2020-2021 Boys Tennis


4 Dexter (3-7)
Class 1 District 1 
5
5 Potosi (2-13)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Dexter Final
1 Osage (9-9)
Class 1 District 2 
9
4 Houston (0-12)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Semifinal 1, Osage Beach Final
2 Salem (8-4)
Class 1 District 2 
5
3 Licking (1-6)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Semifinal 2, Osage Beach Final
2 Crystal City (3-7)
Class 1 District 3 
5
3 Lutheran South (3-7)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Semifinal 2, Festus Final
1 Westminster Christian Academy (8-4)
Class 1 District 4 
5
4 Brentwood (5-5)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, Town And Country Final
2 Whitfield (9-2)
Class 1 District 4 
5
3 Principia (5-8)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Clayton (10-4)
Class 1 District 5 
5
4 Metro (2-5)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, Clayton Final
2 Lutheran North (6-6)
Class 1 District 5 
5
3 University City (5-5)
Class 1 District 5 
4
Class 1 District 5 Semifinal 2, Clayton Final
1 St. Charles (7-5)
Class 1 District 6 
1
4 Lutheran St. Charles (0-9)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 1, St. Charles Final
2 St. Charles West (5-6)
Class 1 District 6 
5
3 Duchesne (1-13)
Class 1 District 6 
3
Class 1 District 6 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Missouri Military Academy (10-0)
Class 1 District 7 
5
4 Fulton (1-12)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 1, Mexico Final
2 Mexico HS (9-6)
Class 1 District 7 
5
3 Father Tolton Regional Catholic (5-5)
Class 1 District 7 
3
Class 1 District 7 Semifinal 2, Mexico Final
1 Moberly (14-5)
Class 1 District 8 
5
4 Boonville (0-10)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 1, Moberly Final
2 Kirksville (5-8)
Class 1 District 8 
5
3 Columbia Independent (2-9)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 2, Kirksville Final
1 Willow Springs (17-3)
Class 1 District 9 
5
4 Liberty (Mountain View) (3-6)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Semifinal 1, Rogersville Final
2 Logan-Rogersville (8-8)
Class 1 District 9 
5
3 Mountain Grove (4-6)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Semifinal 2, Rogersville Final
1 Mt. Vernon (7-5)
Class 1 District 11 
5
4 Clever (1-9)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Semifinal 1, Mt. Vernon Final
2 Monett (7-4)
Class 1 District 11 
5
3 Aurora (2-9)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Semifinal 2, Mt. Vernon Final
1 Bolivar (13-1)
Class 1 District 12 
5
4 Clinton (0-14)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Semifinal 1, Bolivar Final
2 Harrisonville (8-5)
Class 1 District 12 
5
3 Nevada (2-9)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Semifinal 2, Harrisonville Final
4 Excelsior Springs (5-10)
Class 1 District 13 
2
5 Lincoln College Prep (5-7)
Class 1 District 13 
5
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Excelsior Springs Final
1 Marshall (13-2)
Class 1 District 14 
5
4 Odessa (6-10)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 1, Marshall Final
4 Odessa (6-10)
Class 1 District 14 
1
5 Lexington (0-10)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Marshall Final
1 Trenton (12-3)
Class 1 District 15 
5
4 Cameron (2-13)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 1, Trenton Final
2 Carrollton (10-4)
Class 1 District 15 
5
3 Chillicothe (4-10)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Semifinal 2, Carrollton Final
1 Savannah (15-0)
Class 1 District 16 
5
4 Bishop LeBlond (1-11)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Semifinal 1, Savannah Final
2 Maryville (12-3)
Class 1 District 16 
5
3 Benton (3-10)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Semifinal 2, Maryville Final
4 Sikeston (4-6)
Class 2 District 1 
5
5 Central (Cape Girardeau) (2-14)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Sikeston Final
3 Poplar Bluff (9-2)
Class 2 District 1 
5
6 Windsor (Imperial) (1-11)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Poplar Bluff Final
2 Webster Groves (4-9)
Class 2 District 2 
5
3 Rockwood Summit (0-12)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 2, Webster Groves Final
4 Mehlville (5-6)
Class 2 District 2 
5
5 Vianney (3-8)
Class 2 District 2 
3
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Webster Groves Final
4 Chaminade College Prep (6-12)
Class 2 District 3 
