2012-2013 Boys Soccer


4 Carnahan (2-5)
Class 1 District 2 
3
5 Lift for Life Academy Charter (0-7-1)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 John Burroughs (14-5-1)
Class 1 District 3 
6
4 Brentwood (9-11)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
2 Crossroads College Preparatory (15-6)
Class 1 District 3 
2
3 Soldan International Studies (9-4)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Trinity Catholic (12-10)
Class 1 District 4 
4
2 Whitfield (3-20-1)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Barat Academy (12-8)
Class 1 District 5 
5
3 John F. Kennedy (10-10)
Class 1 District 5 
2
Class 1 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Christian (9-12)
Class 1 District 6 
4
4 Elsberry with Silex (9-14)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, St. Peters Final
2 Canton (9-2)
Class 1 District 6 
4
3 Lutheran St. Charles (9-15)
Class 1 District 6 
2
Class 1 District 6 Tournament, St. Peters Final
1 Sacred Heart (15-9)
Class 1 District 10 
6
4 Cole Camp (5-14)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Tournament, Sedalia Final
2 Stover (9-14)
Class 1 District 10 
3
3 Smithton (5-12-1)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Tournament, Sedalia Final
1 Monett (11-11)
Class 1 District 12 
9
4 Aurora (4-16)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Tournament, Cassville Final
2 College Heights Christian (16-7)
Class 1 District 12 
2
3 Cassville (9-13-1)
Class 1 District 12 
3
Class 1 District 12 Tournament, Cassville Final 2 OT
1 Barstow (14-8)
Class 1 District 14 
3
4 Lutheran (Kansas City) (9-14-1)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Summit Christian Academy (17-8)
Class 1 District 14 
5
3 O'Hara (7-14)
Class 1 District 14 
2
Class 1 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Cristo Rey (19-0-1)
Class 1 District 15 
4
4 Guadalupe Centers Charter (0-13)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Pembroke Hill (3-19)
Class 1 District 15 
9
3 Lincoln College Prep (10-11)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Bishop LeBlond (17-3)
Class 1 District 16 
5
4 Maryville (9-16)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Chillicothe Final
2 Chillicothe (18-3)
Class 1 District 16 
2
3 St. Pius X (Kansas City) (12-11)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Chillicothe Final
1 Perryville (16-6-1)
Class 2 District 1 
1
5 Farmington (12-11)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
2 Sikeston (19-5)
Class 2 District 1 
0
3 Central (Cape Girardeau) (13-9)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final 1 OT
1 Windsor (Imperial) (11-11-1)
Class 2 District 2 
5
2 Hillsboro (9-13-1)
Class 2 District 2 
4
Class 2 District 2 Tournament, Imperial Final -1 OT
1 Lutheran South (19-5-1)
Class 2 District 3 
5
4 Bishop DuBourg (2-20-1)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, St. Louis Final
2 Affton (11-12)
Class 2 District 3 
5
3 Pacific (12-9)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 St. Mary's (St. Louis) (9-14-1)
Class 2 District 4 
8
2 Gateway (6-2)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Ladue Horton Watkins (15-6-1)
Class 2 District 5 
6
4 University City (5-19)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Clayton (16-6)
Class 2 District 5 
2
3 MICDS (6-12)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final -1 OT
1 Parkway Central (19-6-1)
Class 2 District 6 
1
4 Priory (8-15)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway West (14-11-1)
Class 2 District 6 
1
3 Westminster Christian Academy (10-14)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 St. Dominic (17-6)
Class 2 District 7 
3
4 St. Charles West (16-9)
Class 2 District 7 
2
Class 2 District 7 Tournament, St. Peters Final 1 OT
2 Duchesne (16-11-1)
Class 2 District 7 
0
3 Ft. Zumwalt East (13-11)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Tournament, St. Peters Final -1 OT
1 Hannibal (19-5)
Class 2 District 8 
3
4 Mexico (10-15)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Kirksville Final
2 Marshall (11-10)
Class 2 District 8 
2
3 Moberly (8-17)
Class 2 District 8 
3
Class 2 District 8 Tournament, Kirksville Final
1 St. Francis Borgia (4-0)
Class 2 District 9 
5
3 Union (13-11)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Washington Final
