2016-2017 Boys Tennis


1 Notre Dame (Cape Girardeau) (12-1)
Class 1 District 1 
5
2 Dexter (5-5)
Class 1 District 1 
3
Class 1 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 Windsor (Imperial) (9-4)
Class 1 District 2 
4
2 St. Pius X (Festus) (8-4)
Class 1 District 2 
5
Class 1 District 2 Tournament, Imperial Final
1 Bishop DuBourg (13-2)
Class 1 District 3 
5
2 Brentwood (6-6)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 MICDS (9-4)
Class 1 District 5 
4
2 Priory (11-1)
Class 1 District 5 
5
Class 1 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 St. Dominic (13-5)
Class 1 District 6 
5
2 St. Charles West (7-7)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, O'Fallon Final
1 Boonville (11-1)
Class 1 District 7 
5
2 Kirksville (13-3)
Class 1 District 7 
3
Class 1 District 7 Tournament, Boonville Final
1 Willow Springs (16-3)
Class 1 District 9 
5
2 Mountain Grove (8-3)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Tournament, Willow Springs Final
1 Springfield Catholic (16-1)
Class 1 District 10 
5
2 Reeds Spring (12-5)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Tournament, Rogersville Final
1 Carl Junction (9-7)
Class 1 District 11 
5
2 Thomas Jefferson Independent (6-5)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
1 Bolivar (17-3)
Class 1 District 12 
5
2 Warrensburg (8-5)
Class 1 District 12 
3
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
1 Marshall (12-6)
Class 1 District 13 
5
2 Lafayette County (11-4)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Marshall Final
1 Excelsior Springs (10-5)
Class 1 District 15 
1
2 Trenton (11-4)
Class 1 District 15 
5
Class 1 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Maryville (14-3)
Class 1 District 16 
1
2 Bishop LeBlond (16-2)
Class 1 District 16 
5
Class 1 District 16 Tournament, Maryville Final
1 Poplar Bluff (9-1)
Class 2 District 1 
5
3 Farmington (9-4)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
1 Lindbergh (13-0)
Class 2 District 2 
5
3 SLUH (7-10)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis, Mo Final
1 Marquette (15-1)
Class 2 District 3 
5
4 Parkway South (6-4)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway West (8-3)
Class 2 District 3 
4
3 Lafayette (Wildwood) (11-6)
Class 2 District 3 
5
Class 2 District 3 Tournament, Ballwin Final
1 Chaminade College Prep (15-6)
Class 2 District 4 
5
3 Ladue Horton Watkins (15-4)
Class 2 District 4 
3
Class 2 District 4 Tournament, Chesterfield Final
1 Parkway Central (11-5)
Class 2 District 5 
5
2 Parkway North (6-12)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Creve Coeur Final
1 Hazelwood West (10-1)
Class 2 District 6 
5
2 McCluer North (8-4)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Hazelwood Final
1 Holt (16-4)
Class 2 District 8 
5
2 Liberty (Wentzville) (8-5)
Class 2 District 8 
4
Class 2 District 8 Tournament, Tbd Final
1 Central (Springfield) (12-5)
Class 2 District 10 
5
2 Waynesville (11-6)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Springfield Final
1 Kickapoo (15-1)
Class 2 District 11 
5
3 Ozark (14-7)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Nixa (12-6)
Class 2 District 12 
3
2 Republic (10-4)
Class 2 District 12 
5
Class 2 District 12 Tournament, Nixa Final
1 Rockhurst (10-0)
Class 2 District 13 
5
2 Lee's Summit West (5-10-1)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Lees Summit Final
1 Liberty (18-2)
Class 2 District 15 
5
2 Liberty North (12-5)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Kansas City Final
Helias Catholic (12-1)
Class 1 District 8 
5
Fulton (12-6)
Class 1 District 8 
2
MSHSSA Class 1 Team Districts,  Helias Final



Processing. Please wait.