2013-2014 Boys Soccer


1 Bayless (16-6-1)
Class 1 District 2 
5
2 Metro (10-7)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Lutheran St. Charles (9-6)
Class 1 District 6 
0
2 Christian (12-8-1)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Tournament, St. Peters Final
1 Southern Boone (26-1)
Class 1 District 7 
7
3 Boonville (10-12)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Tournament, Boonville Final
1 Sacred Heart (21-3)
Class 1 District 10 
6
5 Smithton (6-14)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Tournament, Stover Final
2 Cole Camp (8-10)
Class 1 District 10 
2
3 Stover (10-12)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Tournament, Stover Final
1 Monett (16-8)
Class 1 District 12 
1
2 College Heights Christian (14-10)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Monett Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (17-6)
Class 1 District 13 
2
2 Clinton (13-12)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Tournament, Clinton Final 2 OT
1 St. Pius X (Kansas City) (16-6-1)
Class 1 District 16 
3
2 Chillicothe (18-3-1)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Cameron Final
1 Perryville (23-4)
Class 2 District 1 
1
3 Notre Dame (Cape Girardeau) (14-11-1)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final 2 OT
1 Ladue Horton Watkins (22-3)
Class 2 District 5 
2
2 Clayton (11-11-1)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Clayton Final
1 Priory (17-8)
Class 2 District 6 
1
2 Parkway West (19-8)
Class 2 District 6 
2
Class 2 District 6 Tournament, Ballwin Final 2 OT
1 St. Dominic (24-0)
Class 2 District 7 
3
2 Duchesne (11-10-1)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, St. Charles Final
1 Hannibal (17-8)
Class 2 District 8 
3
2 Marshall (16-10)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Hannibal Final
1 Rolla (24-2)
Class 2 District 10 
10
5 Marshfield (5-19)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Bolivar Final
2 Helias Catholic (17-5)
Class 2 District 10 
2
3 Bolivar (14-6)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Bolivar Final
1 Willard (14-7)
Class 2 District 11 
4
2 Logan-Rogersville (10-13)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Carthage (21-5)
Class 2 District 12 
5
2 Carl Junction (17-7)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Harrisonville (20-5-1)
Class 2 District 13 
5
3 Warrensburg (17-6-1)
Class 2 District 13 
1
Class 2 District 13 Tournament, Harrisonville Final
1 East (Kansas City) (18-5)
Class 2 District 14 
1
2 Raytown South (13-12)
Class 2 District 14 
3
Class 2 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Liberty North (22-4)
Class 2 District 15 
1
3 Excelsior Springs (11-8-2)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Kearney Final
1 Smithville (21-5)
Class 2 District 16 
6
2 Platte County (8-18)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Smithville Final
2 Seckman (19-7)
Class 3 District 1 
2
4 Fox (12-14)
Class 3 District 1 
1
Class 3 District 1 Tournament, Imperial Final
2 Ft. Zumwalt South (16-7)
Class 3 District 3 
1
5 Francis Howell Central (12-13)
Class 3 District 3 
2
Class 3 District 3 Tournament, St. Charles Final
1 Vianney (22-2-2)
Class 3 District 5 
3
2 Kirkwood (15-7-1)
Class 3 District 5 
2
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Marquette (19-4-1)
Class 3 District 7 
0
2 Christian Brothers College (13-10-5)
Class 3 District 7 
1
Class 3 District 7 Tournament, St. Louis Final -1 OT
1 Chaminade College Prep (21-7-1)
Class 3 District 8 
0
2 St. Louis University (18-9-1)
Class 3 District 8 
1
Class 3 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Rock Bridge (20-4-1)
Class 3 District 9 
3
2 Hickman (8-15-1)
Class 3 District 9 
0
Class 3 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Jefferson City (21-6)
Class 3 District 10 
4
2 Waynesville (15-10)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Lebanon Final
1 Glendale (15-8-1)
Class 3 District 11 
5
2 Nixa (9-17)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Lee's Summit West (23-4)
Class 3 District 13 
3
2 Rockhurst (18-8)
Class 3 District 13 
5
Class 3 District 13 Tournament, Belton Final
1 Lee's Summit North (18-4-1)
Class 3 District 14 
0
2 Lee's Summit (14-6)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Independence Final
1 Liberty (12-11)
Class 3 District 15 
4
2 Fort Osage (16-7)
Class 3 District 15 
1
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final
1 Park Hill South (19-7)
Class 3 District 16 
3
3 Staley (14-11)
Class 3 District 16 
5
Class 3 District 16 Tournament, Kansas City Final -1 OT



Processing. Please wait.