2020-2021 Fall Season Softball


California (11-3)
Class 3 District 5 
17
Belle (6-10)
Class 2 District 2 
2
Belle Final
McDonald County (14-0)
Class 4 District 6 
10
Belton (4-8)
Class 4 District 7 
6
UCM Tournament ,  Warrensburg Final
Clinton (3-8)
Class 3 District 5 
2
Belton (4-8)
Class 4 District 7 
16
UCM Tournament,  Warrensburg Final
Smithville (13-6)
Class 4 District 8 
7
Blue Springs (4-7)
Class 5 District 7 
5
Winnetonka Tournament ,  Kansas City Final
Harrisonville (7-10)
Class 4 District 7 
3
Blue Springs (4-7)
Class 5 District 7 
18
Winnetonka Tournament ,  Kansas City Final
Lathrop (7-5)
Class 2 District 7 
12
Cameron (5-5)
Class 3 District 8 
3
Cameron Final
Lebanon (13-6)
Class 5 District 5 
4
Capital City High (14-5)
Class 5 District 5 
14
Jefferson City Final
Nevada (7-7)
Class 3 District 5 
13
Cassville (9-9)
Class 3 District 4 
0
Cassville Final
Webb City (18-1)
Class 4 District 6 
9
Centralia (8-7)
Class 3 District 6 
1
WARRENSBURG VARSITY SOFTBALL TOURNAMENT,  Warrensburg Final
Harrisonville (7-10)
Class 4 District 7 
5
Centralia (8-7)
Class 3 District 6 
8
Varsity Tournament,  Warrensburg Final
McDonald County (14-0)
Class 4 District 6 
19
Clinton (3-8)
Class 3 District 5 
1
UCM Tournament,  Warrensburg Final
Macks Creek (1-12)
Class 1 District 5 
1
Dadeville (3-9)
Class 1 District 3 
13
Dadeville Final
East Carter (7-7)
Class 2 District 1 
12
Doniphan (8-9)
Class 3 District 4 
5
Jackson Tournament,  Jackson Final
Festus (5-12)
Class 4 District 1 
11
Doniphan (8-9)
Class 3 District 4 
1
Jackson Invitational Tournament ,  Cape Girardeau Final
East Carter (7-7)
Class 2 District 1 
12
Festus (5-12)
Class 4 District 1 
13
Jackson Invitational Tournament ,  Cape Girardeau Final
Wright City (5-7)
Class 3 District 2 
2
Ft. Zumwalt East (6-8)
Class 4 District 4 
3
St. Peters Final
Union (2-7)
Class 4 District 3 
2
Ft. Zumwalt North (10-3)
Class 5 District 3 
12
Ft. Zumwalt North Varsity Tournament,  O'Fallon Final
Liberty North (12-5)
Class 5 District 8 
4
Grain Valley (13-0)
Class 4 District 7 
8
September Slam,  Liberty Final
Brashear (5-4)
Class 1 District 10 
11
Grundy County with Newtown-Harris (0-11)
Class 1 District 13 
1
Galt Final
Higbee (0-7)
Class 1 District 7 
0
Harrisburg (6-8)
Class 1 District 6 
12
Harrisburg Final
Webb City (18-1)
Class 4 District 6 
10
Harrisonville (7-10)
Class 4 District 7 
0
WARRENSBURG VARSITY SOFTBALL TOURNAMENT,  Warrensburg Final
Glendale (12-5)
Class 4 District 6 
8
Hillcrest (2-13)
Class 4 District 5 
5
Springfield Final (9)
Notre Dame (Cape Girardeau) (16-1)
Class 5 District 1 
7
Hillsboro (10-6)
Class 4 District 1 
0
Jackson Tournament,  Cape Girardeau Final
Incarnate Word Academy (1-4)
Class 4 District 2 
1
Hillsboro (10-6)
Class 4 District 1 
4
Jackson Varsity Softball Tournament,  Cape Girardeau Final
Raymore-Peculiar (6-9)
Class 5 District 5 
16
Holden (4-3)
Class 3 District 7 
7
UCM Invitational,  Warrensburg Final
Blair Oaks (13-2)
Class 3 District 5 
15
Holden (4-3)
Class 3 District 7 
3
UCM Softball Tournament,  Warrensburg Final
Francis Howell (1-11)
Class 5 District 3 
4
Holt (6-6)
Class 5 District 4 
5
Wentzville Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (16-1)
Class 5 District 1 
6
Incarnate Word Academy (1-4)
Class 4 District 2 
5
Jackson Varsity Softball Tournament,  Cape Girardeau Final
Sikeston (3-5)
Class 4 District 1 
2
Jackson (11-3)
Class 5 District 1 
