2009-2010 Boys Soccer


1 Trinity Catholic (14-7-1)
Class 1 District 2 
6
4 Crossroads College Preparatory (6-6)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Final
2 Lutheran North (11-12)
Class 1 District 2 
1
3 Maplewood-Richmond Hts. (8-11)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Final
1 Whitfield (10-6-1)
Class 1 District 3 
3
5 Lutheran St. Charles (5-11)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Tournament, Final
2 John Burroughs (6-14-2)
Class 1 District 3 
0
3 Principia (7-8-1)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Tournament, Final
1 Southern Boone (13-6)
Class 1 District 4 
3
5 Montgomery County (9-12)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Ashland Final
2 Missouri Military Academy (7-3)
Class 1 District 4 
5
3 Linn (7-7)
Class 1 District 4 
3
Class 1 District 4 Tournament, Ashland Final
1 Sacred Heart (16-6)
Class 1 District 7 
1
5 Smithton (11-7)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Sedalia Final
2 St. Paul Lutheran (Concordia) (15-8)
Class 1 District 7 
1
3 Summit Christian Academy (9-12)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Sedalia Final
1 Barstow (18-3)
Class 1 District 8 
3
4 Van Horn (10-7)
Class 1 District 8 
2
Class 1 District 8 Tournament, Kansas City Final 1 OT
2 St. Pius X (Kansas City) (20-6)
Class 1 District 8 
8
3 Maryville (15-7-2)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Kansas City Final
1 Farmington (20-1)
Class 2 District 1 
7
5 Perryville (9-9)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (13-12)
Class 2 District 1 
2
3 Hillsboro (16-6)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
1 Westminster Christian Academy (13-3-2)
Class 2 District 3 
2
4 Priory (13-9)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, Clayton Final 1 OT
2 Clayton (13-2)
Class 2 District 3 
1
3 MICDS (16-6-1)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Clayton Final 1 OT
1 St. Dominic (17-4)
Class 2 District 4 
7
4 Warrenton (15-9)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, Final
2 Duchesne (11-9)
Class 2 District 4 
7
3 St. Charles West (8-13-1)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Tournament, Final
2 Harrisonville (19-4)
Class 2 District 6 
7
7 Hickman Mills (1-13-1)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
3 Clinton (11-12)
Class 2 District 6 
1
6 Center (1-12)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
1 Helias Catholic (11-4-1)
Class 2 District 7 
5
4 Warrensburg (16-6-2)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Moberly Final
2 Moberly (21-5)
Class 2 District 7 
1
3 Marshall (19-5)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Moberly Final
1 Smithville (22-4)
Class 2 District 8 
3
4 Platte County (16-8)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Excelsior Springs Final
3 Kearney (9-14)
Class 2 District 8 
1
7 Oak Grove (12-8)
Class 2 District 8 
2
Class 2 District 8 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Seckman (10-9)
Class 3 District 1 
4
4 Poplar Bluff (9-14)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Tournament, Imperial Final
2 Jackson (17-5)
Class 3 District 1 
3
3 Central (Cape Girardeau) (5-16-2)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Tournament, Imperial Final
1 Christian Brothers College (22-4-3)
Class 3 District 4 
3
5 Kirkwood (6-18-1)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, Final
2 DeSmet (8-12-1)
Class 3 District 4 
0
3 Parkway Central (9-9-4)
Class 3 District 4 
1
Class 3 District 4 Tournament, Final 1 OT
2 St. Louis University (18-6-1)
Class 3 District 5 
2
3 Webster Groves (10-9-1)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, Final
1 Francis Howell North (16-5-1)
Class 3 District 6 
3
5 Ft. Zumwalt East (9-14)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Tournament, Final
2 Ft. Zumwalt South (15-5-1)
Class 3 District 6 
1
3 Hazelwood West (17-6)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Tournament, Final
1 Ft. Zumwalt West (13-9-3)
Class 3 District 7 
1
4 Francis Howell (12-11-1)
Class 3 District 7 
2
Class 3 District 7 Tournament, Final 1 OT
2 Francis Howell Central (13-7-1)
Class 3 District 7 
0
3 Timberland (17-4-1)
Class 3 District 7 
2
Class 3 District 7 Tournament, Final
1 McCluer North (17-6)
Class 3 District 8 
1
4 McCluer (5-14)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Florissant Final
2 Hazelwood Central (13-10-1)
Class 3 District 8 
2
3 Ritenour (3-9)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Florissant Final
1 Rock Bridge (13-8)
Class 3 District 9 
0
4 Hickman (13-9-3)
Class 3 District 9 
1
Class 3 District 9 Tournament, Columbia Final
2 Jefferson City (9-4-3)
Class 3 District 9 
1
3 Troy Buchanan (8-6-2)
Class 3 District 9 
0
Class 3 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Camdenton (13-3)
Class 3 District 10 
3
4 Washington (2-18)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Waynesville Final
2 Waynesville (11-7-2)
Class 3 District 10 
2
3 Rolla (12-7-2)
Class 3 District 10 
3
Class 3 District 10 Tournament, Waynesville Final 2 OT
1 Joplin (15-4)
Class 3 District 12 
8
5 Central (Springfield) (10-9)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final
2 Carthage (16-5)
Class 3 District 12 
2
3 Willard (13-10)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final 1 OT
1 Lee's Summit North (14-8-1)
Class 3 District 14 
3
4 Blue Springs South (9-10-1)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final
2 Blue Springs (14-8-1)
Class 3 District 14 
1
3 Raytown (14-6)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final 2 OT
1 Liberty (13-9)
Class 3 District 15 
5
4 William Chrisman (1-14)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final
2 Winnetonka (14-8)
Class 3 District 15 
2
3 Fort Osage (9-11)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final



Processing. Please wait.