1 Carthage (18-8)
Class 2 District 12 
8
4 Webb City (2-19)
Class 2 District 12 
1
Class 2 District 12 Tournament, Carl Junction Final
2 Neosho with Neosho Christian (11-9)
Class 2 District 12 
2
3 Carl Junction (12-8)
Class 2 District 12 
1
Class 2 District 12 Tournament, Carl Junction Final
1 Harrisonville (18-6-1)
Class 2 District 13 
2
4 Oak Grove (13-11)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Grain Valley Final
2 Warrensburg (15-9)
Class 2 District 13 
2
3 Grain Valley (11-11)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Grain Valley Final
1 Raytown South (9-15)
Class 2 District 14 
4
4 East (Kansas City) (6-9-1)
Class 2 District 14 
3
Class 2 District 14 Tournament, Grandview Final 1 OT
2 Grandview (4-16-4)
Class 2 District 14 
0
3 Center (4-14)
Class 2 District 14 
2
Class 2 District 14 Tournament, Grandview Final
1 Kearney (19-6-1)
Class 2 District 15 
7
4 Excelsior Springs (10-12-1)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
2 Liberty North (11-11)
Class 2 District 15 
1
3 Northeast (Kansas City) HS (14-4-2)
Class 2 District 15 
3
Class 2 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Smithville (20-3)
Class 2 District 16 
6
4 Savannah (10-11)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Platte City Final
2 Platte County (16-8)
Class 2 District 16 
3
3 Lafayette (St. Joseph) (8-13-1)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Platte City Final
1 Oakville (11-10-3)
Class 3 District 1 
5
4 Jackson (10-11-1)
Class 3 District 1 
1
Class 3 District 1 Tournament, St. Louis Final
2 Fox (10-13-2)
Class 3 District 1 
4
3 Seckman (7-10-3)
Class 3 District 1 
3
Class 3 District 1 Tournament, St. Louis Final
2 St. Louis University (12-8-6)
Class 3 District 2 
5
3 Ritenour (6-11-1)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Creve Coeur Final
1 Troy Buchanan (10-15)
Class 3 District 3 
1
4 Holt (7-18-1)
Class 3 District 3 
2
Class 3 District 3 Tournament, Troy Final
2 Timberland (7-13-2)
Class 3 District 3 
0
3 Washington (5-13-1)
Class 3 District 3 
1
Class 3 District 3 Tournament, Troy Forfeit
1 Francis Howell Central (17-5)
Class 3 District 4 
1
4 Ft. Zumwalt West (12-11-2)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Peters Final
2 Francis Howell (21-3)
Class 3 District 4 
5
3 Ft. Zumwalt South (13-7-2)
Class 3 District 4 
2
Class 3 District 4 Tournament, St. Peters Final
1 Hazelwood West (18-5-2)
Class 3 District 5 
0
4 McCluer North (15-10)
Class 3 District 5 
3
Class 3 District 5 Tournament, Maryland Heights Final
2 Francis Howell North (9-14)
Class 3 District 5 
2
3 Pattonville (13-11-1)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, Maryland Heights Final
1 Vianney (15-11-1)
Class 3 District 6 
4
4 Webster Groves (14-9-1)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Tournament, Webster Groves Final
1 Marquette (19-2)
Class 3 District 8 
3
4 Parkway North (10-13-1)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, St. Louis Final
2 Christian Brothers College (21-4-1)
Class 3 District 8 
2
3 DeSmet (12-9-4)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Jefferson City (18-8)
Class 3 District 10 
8
4 Lebanon (3-19-2)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Jefferson City Final
2 Camdenton (15-11)
Class 3 District 10 
1
3 Waynesville (10-11)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Jefferson City Final
1 Joplin (21-2-1)
Class 3 District 12 
7
4 Parkview (4-20)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final
2 Kickapoo (20-3)
Class 3 District 12 
11
3 Central (Springfield) (14-8)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Lee's Summit West (18-6-3)
Class 3 District 13 
0
2 Rockhurst (17-9-1)
Class 3 District 13 
1
Class 3 District 13 Tournament, Peculiar Final
1 Lee's Summit North (18-2-2)
Class 3 District 14 
2
4 Lee's Summit (9-10-1)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final 1 OT
2 Blue Springs (9-9-1)
Class 3 District 14 
3
3 Truman (13-10)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Park Hill South (20-6)
Class 3 District 16 
3
4 Staley (13-11)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Park Hill (17-6)
Class 3 District 16 
2
3 Oak Park (18-8)
Class 3 District 16 
1
Class 3 District 16 Tournament, Kansas City Final 2 OT



Processing. Please wait.