2009-2010 Boys Soccer

1 Trinity Catholic (15-7-1)
Class 1 District 2 
2
2 Lutheran North (11-13)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Tournament, Final
1 Whitfield (11-6-1)
Class 1 District 3 
4
3 Principia (7-9-1)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Tournament, Final
1 Southern Boone (13-7)
Class 1 District 4 
1
2 Missouri Military Academy (10-3)
Class 1 District 4 
2
Class 1 District 4 Tournament, Ashland Final
1 Fatima (10-2)
Class 1 District 5 
1
3 Crocker (16-2)
Class 1 District 5 
2
Class 1 District 5 Tournament, Westphalia Final
1 Springfield Catholic (16-4)
Class 1 District 6 
1
2 Greenwood (16-5-2)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final 1 OT
1 Barstow (18-4)
Class 1 District 8 
1
2 St. Pius X (Kansas City) (21-6)
Class 1 District 8 
2
Class 1 District 8 Tournament, Kansas City Final
1 Farmington (20-1)
Class 2 District 1 
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (13-12)
Class 2 District 1 
Class 2 District 1 Tournament, Farmington 6:00 PM
1 St. Mary's (St. Louis) (10-12)
Class 2 District 2 
1
3 Bishop DuBourg (10-12)
Class 2 District 2 
2
Class 2 District 2 Tournament, Final
1 Westminster Christian Academy (15-3-2)
Class 2 District 3 
4
2 Clayton (13-3)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Clayton Final
1 St. Dominic (18-4)
Class 2 District 4 
1
2 Duchesne (11-10)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, Final
1 Bolivar (20-3)
Class 2 District 5 
4
6 Marshfield (9-14)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Tournament, Marshfield Final
1 Pembroke Hill (16-9)
Class 2 District 6 
6
4 East (Kansas City) (20-5)
Class 2 District 6 
2
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
2 Harrisonville (20-4)
Class 2 District 6 
3
3 Clinton (11-13)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
1 Helias Catholic (12-4-1)
Class 2 District 7 
1
2 Moberly (21-6)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Moberly Final 2 OT
1 Seckman (10-10)
Class 3 District 1 
1
2 Jackson (18-5)
Class 3 District 1 
2
Class 3 District 1 Tournament, Imperial Final 1 OT
1 Christian Brothers College (23-4-3)
Class 3 District 4 
4
3 Parkway Central (9-10-4)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, Final
1 Francis Howell North (17-5-1)
Class 3 District 6 
2
3 Hazelwood West (17-7)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, Final
3 Timberland (17-5-1)
Class 3 District 7 
1
4 Francis Howell (13-11-1)
Class 3 District 7 
2
Class 3 District 7 Tournament, Final 2 OT
1 McCluer North (18-6)
Class 3 District 8 
4
2 Hazelwood Central (13-11-1)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Florissant Final
2 Jefferson City (9-5-3)
Class 3 District 9 
0
4 Hickman (14-9-3)
Class 3 District 9 
2
Class 3 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Camdenton (14-3)
Class 3 District 10 
1
3 Rolla (12-8-2)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Waynesville Final 2 OT
1 Joplin (15-5)
Class 3 District 12 
0
2 Carthage (17-5)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final 2 OT
1 Rockhurst (20-4)
Class 3 District 13 
3
2 Lee's Summit (17-4)
Class 3 District 13 
1
Class 3 District 13 Tournament, Peculiar Final
1 Lee's Summit North (15-8-1)
Class 3 District 14 
2
2 Blue Springs (14-9-1)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final 2 OT
1 Liberty (13-10)
Class 3 District 15 
1
2 Winnetonka (15-8)
Class 3 District 15 
2
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final 1 OT
Smithville (23-4)
Class 2 District 8 
7
Oak Grove (12-9)
Class 2 District 8 
146
Excelsior Springs Final



Processing. Please wait.