8
Jackson Varsity Softball Tournament,  Jackson Final
Central (Cape Girardeau) (9-8)
Class 4 District 1 
1
Jackson (11-3)
Class 5 District 1 
14
Jackson Invitational,  Cape Girardeau Final
Perryville (10-3)
Class 3 District 1 
5
Kelly (9-5)
Class 2 District 1 
2
Jackson Tournament,  Cape Girardeau Final
Twin Rivers (9-5)
Class 2 District 1 
5
Kelly (9-5)
Class 2 District 1 
6
Jackson Tournament,  Jackson Final
Waynesville (5-10)
Class 5 District 5 
0
Kickapoo (11-1)
Class 5 District 6 
10
Springfield Final
Sherwood (9-1)
Class 2 District 8 
10
Lafayette County (1-8)
Class 2 District 8 
0
Jennies Tournament,  Warrensburg Final
Warrensburg (9-4)
Class 4 District 4 
8
Lafayette County (1-8)
Class 2 District 8 
5
Jennies Tournament,  Warrensburg Final
Hermitage (4-4)
Class 1 District 4 
1
Leeton (9-2)
Class 1 District 5 
16
Leeton Final
Truman (12-8)
Class 5 District 7 
1
Liberty (9-6)
Class 5 District 8 
6
September Slam,  Liberty Final
Fort Osage (10-7)
Class 5 District 7 
3
Liberty (9-6)
Class 5 District 8 
12
September Slam,  Liberty Final
Kearney (7-5)
Class 4 District 8 
2
Liberty (9-6)
Class 5 District 8 
8
Varsity Tournament,  Liberty Final
Fatima (7-7)
Class 3 District 5 
4
Linn (4-12)
Class 2 District 3 
3
Linn Final (8)
Atlanta (6-1)
Class 1 District 11 
5
Linn County (4-5)
Class 1 District 11 
0
Purdin Final
Novinger (2-7)
Class 1 District 10 
1
Madison (4-5)
Class 1 District 8 
16
Madison Final
Clopton (7-5)
Class 1 District 8 
13
Marion County (4-8)
Class 1 District 9 
0
Philadelphia Final
Pilot Grove (2-8)
Class 1 District 6 
0
Northeast (Cairo) (7-4)
Class 1 District 7 
10
Cairo Final
Smithville (13-6)
Class 4 District 8 
5
Park Hill South (8-7)
Class 5 District 8 
0
September Slam,  Liberty Final
Grain Valley (13-0)
Class 4 District 7 
11
Park Hill South (8-7)
Class 5 District 8 
2
September Slam,  Liberty Final
Waynesville (5-10)
Class 5 District 5 
13
Parkview (1-11)
Class 4 District 6 
1
Kickapoo Final
Fort Osage (10-7)
Class 5 District 7 
7
Pleasant Hill (3-7)
Class 3 District 7 
5
Liberty/Liberty North,  Capitol Federal Sports Co Final
Blair Oaks (13-2)
Class 3 District 5 
7
Raymore-Peculiar (6-9)
Class 5 District 5 
4
UCM Jennies Tournament,  Warrensburg Final
Central (Cape Girardeau) (9-8)
Class 4 District 1 
6
Sikeston (3-5)
Class 4 District 1 
2
Jackson Tournament,  Jackson Final
Liberty North (12-5)
Class 5 District 8 
2
Smithville (13-6)
Class 4 District 8 
1
September Slam,  Liberty Final
Timberland (6-7)
Class 5 District 4 
13
St. Charles (5-6)
Class 4 District 4 
0
FZN Softball Tournament,  O'fallon Final
Kearney (7-5)
Class 4 District 8 
8
Truman (12-8)
Class 5 District 7 
3
Varsity Tournament,  Liberty Final
Pleasant Hill (3-7)
Class 3 District 7 
8
Truman (12-8)
Class 5 District 7 
9
Liberty Tournamnet,  Liberty Final
Perryville (10-3)
Class 3 District 1 
12
Twin Rivers (9-5)
Class 2 District 1 
0
Jackson Tournament,  Jackson Final
Sherwood (9-1)
Class 2 District 8 
11
Warrensburg (9-4)
Class 4 District 4 
0
UCM Tournament,  Warrensburg Final
Stoutland (6-6)
Class 1 District 2 
0
Weaubleau (8-6)
Class 1 District 4 
4
Weaubleau Final
St. Dominic (6-9)
Class 5 District 3 
8
Winfield (8-7)
Class 3 District 2 
6
Ft Zumwalt North Tournament,  O'Fallon Final
Ft. Zumwalt East (6-8)
Class 4 District 4 
3
Wright City (5-7)
Class 3 District 2 
2
Fort Zumwalt North Tournament,  St. Peters Final



Processing. Please wait.