class 4 District 3 
0
St. Dominic (17-0)
Class 4 District 7 
8
O'fallon Final
Perryville (12-4-2)
Class 2 District 1 
2
St. Pius X (Festus) (6-10-1)
Class 1 District 1 
0
Festus Final
DeSoto (1-10)
Class 3 District 2 
0
St. Vincent (8-8)
Class 3 District 1 
8
Perryville Final
Union (17-2)
Class 3 District 9 
8
Sullivan (11-9)
Class 2 District 1 
0
Sullivan Final
Villa Duchesne (7-7)
Class 1 District 3 
8
Trinity Catholic (6-10)
Class 3 District 6 
0
Beckman Tournament,  St. Louis Final
Cor Jesu Academy (12-4)
Class 4 District 2 
4
Ursuline Academy (7-3-1)
Class 2 District 2 
1
St. Louis Final
Ozark (12-9-1)
Class 4 District 10 
5
Willard (7-12)
Class 3 District 11 
1
Willard Final
Rosati-Kain (2-10)
Class 3 District 4 
1
Windsor (Imperial) (10-7)
Class 3 District 2 
2
Windsor Shootout,  Imperial Final -1 OT
Christian (7-9)
Class 2 District 4 
1
Winfield (9-8)
Class 2 District 4 
3
Winfield Final
Gateway Science Charter
 
Crossroads College Preparatory (1-4)
Class 1 District 2 
St. Louis TBD



Processing. Please wait.