2016-2017 Boys Tennis


1 Notre Dame (Cape Girardeau) (11-1)
Class 1 District 1 
5
4 Arcadia Valley (5-8)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Sikeston Final
2 Dexter (5-4)
Class 1 District 1 
5
3 North County (7-4)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 2, Sikeston Final
1 Windsor (Imperial) (9-3)
Class 1 District 2 
5
4 Crystal City (5-7)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Semifinal 1, Imperial Final
2 St. Pius X (Festus) (7-4)
Class 1 District 2 
5
3 Festus (7-7)
Class 1 District 2 
3
Class 1 District 2 Semifinal 2, Festus Final
1 Bishop DuBourg (12-2)
Class 1 District 3 
5
4 McKinley Classical Leadership (6-3)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Brentwood (6-5)
Class 1 District 3 
5
6 Lutheran South (2-10)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Clayton (7-5)
Class 1 District 4 
5
2 Lutheran North (5-7)
Class 1 District 4 
2
Class 1 District 4 Championship, Clayton Final
1 MICDS (9-3)
Class 1 District 5 
5
5 Principia (7-4)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Priory (10-1)
Class 1 District 5 
5
3 John Burroughs (6-3)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 St. Dominic (12-5)
Class 1 District 6 
5
4 St. Charles (5-10)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 1, O'Fallon Final
2 St. Charles West (7-6)
Class 1 District 6 
5
3 Duchesne (4-8)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Semifinal 2, O'Fallon Final
1 Boonville (10-1)
Class 1 District 7 
5
4 Mexico HS (3-13)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 1, Boonville Final
2 Kirksville (13-2)
Class 1 District 7 
5
3 Missouri Military Academy (7-6-1)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 2, Kirksville Final
1 Helias Catholic (11-1)
Class 1 District 8 
5
4 Osage (6-9)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 1, Jefferson City Final
2 Fulton (12-4)
Class 1 District 8 
5
3 Father Tolton Regional Catholic (6-5-1)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Semifinal 2, Fulton Final
1 Willow Springs (15-3)
Class 1 District 9 
5
5 Houston (4-12)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Semifinal 1, Willow Springs Final
2 Mountain Grove (8-2)
Class 1 District 9 
5
3 Salem (7-5)
Class 1 District 9 
3
Class 1 District 9 Semifinal 2, Mountain Grove Final
1 Springfield Catholic (15-1)
Class 1 District 10 
5
4 Forsyth (9-7)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 1, Rogersville Final
2 Reeds Spring (12-4)
Class 1 District 10 
5
3 Greenwood (5-6)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 2, Rogersville Final
1 Carl Junction (8-7)
Class 1 District 11 
5
4 Clever (5-7)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Semifinal 1, Joplin Final
2 Thomas Jefferson Independent (6-4)
Class 1 District 11 
5
3 Mt. Vernon (5-9)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Semifinal 2, Joplin Final
1 Bolivar (16-3)
Class 1 District 12 
5
4 Nevada (4-10-1)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Semifinal 1, Warrensburg Final
2 Warrensburg (8-4)
Class 1 District 12 
5
3 Clinton (7-8)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Semifinal 2, Warrensburg Final
1 Marshall (11-6)
Class 1 District 13 
5
4 Sacred Heart (6-2)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Semifinal 1, Marshall Final
2 Lafayette County (11-3)
Class 1 District 13 
5
3 Odessa (7-9)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Semifinal 2, Higginsville Final
1 Excelsior Springs (10-4)
Class 1 District 15 
5
4 Carrollton (8-9)
Class 1 District 15 
2
Class 1 District 15 Semifinal 1, Excelsior Springs Final
2 Trenton (10-4)
Class 1 District 15 
5
3 Chillicothe (7-9)
Class 1 District 15 
4
Class 1 District 15 Semifinal 2, Trenton Final
1 Maryville (14-2)
Class 1 District 16 
5
4 Benton (6-9)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Semifinal 1, Maryville Final
2 Bishop LeBlond (15-2)
Class 1 District 16 
5
3 Savannah (7-9)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Semifinal 2, St. Joseph Final
1 Poplar Bluff (8-1)
Class 2 District 1 
5
4 Central (Cape Girardeau) (4-7)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Semifinal 1, Poplar Bluff Final
