2011-2012 Spring Season Baseball


4 Northeast Vernon County (7-6)
Class 1 District 7 
0
5 Rich Hill (6-10)
Class 1 District 7 
6
Class 1 District 7 Tournament, Liberal Final
2 Liberal (9-8)
Class 1 District 7 
16
7 Hume (1-7)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Liberal Final
3 Drexel (7-5)
Class 1 District 7 
11
6 Bronaugh (1-6)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Liberal Final
1 Santa Fe (17-1)
Class 1 District 15 
21
8 Kingsville (3-15)
Class 1 District 15 
2
Class 1 District 15 Tournament, Sedalia Final
4 Northwest (Hughesville) (9-11)
Class 1 District 15 
8
5 Lone Jack (7-10)
Class 1 District 15 
11
Class 1 District 15 Tournament, Sedalia Final
2 Concordia (14-4)
Class 1 District 15 
11
7 La Monte (3-11)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Sedalia Final
-1 Derrick Thomas Academy
 
1 South Nodaway with Jefferson (Conception) (10-3)
Class 1 District 16 
Class 1 District 16 Tournament, Braymer 6:00 PM
4 Northeast Nodaway (3-9)
Class 1 District 16 
3
5 Southwest (Livingston County) with Tina-Avalon (5-6)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Tournament, Braymer Final
2 Lutheran (Kansas City) (6-10)
Class 1 District 16 
6
7 Wentworth Military Academy (2-7)
Class 1 District 16 
9
Class 1 District 16 Tournament, Braymer Final
3 Wellington-Napoleon (5-10)
Class 1 District 16 
16
6 Braymer with Breckenridge (1-6)
Class 1 District 16 
4
Class 1 District 16 Tournament, Braymer Final
Scott County Central (3-13)
Class 1 District 2 
4
Advance (8-15)
Class 1 District 2 
9
Advance Final
Malden (13-12)
Class 2 District 1 
3
Bernie (12-10)
Class 1 District 2 
4
Bernie Final (8)
Hancock (9-7)
Class 3 District 3 
1
Bishop DuBourg (9-17)
Class 4 District 3 
7
St. Louis Final (8)
Truman (15-7)
Class 4 District 15 
5
Blue Springs (12-9)
Class 4 District 14 
9
Blue Springs Final
Lutheran St. Charles (10-14)
Class 3 District 6 
14
Cardinal Ritter (3-16)
Class 3 District 4 
511
St. Louis Final
COLGAN (PITTSBURG, KS)
 
15
Carl Junction (15-9)
Class 4 District 12 
16
Carl Junction Final
Buffalo (13-7)
Class 3 District 11 
14
Central (Springfield) (2-17)
Class 4 District 11 
0
Springfield Final
Richmond (17-2)
Class 3 District 15 
10
Chillicothe (4-17)
Class 3 District 16 
0
Chillicothe Final
Ft. Zumwalt East (17-10)
Class 4 District 8 
7
Christian (13-7)
Class 3 District 6 
5
O'fallon Final
St. Mary's (St. Louis) (11-14)
Class 4 District 3 
0
Clayton (18-5)
Class 3 District 5 
10
Sauget Final
Ste. Genevieve (12-8)
Class 3 District 1 
5
Festus (18-5)
Class 4 District 2 
10
Festus Final
Rockwood Summit (12-9)
Class 4 District 3 
0
Ft. Zumwalt West (18-10)
Class 4 District 8 
3
O'fallon Final
Pleasant Hill (8-12)
Class 3 District 13 
4
Grain Valley (14-7)
Class 4 District 14 
7
Grain Valley Final
McCluer South-Berkeley (3-11)
Class 3 District 6 
0
Hazelwood East (3-15)
Class 4 District 6 
10
St. Louis Final
Francis Howell Central (21-4-1)
Class 4 District 8 
10
Hazelwood West (14-8)
Class 4 District 6 
0
St. Louis Final
Fulton (12-10)
Class 3 District 8 
2
Helias Catholic (17-3)
Class 4 District 10 
6
Jefferson City Final
Barat Academy (11-9)
Class 2 District 5 
4
Jefferson (Festus) (7-9)
Class 2 District 3 
9
Festus Final
Affton (5-12)
Class 3 District 3 
11
Jennings (10-10)
Class 4 District 6 
2
St. Louis Final
Mid-Buchanan (9-8)
Class 2 District 16 
0
Lawson (16-9)
Class 3 District 16 
13
Lawson Final
McCluer South-Berkeley (3-11)
Class 3 District 6 
15
Lift for Life Academy Charter (3-6)
Class 2 District 5 
14
St. Louis Final
Monroe City (6-11)
Class 2 District 7 
1
Macon (8-8)
Class 3 District 7 
4
Macon Final
Humansville (5-10)
Class 1 District 8 
2
Marion C. Early (18-4)
Class 2 District 13 
9
Morrisville Final
St. Clair (8-14)
Class 3 District 2 
9
New Haven (7-11)
Class 1 District 10 
2
New Haven Final
Kickapoo (20-7)
Class 4 District 11 
13
Nixa (10-15)
Class 4 District 11 
1
Nixa Final
Grandview (6-13)
Class 4 District 13 
9
North Kansas City (8-13)
Class 4 District 15 
5
North Kansas City Final
Lafayette (Wildwood) (20-8-1)
Class 4 District 4 
7
Northwest (Cedar Hill) (6-15)
Class 4 District 2 
2
Cedar Hill Final
Liberty (21-3)
Class 4 District 16 
28
Oak Park (16-8)
Class 4 District 16 
2
Kansas City Final
Eureka (19-6)
Class 4 District 4 
7
Oakville (5-20)
Class 4 District 2 
2
St. Louis Final
Tipton (15-4)
Class 2 District 14 
15
Otterville (0-10)
Class 1 District 11 
1
Otterville Final
Windsor (Imperial) (11-15)
Class 4 District 2 
8
Pacific (14-2)
Class 4 District 4 
10
Pacific Final
Arcadia Valley (5-11)
Class 3 District 2 
2
Potosi (10-12)
Class 3 District 2 
5
Potosi Final
Wright City (11-11)
Class 3 District 6 
11
Silex (6-10)
Class 1 District 12 
4
Silex Final
O'Hara (9-9)
Class 3 District 14 
2
St. Pius X (Kansas City) (9-12)
Class 3 District 15 
12
Kansas City Final
St. Francis Borgia (18-7)
Class 3 District 8 
3
Sullivan (14-5)
Class 3 District 2 
0
Sullivan Final
Russellville (18-4)
Class 2 District 6 
4
Tipton (15-4)
Class 2 District 14 
6
Tipton Final
North County (10-7)
Class 4 District 1 
0
Union (9-12)
Class 4 District 4 
6
Union Final
Crossroads College Preparatory (0-12)
Class 2 District 5 
0
Valley Park (13-6)
Class 2 District 5 
12
Valley Park Final
Skyline (14-9)
Class 2 District 13 
10
Wheatland (10-10)
Class 1 District 9 
0
Wheatland Final
Delta (1-9)
Class 1 District 2 
Bell City (1-11)
Class 1 District 2 
Bell City TBD
Conway (17-6)
Class 2 District 9 
Buffalo (13-7)
Class 3 District 11 
Buffalo TBD
Alton (6-10)
Class 2 District 10 
Liberty (Mountain View) (2-13)
Class 3 District 10 
Mountain View TBD



Processing. Please wait.