2009-2010 Boys Soccer

1 Saxony Lutheran (13-2)
Class 1 District 1 
10
8 Hancock (0-16)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Manchester Final
4 Bayless (12-8)
Class 1 District 1 
5
5 Valley Park (4-13-1)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Manchester Final
2 John F. Kennedy (17-8)
Class 1 District 1 
10
7 The Fulton School at St. Albans (6-4)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Manchester Final
3 St. Pius X (Festus) (11-9)
Class 1 District 1 
3
6 Kennett (4-7)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Manchester Final
1 Trinity Catholic (13-7-1)
Class 1 District 2 
13
8 Carnahan (0-1)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Final
4 Crossroads College Preparatory (6-5)
Class 1 District 2 
4
5 Metro (10-10)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Tournament, Final
2 Lutheran North (10-12)
Class 1 District 2 
6
7 North Technical (4-11)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Final
3 Maplewood-Richmond Hts. (8-10)
Class 1 District 2 
9
6 Cleveland NJROTC (5-5)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Tournament, Final
2 John Burroughs (6-13-2)
Class 1 District 3 
10
7 Block Yeshiva
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Final
1 Fatima (9-1)
Class 1 District 5 
10
8 Iberia (0-12)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Westphalia Final
4 Dixon (8-9)
Class 1 District 5 
1
5 Osage (10-12)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Westphalia Final
2 Stover (15-5)
Class 1 District 5 
2
7 Cole Camp (2-15)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Westphalia Final
3 Crocker (14-2)
Class 1 District 5 
4
6 Belle (5-10-5)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Tournament, Westphalia Final
1 Springfield Catholic (15-4)
Class 1 District 6 
5
4 New Covenant Academy with The Summit Preparatory (7-9)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final
2 Greenwood (16-4-2)
Class 1 District 6 
10
6 Laquey (7-9-3)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final
1 Farmington (19-1)
Class 2 District 1 
4
8 Fredericktown (3-11)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
4 Sikeston (8-11)
Class 2 District 1 
0
5 Perryville (9-8)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (12-12)
Class 2 District 1 
3
7 DeSoto (4-17-1)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final 1 OT
3 Hillsboro (16-5)
Class 2 District 1 
5
6 Festus (8-10)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
1 St. Mary's (St. Louis) (9-11)
Class 2 District 2 
8
8 Affton (3-16)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Tournament, Final
4 Union (11-8)
Class 2 District 2 
2
5 Windsor (Imperial) (8-9)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Final
2 Lutheran South (13-9)
Class 2 District 2 
5
7 Sullivan (5-10)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Final
3 Bishop DuBourg (8-12)
Class 2 District 2 
9
6 Pacific (3-7)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Final
1 Bolivar (19-3)
Class 2 District 5 
3
4 Webb City (12-12)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Marshfield Final
2 Cassville (13-4)
Class 2 District 5 
2
6 Marshfield (9-13)
Class 2 District 5 
3
Class 2 District 5 Tournament, Marshfield Final
1 Pembroke Hill (15-9)
Class 2 District 6 
11
9 Ruskin (1-13)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
4 East (Kansas City) (20-4)
Class 2 District 6 
5
5 O'Hara (6-12)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
4 Poplar Bluff (9-13)
Class 3 District 1 
2
5 Northwest (Cedar Hill) (4-16)
Class 3 District 1 
1
Class 3 District 1 Tournament, Imperial Final 1 OT
1 Vianney (13-2-1)
Class 3 District 2 
1
4 Oakville (13-7-2)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Final
2 Lindbergh (16-4-1)
Class 3 District 2 
1
3 Mehlville (20-4)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Tournament, Final
1 Marquette (12-4)
Class 3 District 3 
3
5 Rockwood Summit (14-7)
Class 3 District 3 
2
Class 3 District 3 Tournament, Chesterfield Final 3 OT
2 Lafayette (Wildwood) (6-6-1)
Class 3 District 3 
0
3 Eureka (14-6-1)
Class 3 District 3 
1
Class 3 District 3 Tournament, Chesterfield Final
4 Parkway North (10-8-2)
Class 3 District 4 
2
5 Kirkwood (6-17-1)
Class 3 District 4 
3
Class 3 District 4 Tournament, Final
1 Chaminade College Prep (17-2-1)
Class 3 District 5 
1
4 Ladue Horton Watkins (9-12)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, Final
4 Francis Howell (11-11-1)
Class 3 District 7 
4
5 Holt (11-7)
Class 3 District 7 
1
Class 3 District 7 Tournament, Final
4 Washington (2-17)
Class 3 District 10 
1
5 Lebanon (1-15-1)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Waynesville Final
4 Parkview (8-13)
Class 3 District 11 
0
5 Nixa (12-9)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Tournament, Ozark Final
3 Ozark (16-7)
Class 3 District 11 
3
6 Branson (8-11-1)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Tournament, Ozark Final
4 Neosho with Neosho Christian (9-11)
Class 3 District 12 
2
5 Central (Springfield) (10-8)
Class 3 District 12 
3
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final 1 OT
3 Willard (13-8)
Class 3 District 12 
7
6 Hillcrest (0-17-1)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Rockhurst (19-4)
Class 3 District 13 
5
4 Raymore-Peculiar (3-16-1)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Peculiar Final
2 Lee's Summit (17-3)
Class 3 District 13 
5
3 Lee's Summit West (10-5)
Class 3 District 13 
1
Class 3 District 13 Tournament, Peculiar Final
4 Blue Springs South (9-9-1)
Class 3 District 14 
5
5 Truman (6-13-1)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final
3 Raytown (14-5)
Class 3 District 14 
3
6 Raytown South (3-16-2)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final
4 William Chrisman (1-13)
Class 3 District 15 
5
5 Northeast (Kansas City) HS (6-8-1)
Class 3 District 15 
3
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final
1 Park Hill (19-5-1)
Class 3 District 16 
2
4 North Kansas City (13-7)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Park Hill South (15-7)
Class 3 District 16 
4
3 Oak Park (4-11)
Class 3 District 16 
1
Class 3 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.