7
5 Parkway North (8-8)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Saint Louis Final
3 Parkway West (8-5)
Class 2 District 3 
5
6 DeSmet (5-6)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Ballwin Final
4 Hannibal (4-15)
Class 2 District 4 
1
5 McCluer (2-4)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Lake St. Louis Forfeit
3 Ft. Zumwalt East (5-12)
Class 2 District 4 
1
6 McCluer North (0-7)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, Lake St. Louis Forfeit
4 Rolla (15-3)
Class 2 District 5 
4
5 Lebanon (14-8)
Class 2 District 5 
5
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Rolla Final
2 Helias Catholic (12-3)
Class 2 District 5 
1
7 Capital City High (3-9)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 3, Jefferson City Forfeit
3 Warrensburg (10-2)
Class 2 District 5 
5
6 Camdenton (6-10)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Warrensburg Final
4 Glendale (5-9)
Class 2 District 6 
5
5 West Plains (5-6)
Class 2 District 6 
3
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Springfield Final
3 Republic (9-7-1)
Class 2 District 6 
6
6 Parkview (0-9)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 4, Republic Final
4 Belton (3-7)
Class 2 District 7 
5
5 Neosho (1-12)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, Belton Final
4 William Chrisman (6-9)
Class 2 District 8 
5
5 Winnetonka (3-10)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Platte City Final
2 Grain Valley (10-5)
Class 2 District 8 
5
7 Fort Osage (2-11)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 3, Platte City Final
3 Kearney (8-3)
Class 2 District 8 
5
6 East (Kansas City) (4-5)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Platte City Final
4 Kirkwood (4-10)
Class 3 District 1 
5
5 Oakville (5-6)
Class 3 District 1 
2
Class 3 District 1 Quarterfinal 2, Kirkwood Final
3 Lindbergh (9-6)
Class 3 District 1 
5
6 Jackson (12-4)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 Parkway South (8-5)
Class 3 District 2 
5
5 Eureka (2-10)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 2, Manchester Final
3 Lafayette (Wildwood) (10-2)
Class 3 District 2 
5
6 Christian Brothers College (1-13-1)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, Manchester Final
4 Francis Howell (6-8)
Class 3 District 3 
5
5 St. Dominic (6-9)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Quarterfinal 2, St. Charles Final
2 Ft. Zumwalt West (14-2)
Class 3 District 3 
5
7 Pattonville (2-7)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Quarterfinal 3, O'fallon Final
3 Francis Howell Central (8-9)
Class 3 District 3 
5
6 Ft. Zumwalt North (3-11)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Quarterfinal 4, St. Charles Final
4 Troy Buchanan (7-7)
Class 3 District 4 
5
5 Jefferson City (1-11)
Class 3 District 4 
3
Class 3 District 4 Quarterfinal 2, Troy Final
3 Timberland (10-7)
Class 3 District 4 
5
6 Holt (2-14)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Quarterfinal 4, Wentzville Final
4 Ozark (10-8)
Class 3 District 5 
5
5 Springfield Catholic (6-6-1)
Class 3 District 5 
3
Class 3 District 5 Quarterfinal 2, Springfield Final
3 Nixa (11-5)
Class 3 District 5 
5
6 Waynesville (2-17)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Quarterfinal 4, Springfield Final
4 Lee's Summit (7-12)
Class 3 District 6 
5
5 Carthage (5-8)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
3 Lee's Summit North (3-10)
Class 3 District 6 
5
6 Joplin (2-10)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Quarterfinal 4, Lees Summit, Mo Final
4 Park Hill South (7-6)
Class 3 District 7 
5
5 Blue Springs (5-10)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Riverside Final
2 Rockhurst (10-3)
Class 3 District 7 
5
7 Truman (5-8)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 3, Kansas City Final
3 Blue Springs South (13-6)
Class 3 District 7 
5
6 North Kansas City (8-6)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Blue Springs Final
4 Staley (7-9)
Class 3 District 8 
3
5 Central (St. Joseph) (9-4)
Class 3 District 8 
5
Class 3 District 8 Quarterfinal 2, Liberty Final
3 Park Hill (11-4-1)
Class 3 District 8 
5
6 Oak Park (4-10)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Quarterfinal 4, Liberty Final
Christian Brothers College (1-13-1)
Class 3 District 2 
0
Lafayette (Wildwood) (10-2)
Class 3 District 2 
5
MSHSAA Team District,  St. Louis Final



Processing. Please wait.