2 Oakville (6-7)
Class 2 District 1 
4
3 Farmington (9-3)
Class 2 District 1 
5
Class 2 District 1 Semifinal 2, Farmington Final
1 Lindbergh (12-0)
Class 2 District 2 
5
4 Kirkwood (4-10)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 1, Kirkwood Final
2 Webster Groves (11-5-1)
Class 2 District 2 
0
3 SLUH (7-9)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Semifinal 2, Webster Groves Final
4 Parkway South (6-3)
Class 2 District 3 
5
5 Rockwood Summit (6-7)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Manchester Final
3 Lafayette (Wildwood) (10-6)
Class 2 District 3 
5
6 Eureka (1-8)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Wildwood Final
1 Chaminade College Prep (14-6)
Class 2 District 4 
5
4 Christian Brothers College (8-8)
Class 2 District 4 
3
Class 2 District 4 Semifinal 1, Chesterfield Final
2 DeSmet (7-7)
Class 2 District 4 
3
3 Ladue Horton Watkins (15-3)
Class 2 District 4 
5
Class 2 District 4 Semifinal 2, Chesterfield Final
1 Parkway Central (10-5)
Class 2 District 5 
5
4 Pattonville (4-6)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 1, Chesterfield Final
2 Parkway North (6-11)
Class 2 District 5 
5
3 Francis Howell North (10-9)
Class 2 District 5 
3
Class 2 District 5 Semifinal 2, Creve Coeur Final
1 Hazelwood West (9-1)
Class 2 District 6 
5
4 Hazelwood Central (3-8)
Class 2 District 6 
2
Class 2 District 6 Semifinal 1, Hazelwood Final
2 McCluer North (8-3)
Class 2 District 6 
5
3 McCluer (3-8)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 2, Florissant Final
1 Ft. Zumwalt South (11-2)
Class 2 District 7 
5
4 Ft. Zumwalt East (5-14)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Semifinal 1, St. Peters Final
2 Francis Howell (13-4)
Class 2 District 7 
3
3 Francis Howell Central (10-4)
Class 2 District 7 
5
Class 2 District 7 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Holt (15-4)
Class 2 District 8 
5
4 Timberland (7-11)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Semifinal 1, Wentzville Final
2 Liberty (Wentzville) (8-4)
Class 2 District 8 
5
3 Ft. Zumwalt West (9-8)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Semifinal 2, Lake St. Louis Final
1 Central (Springfield) (11-5)
Class 2 District 10 
5
5 Lebanon (7-12)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Waynesville (11-5)
Class 2 District 10 
5
3 Rolla (9-6)
Class 2 District 10 
4
Class 2 District 10 Semifinal 2, Waynesville Final
1 Kickapoo (14-1)
Class 2 District 11 
5
4 Glendale (5-13)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Semifinal 1, Springfield Final
2 Branson (9-3)
Class 2 District 11 
2
3 Ozark (14-6)
Class 2 District 11 
5
Class 2 District 11 Semifinal 2, Springfield Final
1 Nixa (12-5)
Class 2 District 12 
5
4 Joplin (11-9)
Class 2 District 12 
1
Class 2 District 12 Semifinal 1, Nixa Final
2 Republic (9-4)
Class 2 District 12 
5
3 Neosho (8-5)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 2, Republic Final
1 Rockhurst (9-0)
Class 2 District 13 
5
4 Belton (2-7)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Semifinal 1, Lees Summit Final
2 Lee's Summit West (5-9-1)
Class 2 District 13 
5
3 Raymore-Peculiar (6-10)
Class 2 District 13 
3
Class 2 District 13 Semifinal 2, Lees Summit Final
1 Blue Springs South (15-4-1)
Class 2 District 14 
5
4 Truman (10-4)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Semifinal 1, Lee's Summit Final
2 Lee's Summit North (8-5)
Class 2 District 14 
5
3 Lee's Summit (10-9-2)
Class 2 District 14 
3
Class 2 District 14 Semifinal 2, Lee's Summit Final
1 Liberty (17-2)
Class 2 District 15 
5
4 Staley (8-7)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Liberty North (12-4)
Class 2 District 15 
5
3 Kearney (8-4)
Class 2 District 15 
2
Class 2 District 15 Semifinal 2, Liberty Final
1 Park Hill (16-4)
Class 2 District 16 
5
5 Central (St. Joseph) (6-9)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Platte County (12-4)
Class 2 District 16 
1
3 North Kansas City (14-2)
Class 2 District 16 
5
Class 2 District 16 Semifinal 2, Kansas City Final
Father Tolton Regional Catholic (6-5-1)
Class 1 District 8 
1
Fulton (12-4)
Class 1 District 8 
5
MSHSSA Class 1 Team Districts,  Helias Final



Processing. Please wait.